دانلود پایان نامه

شماره سیزده : وقتی ما می‌خواهیم طراحی یک برنامه را انجام دهیم ابتدا موضوع آن را مشخص می‌کنیم و براساس موضوع ایده‌ای را پیش‌بینی می‌کنیم و بعد طراحی می‌کنیم و مرحله به مرحله پیش می‌رویم و خود آن موضوع، ایده و طرحی که ما به آن می‌رسیم خطی که ما می‌خواهیم به آن برسیم را به ما می‌دهد یعنی اگر ما همینطوری و براساس اینها بگوییم نه فقط این قالب برای مسائل دینی و مباحث اخلاقی مناسب است خوب این از نظر شیوه برنامه‌سازی کار تخصصی و درستی نیست. هیچکدام از قالب‌های برنامه‌سازی ابتدا به ساکن برای طرح مفاهیم اخلاقی مناسب نیستند بلکه آن موضوع و ایده که شکل می‌گیرد براساس آن ما می‌توانیم برای نوع قالب برنامه تصمیم بگیریم و بعد هم براساس مخاطبمان می‌توانیم تصمیم بگیریم. یعنی بعد از اینکه ما یک مقدار طرح‌مان جامع و کامل شد و تحقیق و بررسی درباره آن موضوع کردیم.
شماره چهارده : نه به نظرم نمی‌رسد از این جهت . البته گاهی مواقع بعضی مضامین نامحسوس و ناملموس هست شاید از قالب‌هایی که غیر مستقیم هست استفاده بکنیم. مثلا شاید بعید به نظر می‌رسد که به خاطر اینکه دروغگویی فعل بدی است از قالب مستند بهره بگیرید ولی شاید در یک برنامه نمایشی و یا یک پلاتو حتی به راحتی این مفهوم را عنوان کنید. هر کدام از این قالب‌ها اثر خود را می‌گذارند مثلا از طریق ارتباط مستقیم شما می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد یک مضمون اخلاقی منتقل بکنید ولی در کار نمایش نمی‌توانید این اطلاعات وسیع را منتقل بکنید. عدد و آمار بدهید ولی در یک کار مستقیم شما می‌توانید رودروتر و مستقیم‌تر اطلاعات کمی بیشتری به مخاطب ارائه بدهید
شماره پانزده : ببینید مفاهیم خودشان دسته‌بندی‌های مختلف دارند مثلا اگر ما بخواهیم امر به معروف و نهی از منکر کنیم و بگوییم به نامحرم نگاه نکن به نظر بنده هیچ قالبی مثل کلیپ جوابگو نخواهد بود. چرا؟ چون شما می‌توانید یک سری مفاهیم را با چند کلمه شعر و یک سری تصاویر نمادین نشان بدهید. ولی اگر بخواهید در قالب دیگری به صورت امری بگویید «نگاه نکن» چیزی شعاری و مسخره خواهد شد. مفاهیم خودشان روشن می‌کنند که چه قالبی آنها را خوب بیان می‌کند.
شماره شانزده : اگر تعریف ما از دین اخلاقیات دین باشد هر چارچوب و قالبی را می‌توان برای آن در نظر گرفت ولی باید برای این قرار دادن مفهوم در هر قالب فکر کرد و به زور آن مفهوم اخلاقی را به برنامه تحمیل نکرد. حتی اگر شما می‌خواهید در قالب مسابقه مفهوم اخلاقی را بیان کنید باید ببینید که چطور می‌شود آن مفهوم را در این قالب بیان کرد.
شماره هفده : قالب یک ابزار و ظرف است و تناسب ظرف و مظروف را باید در نظر بگیریم. و من همچین اعتقادی ندارم. مفاهیم دینی، مفاهیمی ارزشمند و پایان ناپذیرند و آن توانایی و ارزش ذاتی در آن وجود دارد که بتوانند در هر قالبی بیان شوند. قرن‌هاست که مفاهیم دینی در قالب‌های گوناگون هنری بیان شده و به ما رسیده است. مثل ادبیات منثور، ادبیات منظوم، معماری، مینیاتور و هنرهای مختلف دیگر اندیشه دینی جلوه پیدا کرده است. بنابراین هیچ قالبی محدودیت ندارد. مهم این است که وقتی ما می‌خواهیم یک موضوع و اندیشه‌ای را طرح بکنیم در گام اول شناخت دقیق از همان موضوع داشته باشیم که اگر این اتفاق بیفتد خود به خود می‌توانیم قالب مناسب را انتخاب کنیم. اندیشه دینی قابلیت طرح در همه قالب‌ها را دارد. و مشکلی که وجود دارد این است که یا ما قالب را نمی‌شناسیم و یا اندیشه را نمی‌شناسیم.
شماره هجده : کودک طبیعتا برنامه‌هایی که در آن تخیل و فانتزی هست را بیشتر می‌بیند اما این دلیل نمی‌شود که ما بخواهیم در قالب‌ها ارجحیتی قائل شویم. بیشترین قالب‌هایی که برای کودک در نظر گرفته شده است قالب‌های انیمیشن و عروسکی هست. و برنامه ترکیبی برای کودک و خردسال کمتر استفاده می‌شود و بیشتر برنامه‌های عروسکی و داستانی و نمایشی است ولی این استفاده‌ها دلیل بر ارجحیت آنها نیست و ما شاید بتوانیم در یک قالب مستندی که با فکر و طراحی درستی برای کودک ساخته شود اثرگذاری بهتری داشته باشیم که حتی یک انیمیشن خوب هم نداشته باشد. حالا درست است که در انیمیشن دست برنامه‌ساز برای تخیل و ایجاد جنبه‌های فانتزی بیشتر است ولی مهم آن هدف برنامه است و اینکه ما آن هدف را در کدام ظرف بچینیم.
شماره نونزده : متاسفانه در این باره تحقیق نکرده‌ام و اطلاع کافی ندارم.
نه چینین چیزی وجود ندارد
نه من به شخصه فکر می‌کنم همچین چیزی وجود ندارد
نه
در هر قالبی این اتفاق رخ می‌دهد
همه قالب‌ها قابل استفاده هستند
نه
ایشان تقریبا اکثر قالب‌ها را نام برد یعنی اولویت بندی کرد که قالب نمایشی اول بعد کلیپ نماهنگ سرود ترکیبی و … که اینطور می‌شود برداشت کرد که همه قالب‌ها دارای این پتانسیل هستند ولی بعضی بیشتر
نه
همه مفاهیم اخلاقی در همه قالب‌ها قابل بیان هستند
می‌توان در هر قالبی این محتوا را آورد. و هیچ فرقی ندارد
ظرف مهم نیست و بیشتر مظروف مهم است
اگر کاری کارشناسانه باشد در هر قالبی می‌تواند کار خود را انجام دهد
هیچکدام از قالب‌های برنامه‌سازی ابتدا به ساکن برای طرح مفاهیم اخلاقی مناسب نیستند بلکه آن موضوع و ایده که شکل می‌گیرد براساس آن ما می‌توانیم برای نوع قالب برنامه تصمیم بگیریم و بعد هم براساس مخاطبمان می‌توانیم تصمیم بگیریم
نه
مفاهیم خودشان روشن می‌کنند که چه قالبی آنها را خوب بیان می‌کند
هر چارچوب و قالبی را می‌توان برای بیان مفاهیم اخلاقی در نظر گرفت
نه

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   تعریف سرقت. و انواع ان

برای دانلود متن کامل فایل این  پایان نامه می توانید  اینجا کلیک کنید