آسانسور واسه دوچرخه ها

هممون خاطراتی از دوچرخه سواری داریم که بخشی از اون رو میشه به سختیای عبور از یه خیابون سربالایی ربط داد. شاید بدترین بخش از دوچرخه سواری وقتی باشه که مجبورهستید یه سربالایی غیر قابل تحمل رو رکاب بزنین و در انتهای دیگه توانی در بدنتون نمونده.

در شهر “تروندهیم” از نروژ یه دستگاه جالبی استفاده می شه که حتما هر دوچرخه سواری رو عاشق می کنه. این دستگاه به مانند یه آسانسور یا تله کابین رفتار می کنه و دورچرخه سوار رو به بالای شبی جاده منتقل می کنه و فقط در همین شهر از تموم دنیا، این دستگاه هست.

این دستگاه واسه اولین بار در سال ۱۹۹۳ به صورت به طور کامل ابتدایی گشایش شد و در اون زمان تنها محلی بود که سوارکاران پای خود رو بذارن و استراحت کنن اما در سال ۲۰۱۳ تغییرات اساسی یافت و به حالت آسانسوری حال حاضرش رسید.

این دستگاه تا حالا به بیشتر از ۲۰۰ هزار دوچرخه سوار کمک کرده تا از سراشیبی ۱۳۰ متری وحشتناک بالا برن و حتی یه بار هم دچار تصادف یا خستگی نشده ان. هزینه به کار گیری این آسانسور هم بسیار پایینه و هر کسی می تونه از اون بهره مند شه.

Trampe-lift4

تنها کار لازم واسه به کار گیری این آسانسور اینه که هزینه ابتدایی رو در کیوسک اول راه پرداخت کنین و بعد یه جای پای مناسب واسه شما ازاد می شه به محض اینکه آماده شدید دستگاه شروع به حرکت می کنه و فقط کافیه پای خود رو حایل کنین تا بدون کمترین خستگی به بالای شیب برسین.

دوچرخه سواران این شهر نروژی بیشتر از ۴۱ درصد از جمعیت رو تشکیل میدن و البته هرساله توریستای عاشق دوچرخه سواری هم به این شهر میان و دست کم یه بار از دستگاه اسانسور استفاده می کنن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *