هفت صبح: خیلی از مردم پول و ثروت رو دوست دارن و در تموم طول عمر خود تلاش می کنن تا بتونن زندگی راحت و پس اندازی خوب داشته باشن اما چند درصد از اونا واقعا به این خواسته می رسن و موفق می شن؟ پولدار شدن جوری هم کار سخت و نشدنی نیس، فقط کمی صبر و حوصله و علم پول جمع کردن می خواد.

سخت ترین راه های پولدار شدن

قبل از برشمردن راه های پولدار شدن بهتره به سخت ترین روشای این کار بپردازیم.

– یکی از سخت ترین اونا به دنیا اومدن در خونواده ای پولداره. طبیعتا وقتی که شما در خونه ای که مثل قصره قدم به دنیا می ذارین دیگه نگرانی این موضوع رو ندارین و اصلا تلاشی هم واسه اون نمی کنین.

– خیلیا فکر می کنن به معروفیت رسیدن یکی از بهترین راه ها واسه پولدار شدنه، پس به سراغ حرفه هایی مانند بازیگری، نویسندگی و … می رن.

۱- شغلی با حقوق خوب

این قدم منطقی ترین روش واسه پولدار شدنه ولی کمی زمان میبره اما با وجود همه اینا راه تضمین شده ای واسه کسب درآمد بیشتر و بهتره.

۲- پیشنهادی خوب واسه پرداخت مالیات

شما از هر طریقی که پول در میارید اولین قسمتی که در اون هزینه می کنین، مالیات دادن به دولته. باید تموم تلاش خود رو بکنین که این کار رو درست و به موقع انجام بدین. با استخدام یه حسابدار خوب، راه های قانونی پراخت کمتر مالیات رو پیدا کنین و در زمان مناسب اونو پرداخت کنین.

۳- ۲۰ درصد درآمدتون رو پس انداز کنین

به محض اینکه حقوق خود رو گرفتین، ۲۰ درصد اونو به حساب پس انداز خود منتقل کرده و به اون دست نزنین. شما باید حساب پس انداز و خرجای روزمره خود رو از هم جدا کنین، چون هر پولی که در دسترس شما باشه محکوم به خرج شدن هستش. پس تا حد امکان حساب پس اندازتون رو دور از دسترس نگه دارین.

۴- سرمایه گذاری با حساب پس انداز

تلاش کنین وقتی که مبلغ حساب پس انداز شما قابل توجه شد، با کمک اون در راه های جور واجور سرمایه گذاری کنین و به مبلغ اون اضافه کنین. از روشای جور واجور واسه اضافه کردن به پول بی حرکت استفاده کنین.

۵- ۱۰ سال صبر کنین!

اگه بتونین تموم قدمای بالا رو با موفقیت وردارین درزمان ۱۰ سال ثروت خوبی رو واسه خود جمع کردین. ممکنه این راه ها شاهکار نباشن اما آسانترین راه ها واسه کسب ثروت هستن.

۶- نقشه بریزین

وقتی حقوق ماهانه تون رو گرفتید اونو به چند قسمت تقسیم کنین. اول مواد خوراکی رو که تو یه ماه باید مصرف کنیدتهیه کنین. البته در حد میونه روی (گوشت، برنج، مرغ، ماکارونی و …) مقداری از پولا رو واسه پیشامدهای یهویی کنار بذارین. مانند مهمون، مریضی و … در همون اول پول قبضای آب و برق و گاز و تلفن رو پرداخت کنین و بقیه پولای باقیمونده رو به روزای ماه تقسیم کنین و همون مقدار تعیین شده واسه هر روز رو در دسترس بذارین. از اول صبح با این پول، واسه صبحونه، ناهار و شام برنامه ریزی کنین. تا جایی که می تونین بیشتر از مقدار تعیین شده خرج نکنین. تلاش کنین با اتوبوس رفت و اومد کنین و یا اگه با تاکسی رفت و اومد می کنین هر چی پول خرد از هر طریقی اضافه میارید اصلا خرج نکنین بلکه داخل یه قلک بریزین. در آخر سال تا حد تقریبا زیادی مشکل تون رو حل می کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *