آسمان‌خراش خنک‌کننده جهانی+عکس

یه شرکت معماری ایتالیایی از نقشه های خود واسه ساخت یه آسمون خراش خنک کننده جهانی Global Cooling Skyscraper خبر داده که واسه مقابله با گرم شدن کم کم زمین طراحی شده.

به گزارش ایسنا به نقل از اینهبیتت، این آسمون خراش بزرگ تا فضا زیاد شده و سدی میان زمین و خورشید به شکل یه گلخانه بوجود میاره.

جمع آوری گرما در این گلخانه بزرگ هوا رو به جریان انداخته و به تولید باد واسه خنک سازی سیاره و ارائه انرژی پاک واسه همه می پردازه.

معماران، رقابت آب وهوایی رو الهام بخش پروژه خود خونده ان و فکر می کنن که روش هدف دارای موجود واسه مقابله با گرم شدن جهانی کافی نیس. اونا می گن که تنها یه روش هدف دار جهانی می تونه با بلایای طبیعی به وجود اومده از طریق تغییرات آب وهوا مقابله کنه، از این رو یه آسمون خراش مفهومی رو ارائه کردن که از نیروی باد واسه خنک کردن سیاره استفاده می کنه.

این آسمون خراش مانند یه برج خورشیدی عمل می کنه. انرژی اون با توربینای بادی تامین می شه که در سازه نصب می شن.

طراحی پیشرفته این آسمون خراش به شکلی هستش که ظاهر اون، بسته به محلی که تماشاچیان قرار دارن، تغییر می کنه. در هر دو قطب انگار این برج به صورت عمودی قرار داره، اما از نظر ساکنان مناطق استوایی، موقعیت اون افقیه.

جزئیات فنی زیادی در مورد چگونگی رسیدن این آسمون خراش بزرگ به اهداف خود در دست نیس، اما این طراحی می تونه باعث خلاقیت بیشتر معماران در آینده واسه ترکیب آگاهی زیست محیطی با عمل شه.

اعتیاد به تکنولوژی و راه های ترک اون

جلوگیری از هک وای فای

ایسنا تکنولوژی معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *