restless-legs-syndrome,چارلی هورس

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ چارلی هورس ،گرفتگی و کشیدگی ماهیچه ای است و بیشتر از ۶۰٪ بزرگسالان گاه ها شبونه گرفتگی عضلات پا یا آسیب ایی مانند اسپاسم دردناک و سفت شدن عضلات همراه درد شدید رو تجربه کرده ان.

چارلی هورس وقتی افزایش می یابد که عصب های حامل پیام به ماهیچه ها، تو یه زمان زیادتر از اندازه ضرورت این پیام ها رو مخابره کنن. دکتر اسکات گریسون، مدیر بخش پزشکی خونواده دانشگاه آلبرتا می گوید، این باعث می شه ماهیچه ها به شکلی آزاردهنده منقبض شن.

به طور خارق العاده ای، براساس تحقیقی جدید از گریسون و تیمش، چارلی هورس در ماه های گرم عادی ترن. ممکنه این گرفتگی ها در تابستون به لطف جذب بیشتر ویتامین D از خورشید باشه. گریسون عقیده داره، مواد مغذی در تنظیم رشد و بازسازی فیبر ماهیچه ها نقش به سزایی دارن. اما رشد و بازسازی زیادتر از اندازه اونا ممکنه منتهی به گرفتگی عضلانی شه.

گریسون می گوید، چارلی هورس با افزایش سن عادی تر و دردناک تر می شن. پس از اینکه ۵۰ سالگی رو رد کردین، بیشتر سلول های عصبی که پیام ها رو از مغز به ماهیچه ها مخابره می کنن، از دست می روند. سلول هایی باقی مونده مجبورند سخت تر کار کنن، کارشناسان فکر می کنند همین امر منتهی به گرفتگی عضلانی می شه.

حالا خوبیش اینه، گرفتگی ها معمولا بی ضرر هستن. اما در موارد نادر، اون ها هم می تونن الکترولیت بی تعادلی یا ناهنجاری های عصبی و عضلانی مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، که با عنوان مریضی لوگهریگ هم شناخته می شه، رو نشون بدن.

کشیدن زانو، همسترینگ و چهار سر ران قبل از خواب گرفتگی عضلات رو قبل از وقوع، متوقف می کنه. درحقیقت، مطالعه ای در سال ۲۰۱۲ در هلند نشون داد افراد مسنی که از چارلی هورس رنج می برند، اگر زانوهاشون رو به مدت نیم ساعت قبل از خوابیدن بکشن، اسپاسم های با شدت کمتر و تعداد کمتر رو تجربه می کنن.

اگه اسپاسم در نیمه شب شما رو آزار داد، درد رو با کشیدگی های مشابه کم کنین.اولین از تخت پایین اومده، واسه یه دقیقه راه برید، چون به خلاص شدن اسپاسم و گرفتگی کمک می کنه.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

آی بانو چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *