با در نظر گرفتن اینکه بیشتر ما در طول روز این وضعیت رو تجربه می کنیم معمولا به فکر چاره ای واسه رفع خستگی خود می افتیم و به دنبال راه حلی واسه کسب دوباره انرژی هستیم.

سایت اینترنتی هلت می آپ تو یه مقاله جدید فهرستی از انرژی زاترین میوه ها رو منتشر کرده است که می تونن انرژی و چابکی رو به سلولاتون برگردونن.

این میوه های انرژی زا عبارتند از:

– موز: تموم مربیان ورزشی پیشنهاد می کنن که قبل از شروع تمرینات، یه عدد موز بخورین. موز منبع غنی از کربوهیدراتا هستش و در راس فهرست میوه های انرژی زا قرار داره.

– هندوانه: خوردن این میوه، تازگی و سرحالی بوجود میاره و منبع غنی از ویتامین C هستش. هم اینکه هندوانه ذخیره آب فوق العاده ایه که مانند یه آبادی در وسط بیابان، امیدوارکننده س.

– سیب: این میوه از منابع غذایی بسیار مهمیه که می تونه به آرومی انرژی در بدن آزاد کنه و هم اینکه پر از ویتامین C، B و پتاسیم که انرژی لازم بدن رو تامین می کنه.

– پرتقال: این میوه هم «نیروگاه» انرژی و ویتامین C هستش. هم اینکه پرتقال شامل مقادیر زیادی فسفر، مواد معدنی و فیبر خوراکیه که به بهتر شدن فعالیتای سالم بدن کمک می کنه.

– انبه: این میوه اصطلاحا شاه میوه ها نامیده شده. انبه پر از ویتامینای B و C، کلسیم، پتاسیم، روی، فولیت و پروتئینه.

– آووکادو: این میوه هم هر چند شامل ذخایر قابل توجه چربیه اما چربی اون از نوع خوبه. آووکادو از جمله میوه هاییه که به عنوان یه تقویت کننده انرژی، میشه روی اون حساب کرد.

سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *