ده باور غلط درباره روابط زناشویی!

شناخت این باورها به شما کمک می کنه یه رابطه زناشویی موفق داشته باشین…

تو یه رابطه زناشویی حتما باید دخول انجام شه. اصطلاح «رابطه جنسی کامل» این تصور رو ایجاد می کنه که رابطه زناشویی بدون دخول، ناکامله. این تصور اشتباهه. بعضی تصور می کنن دخول باعث رسیدن به بالاترین درجه لذت جنسی در زن می شه اما واسه خیلی از زنان دخول به تنهایی باعث رسیدن به ارگاسم نمی شه.

بدون نعوظ، رابطه زناشویی شدنی نیس. خیلی از افراد فکر می کنن در صورتی می توان یه رابطه زناشویی رو شروع کرد که نعوظ انجام شده باشه در حالی که نعوظ فقط بخشی از رابطه زناشوییه.

رابطه زناشویی کوتاه، ناامیدکننده س. واسه یه رابطه زناشویی موفق بیشترین حد یا کمترین زمان تعریف نشده. بعضی افراد فقط زمان بین دخول تا انزال رو درنظر می?گیرند و در صورت کوتاه بودن این فاصله می می گن مرد دچار انزال زودرسه در حالی که نوازش و بوسه هم جزیی از رابطه زناشویی حساب می شه. از طرف دیگه این مدت زمان صرف شده نیس که اهمیت داره بلکه اندازه رضایت زن و شوهر از رابطه مهمه.

انزال به معنی اتمام رابطه زناشوییه. اگه فکر کنین که نعوظ و دخول اصلی ترین عمل ها تو یه رابطه زناشویی هستن پس در نظر شما انزال نشونه پایان این رابطه س اما واقعا مرد بعد از انزال باید تلاش کنه تا با روش های دیگه به همسرش کمک کنه به بالاترین درجه لذت جنسی برسه.

واسه احساس رضایت از رابطه زناشویی، رسیدن به بالاترین درجه لذت جنسی لازمه. درسته که ارگاسم عامل رضایت و آرامش جنسی در افراد می شه اما نرسیدن به اون نشونه لذت نبردن یا ناموفق بودن رابطه نیس.

همسران باید همزمان به بالاترین درجه لذت جنسی برسن. این باور بسیار غیرمنطقیه. زمان رسیدن به بالاترین درجه هیجان جنسی معمولا در زنان و مردان برابر نیس و هر دو نمی تونن تو یه زمان به ارگاسم برسن هرچند یکی بودن دادن خود با دیگری در زمان رسیدن به بالاترین درجه لذت جنسی اهمیت داره.

تو یه رابطه زناشویی مرد فاعل و زن مفعوله. معمولا واسه زنان رسیدن به بالاترین درجه لذت جنسی مرد مهمه و مرد هم واسه اینکه لذت ببره از خود مایه می گذره. درست اون هستش که هر یک واسه لذت بردن خود تلاش کنن و از دیگری انتظار نداشته باشن که واسه لذت بردن اون تلاش کنه، یادتون نره که هر کسی بهتر از دیگری بدنش رو می شناسد و می تونه در رسیدن به بالاترین درجه لذت جنسی به خود کمک کنه.

نداشتن نعوظ در مردان به معنی اون هستش که همسر خود رو نمی پسندند. این عقیده اشتباهه. همیشه بین نعوظ و لذت رابطه ای وجود نداره. بعضی وقتا مردی همسرش رو بسیار دوست داره اما ممکنه به دلیل ناتوانی جنسی یا مشکلات دیگه توانایی نعوظ نداشته باشه.

یه زوج طبیعی باید هفته ای یه?بار رابطه زناشویی داشته باشن. اندازه تمایل به ایجاد رابطه زناشویی بین افراد جور واجور فرق داره و نمی توان گفت ایجاد چه مقدار رابطه زناشویی تو یه زمان مشخص نشونه طبیعی بودن همسرانه.

طی یه رابطه زناشویی نباید با هم صحبت کرد.

فکر کنین طرف مقابل بدون حرف زدن می دونه شما از چه نوع حرکتی خوشتون میاد و چه کاری رو نمی پسندید. بعضی وقتا بیان احساسات و خواسته ها هنگام رابطه زناشویی واسه همسران لذت آور و تحریک کننده س و اندازه رضایتمندی اونا رو از رابطه زناشویی افزایش می دهد.

منبع : salamat.ir

جمع آوری: آلامتو

 

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

بازنشر زناشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *