در جهان نزدیک به بیشتر از ۴۰۰۰ نوع جور واجور مار هست که در خشکی و زیر زمین و در آب و بعضی وقتا هم روی درختان زندگی می کنن. این خزنده، تقریباً در همه جای کره زمین به جز مناطق قطبی و بعضی جزیره ها، یافت می شه.طول کوچیکترین مار حدود ۷ سانتیمتره که بعضی مردم با کرم اشتباه می گیرند. در این مطلب اشاره ای داریم به سمی ترین و ترسناک ترین مارهای دنیا که در جنگلا آزادانه می گردن.

مار آبی بلچر

شاید بشه گفت این مار سمی ترین مار در دنیا هستش. یه میلی گرم از سم این مار میتونه ۱۰۰۰ آدم سرحال رو از پا دیر بیاره و در کشتن بسیار استاده. این مار اگه تنها یه چهارم از مقدار گاز یا نیش خود رو وارد بدن کنه مطمئنا اون فرد در کمتر از یه دقیقه می میره. ماهیگیرها و غواصان اصلی ترین قربانیای این مار بسیار سمی هستن. این مار بیشتر در منطفه شمالی استرالیا و البته جنوب شرق آسیا دیده شده.

مار قهوه ای شرقی

شاید اسم این بسیار باحال باشه و مثل مارهای سمی نباشه اما نذارین این اسم شما رو گول بزنه چون تنها ۱۴۰۰۰/۱ یه اونس سم این مار خیلی راحت هر آدم رو از پا در می آورد. این مار قهوه ای دارای بدنی بسیار سخته خیلی راحت می میره از این رو هر جایی می تونه زندگی کنه. جانورشناسان محل اصلی زندگی این مار رو استرالیا و آسیا اعلام کردن. سرعت این مار بسیار بالاست و خیلی راحت می تونه به یه آدم در حال دویدن با سرعت متوسط هم خود رو برسونه.  تنها نصف نیش این مار کافیه تا یه آدم پس از چند دقیقه جون خود رو از دست بده.

Blue Krait

این مار که اهل کشور اندونزیه یکی از ترسناک ترین مارهاییه که میشه روی کره زمین دید چون خیلی از حیوانات از این مار می ترسن. تنها ۵۰ درصد از نیش این مار می تونه واسه هر حیوان یا انسانی کشنده باشه. این مار بسیار تندخوه چون به همنوعان خود هم رحم نمی کنه و می تونه خیلی راحت هر مار دیگری رو هم شکار کنه. “Blue Krait”  از جمله مارهاییه که در شب بیشتر شکار می کنه اما تنها دلیل حمله کردن این مار مزاحمت هاییه که واسه اون ایجاد می شه چون در شرایط عادی درگیر نمی شه. سم این مار ۱۶ برابر سمی تر از مار کبریه.

تایپن

یکی دیگه از مارهای استرالیایی به نام “تایپن” در این لیست قرار داره. این مار سمی داره که تنها یه بار نیش زدن اون می تونه ۱۲ هزار حیوان در اندازه های یه گوسفند رو از پا در بیاره. سم این مار به شکلی عمل می کنه که هیچ چیزی قادر به جلوگیری از اون نیس چون خیلی سریع با جریان خون مخلوط شده و همه رگایی رو که از اون عبور می کنه رو می بنده، بعد به قلب رسیده و همانجا قلب رو از کارمی اندازد. این مار از دسته مارهای “مامبای مشکی” به حساب میاد.

سلطان علفا

یکی از سمی ترین مارهای دنیا، ماری به نام”بوش مستر” است. این مار می تونه به طول سه و در بعضی از مواقع به چهار متر برسه و این ویژگی اونا رو به بزرگترین مارهای افعی در دنیا تبدیل می کنه. محل زندگی اصلی این مار در آمریکای جنوبیه و البته در منطقه کاستاریکا از این مار بسیار می ترسن.نیش این مار به اندازه ای زهرآگینه که می تونه ۱۶۵۰ موش رو با یه بار نیش زدن از پای در آورد و هم اینکه نیش این مار می تونه یه آدم رو هم بکشه. طبق تحقیقات این مار با هر بار نیش زدن ۴۰۰ میلی گرم زهر وارد بدن قربونی می کنه.

افعی موکتی

“افعی موکتی” یکیاز زهر آلودترین مارها اما بسیار کوچکه. این مار می تونه تا ۷۵ سانتی متر رشد کنه و هم اینکه محل زندگی اون هم در آفریقا و خاورمیانه س. این افعی در زمان خطر از خودش صدای زیری بوجود میاره و هم اینکه نوع حرکت اون هم به حرف S انگلیسی شبیه س. یه نیش “افعی موکتی” می تونه دو آدم و ۳۳۰۰ موش رو ضربه فنی کنه. محققان بر این باور هستن که این مار عامل خیلی از مرگ و میرهای انسانی بر اثر مارگزیدگی است. افعی موکتی در هر بار نیش زدن ۲۰ میلی گرم زهر به بدن قربونی وارد می کنه.

ببری

همونطور که از پوست راه راه این مار پیدا هستش رنگای زرد و مشکی این مار باعث شده تا به این نام مشهور شه. “مار ببری” در منطقه جنوب استرالیا و تازمانیا زندگی می کنه و به عنوان یکی از خطرناکترین مارهای دنیا شناخته می شه. این مار میشه تا دو متر رشد کنه. هر بار نیش این مار ۱۱۲ میلی گرم زهر وارد بدن می کنه و می تونه ۸ آدم و ۱۳۳۳۳ موش رو بکشه. این اعداد واقعا وحشتناک هستن و هیچکی دوست نداره نزدیک این مار شه.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *