به احتمال زیاد به یکی از شهرهای پکن، شانگهای و هنگ کنگ ختم می شه و در این مقاله میخوایم به صورت کوتاه شما رو با این سه شهر آشنا کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ راهنماهای کوتاه سفر میتونن مقدمه خوبی واسه آشنایی ذهنی شما با مقصد سفرتون باشن. این راهنماها مطمئنا اطلاعات کامل از مقصد به شما نمی دن اما به طور کوتاه و به درد بخور شهر یا کشور مقصد رو معرفی می کنن. ما در این مطلب راهنمای کوتاهی از سفر به پکن و شانگهای و هنگ کنگ رو به شما ارئه می کنیم:

راهنمای سفر پکن:

شهر پکن، پایتخت کشور جمهوری خلق چین بوده و به عنوان مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اون شناخته می شه. این شهر در شمال چین واقع شده و در نزدیکی شهر بندری تیانجین (Tianjin) بوده و در استان هبی (Hebei) قرار گرفته. علاوه بر اون، این شهر به عنوان مهم ترین مرکز حمل و نقل و ورودی بندری چین هستش. پکن در میان شش شهر باستانی چین، قلب و روح سیاسی این کشور بوده که این موضوع در سراسر تاریخ طولانی شهر خوب نمایانه. با در نظر گرفتن ثروت عالی تاریخی و باستانی پکن، این شهر در کنار پیشرفت و رشد، تونسته صنعت گردشگری رو هم خوب پیشرفت دهد. امروزه این شهر با دارا بودن حدودا ۱۴۰ میلیون گردشگر و ۴.۴ میلیون بازدید کننده خارجی به صورت هرساله، به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در سراسر جهان تبدیل شده..

راهنمای سفر شانگهای:

شانگهای، که به صورت کوتاه هو (Hu) میگن، به عنوان یه کلان شهر مشهور بین المللی در سراسر جهان روش زوم شده. این شهر در دهانه رودخانه یانگ تسه (Yangtze) قرار داشته و دارای قدرت بسیار بالای اقتصادی، مالی و تجاریه و هم به عنوان مرکز فرهنگی شرق چین شناخته می شه. شانگهای هم اینکه به عنوان یه مرکز گردشگری محبوب در مبحث پیشرفت و مدرنیته در چین مطرحه.

در ادامه باید اضافه کرد که علاوه بر نوسازی، این شهر با خصیصه چند فرهنگی به یه مرکز گول زننده منحصر به فرد واسه گردشگری تبدیل شده. در واقع، ترکیب کامل فرهنگای جور واجور و سنت و مدرنیته و فرهنگای شرق و غرب خوب در این شهر مشخصه. وجود آسمون خراشای جدید به همراه سازه های معماری سنتی شانگهای با ترکیب عناصر غربی و چینی که به نام شیکومن (Shikumen) شناخته می شه، نمایی متفاوت از این شهر رو در خط افق ترسیم می کنه. در این شهر سنت غربی و چینی اونقدر در هم تنیده شدن که میشه گفت با هم و در کنار هم، فرهنگ خاص شانگهای رو شکل داده و باعث شدن تا همیشه خاطره اون در یاد و ذهن بازدید کننده ها بمونه

راهنمای سفر هنگ کنگ:

هنگ کنگ یه منطقه خاص اداری در چینه که در ساحل جنوب شرقی این کشور واقع شده و مساحتی در حدود ۴۲۶ مایل مربع (هزار و ۱۰۴ کیلومتر مربع) رو در بر گرفته. این شهر در سطح جهانی به عنوان مرکز کلی مالی، بانکداری و تجاری شناخته می شه.

هنگ کنگ از چهار بخش؛ جزیره هنگ کنگ، شبه جزیره کولون (Kowloon)، سرزمینای جدید و جزایر دور افتاده، تشکیل شده. جزیره موفق هنگ کنگ، با داشتن سواحل دریا و خلیجا در بخش جنوبی اش، به عنوان مرکز اقتصادی، سیاستی، تفریحی و خرید و فروش مطرحه. کولون یکی دیگه از بخشای پیشرفته هنگ کنگه که دارای مقاصد گردشگری بسیار محبوبی چون تسیم شی تسوی (Tsim Sha Tsui)، یاوو ما تیی (Yau Ma Tei) و مونگ موک (Mong Kok) است. سرزمینای جدید و جزایر دور افتاده هم محلای مناسب و ایده آلی واسه تجربه تعطیلاتی پر از آرامش در محیطی طبیعی به حساب میان. این شهر دارای حدودا ۶ میلیون و ۹۷۰هزار نفر جمعیته که اکثریت اونا (نزدیک به ۹۷ درصد جمعیت) چینی بوده و به زبون کانتونی (Cantonese) و انگلیسی سخن می گن. از اون جهت که در این منطقه مشکلات زبانی بسیار کمه، باعث شده تا این شهر به یکی از داغ ترین مقاصد گردشگری آسیا بدل شه.

۲۰ دلیل واسه سفر به هنگ کنگ

همه چیز درباره شهر پکن

الی گشت تور چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *