Golfoot

تا حالا رشته های عجیبی یهویی ساخته شدن که هر کدوم در کشورای جور واجور طرفدار دارن. فوتگلف هم تازگیا ساخته شده اما به سرعت در حال گسرتشه.

به گزارش آلامتو به نقل از باشگاه خبرنگاران،گلف یکی از ورزشای باحال و البته سخت در میان تموم رشته های ورزشیه  که معمولا به عنوان یه ورزش شیک شناخته می شه. در کنار اون فوتبال که دیگه نام آشناترین ورزش دنیاست و نیاز به توضیح نداره.

“فوتگلف” رشته ورزشی جدیدیه که انگار بچه فوتبال و گلف هستش و قوانین اون هم به مانند فوتبال و گلفه. در این بازی شما باید شوتای کم توپ رو به هدف که یه چاله در انتهای زمینه برسونین.

ریشه اصلی این ورزش هنوز مشخص نیس که از کجا آمده اما طرفداران اصلی و قهرمانان اون در هلند زندگی می کنن. این رشته ورزشی تازگیا معروف شده درحالی که در سال ۲۰۰۹ واسه اولین ثبت گردیده.

این بازی در دو نوع ۹ و ۱۸ سوراخی برگزار می شه که با تعداد ضربات کمتر توپ فوتبال به سوراخ برسه. این ورزش در خیلی از کشورای اروپایی در حال گسترشه هم اینکه سال گذشته جام جهانی اون هم برگزار شد.

در این بازی زمین باید به مانند گلف بزرگ باشه، هربازیکن مجبور به پوشیدن لباس فوتبالی و کفش استوک داره. هم اینکه افتادن توپ درون آب یا خاک بازیکن رو حذف نمی کنه بلکه کار اونو واسه خارج کردن توپ سخت می کنه.

باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *