به گزارش مجله شبونه باشگاه خبرنگاران، بیابان و صحراهای زیادی در دنیا هست که هر کدوم دارای شرایط خاص خودشون هستن. این درحالیه که بعضی از این صحراها دارای ویژگی هایی هستن که شاید در هیچ جای دیگری بشه اونا رو دید. به گزارش مشرق این صحراهای عجیب هر ساله بازدیدکنندگان زیادی رو به خودشون جذب می کنن.

تکلامکان

این صحرا در رتبه ۱۵ از جدول بزرگترین صحراهای دنیا قرار داره و مساحت اون نزدیک به ۲۷۰ هزار کیلومتر مربعه و در چین واقع شده. این صحرا در سال ۲۰۰۸ تماشاگر بارش برف سنگینی بود که پس از ۱۱ روز باعث سفید پوش شدن اون شد. این پدیده در یکی از نادرترین پدیده های دنیا هستش که صحرایی به طور کامل سفید پوش از برف شه.

صحرای مارانچسس

یکی از صحراهای بسیار عجیب دنیا رو می تونین در برزیل پیدا کنین. این صحرا دارای تالابای بسیار عجیبیه که باعث شده سطح یه کویر دارای نقطه های آبی رنگ تالابا شه. این کویر ۳۰۰ کیلومتر مربع وسعت داره و در اون ۳۰۰ بار بیشتر از صحرای بزرگ افریقا باران می باره. نکته باحال در مورد این کویر اینه که زیست گاه ماهیای مختلفه که اصلا مشخص نیس از کجا سر از کویر در میارن. این درحالیه که این تالابا در فصل خشکسالی به طور کامل خشک می شن و ماهیا هم غیب می شن.

کویر سیمپسون

استرالیا دارای ۴ کویر پهناوره که در میان اونا کویر سیمپسون بسیار عجیب تر و البته منحصر به فرد تره. این صحرا به کویر سرخ مشهوره چون که یکی از پهناورترین صحراهای دنیا هستش که رنگ شن هاش سرخه. این کویر سرخ باعث شده که هرساله افراد زیادی واسه بازدید از اون به این منطقه سفر کنن.

قطب جنوب

شاید به نظر شما خیلی عجیب باشه ه قطب جنوب در میان کویرها شناخته شه اما اینم بگیم که این منطقه به عنوان مرطوب ترین و البته خشک ترین کویر دنیا شناخته می شه. قطب جنوب تقریبا از ۹۸ درصد یخ تشکیل شده پس بسیار مرطوب و پر آبه اما از اونجا که دما بسیار پایینه آبای اون تقریبا غیر قابل استفاده هستن پس به عنوان خشک ترین کویر دنیا هم شناخته می شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران جهانگردی صحرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *