آشنایی با لامبورگینی رویایی + عکس

هفته گذشته لامبورگینی نمونه تازه ای از خودروی پرفروش آونتادور رو معرفی کرد. این رودستر جدید با نام LP700-4 و سقف متحرک (کانورتبل) که خیلی راحت امکان برداشتن اون هست، می تونه ظرف مدت تنها ۳ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسه و بیشترین حد سرعت اون ۳۵۰ کیلومتربرساعت هستش.

لامبورگینی که پس از معرفی کوپه آونتادور در تابستون ۲۰۱۱/۱۳۹۰ تونست بیشتر از ۱۳۰۰ دستگاه از این خودرو رو به فروش برسونه، این بار با نمونه سقف متحرک اون که خوب می تونه میان تجربه یه رانندگی فوق العاده و انتظاراتی که راننده از یه خودروی اسپرت داره، تعادل برقرار کنه، وارد بازار می شه.

این خودرو به دلیل طراحی متفاوت خود از سقف دوتکه گرفته تا فضایی که موتور قوی اونو در خود جا داده خیلی راحت قابل شناسایی باش. این طراحی نتیجه مطالعه دقیق و به کار گیری بهترین روش ترکیب بهره وری، ظرافت در طراحی و استفاده ساده س! که می تونه تجربه رانندگی باحالی رو واسه خریداران جفت و جور کنه.

سقف دوتکه این خودرو کامل از فیبرکربن جفت و جور شده که بسیارسبک و مقاومه و کمتر از ۶ کیلوگرم وزن داره. این دو بخش رو خیلی راحت و ظرف مدت چند ثانیه می شه از خودرو جدا کرده و در فضای باری که جلوی اون پیش بینی شده قرار داد.

فضای عقب خودرو به گونه ای طراحی شده که خوب می تونه سقف متحرک اون رو حفظ کنه. در این بخش سیستم حفاظت خودکار از سرنشینان پیش بینی شده و فضایی وسیع واسه تهویه ساده تر موتور در نظر گرفته شده.

در اولین نگاه فرق میان کاپوت این رودستر تازه با کوپه آونتادور به چشم می خورد. این فضای خارجی که موتور ۱۲ سیلندر خودرو رو محاصره کرده از دو پنجره شش ضلعی در دو طرف تشکیل شده که هدف از طراحی اونا خنک نگهداشتن بهتر موتور، خشک کردن آب باران به روش ای مطمئن و نمایش موتور قوی این خودرو بوده.

شیشه تعبیه شده در عقب این خودرو نه تنها جریان هوا در درون خودرو رو تحت اثر قرار می دهد، بلکه باعث می شه صدای موتور هم کنترل شه.

در طراحی درهای خودرو هم با برگردوندن لبه ها به سمت داخل تلاش شده در کنار حفظ هماهنگی با دیگر بخش ها بهترین آب بندی ممکن ایجاد شه.

همونطور که توجه می کنین در رنگ آمیزی این رودستر از دو رنگ استفاده شده و سقف دوتکه، ستونی که شیشه جلو روی اون سوار شده و فضای اختصاص یافته به شیشه عقب خودرو با مشکی رنگ آمیزی شده. بخش های دیگه رو یه آبی روشن متالیک پوشونده که با تغییر زاویه نور رنگ عوض می کنه و می تونه واسه عده ای یادآور رودستر زیبای میورا باشه.

در طراحی فضای داخلی خودرو هم تغییراتی ایجاد شده و واسه روکش صندلی ها از چرمی به نام Sabbia Nefertem استفاده شده که هماهنگی مناسبی با رنگ خودرو داره. علاوه بر این رینگ های ۲۰ و ۲۱ اینچی خودرو که به اون چهره ای تهاجمی داده ان از آلومینیوم سبک ساخته شده ان. این رینگ ها تقریبا ۱۰ کیلوگرم سبک تر از رینگ های استاندارد هستن.

واسه این خودرو از یه موتور V12 به ظرفیت ۶.۵ لیتر و قدرت ۷۰۰ اسب بخار استفاده شده. شتاب گیری صفر تا ۱۰۰ این خودرو به ۳ ثانیه زمان نیاز داره و سرعت پایانی اون ۳۵۰ کیلومتربرساعت هستش. قیمت پیش بینی شده واسه این رودستر، بدون در نظر گرفتن مالیاتی که باید پرداخت شه،  ۳۸۱هزار دلاره.

راهنمای خرید خودرو مناسب

خودروهایی که خانوما دوست دارن

بازنشر خودرو سیمرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *