در نون و بعضی غلات یه جور پروتئین به نام گلوتن هست که بعضی افراد بدون اون که بدونن به این ماده حساسیت دارن.

گلوتن ترکیبی پروتئینیه که در غذاهای فرآوری شده از گندم و بقیه غلات در رابطه به اون از جمله جو و چاودار هست، حساسیت به گلوتن یا نبود تحمل این پروتئین یه بیماریه که باعث می شه که بدن فرد پس از مصرف این اجناس از خود عکس العمل نشون بده و در بیشتر موارد حساسیت به این ماده هیچوقت تشخیص داده نمی شه.

هفت علامت مخفی به دنبال عکس العمل بدن به گلوتن عبارتند از:

پوست مرغی

کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی (Keratosis pilaris) یه جور مشکل پوستی اتوزومال غالبه که پوست ظاهری خشن، گاه قرمز و خشک داره و در بعضی موارد با خارش همراه س. این آسیب معمولا در پشت بازو و ران دیده می شه ودر نتیجه کمبود اسید چرب به وجود اومده از طریق آسیبیه که گلوتن به دستگاه گوارش میرسونه.

علائم حساسیت به نون نون حساسیت دارین یانه

سردرد همیشگی

میگرن و سردرد همیشگی یکی دیگه از نشونه های بالقوه نبود تحمل گلوتن در بدنه البته کم آبی و مشکلات دیگری هم می تونن این نشونه رو به وجود بیارن به خاطر همین لازمه اگه سردرد شما متوقف نمی شه و دائم ادامه داره باید به دکتر مراجعه کنین.

علائم حساسیت به نون نون حساسیت دارین یانه

بیماریای خود ایمنی

بیماریای خود ایمنی همیشه مربوط به نبود تحمل گلوتن نیس اما در تحقیقات نشون داده شده که دچار شدن به بیماریایی مانند تیروئیدیت هاشیموتو، آرتریت روماتوئید، کولیت اولسراتیو، لوپوس، اسکلرودرمی، مولتیپل اسکلروزیس، و پسوریازیس با این موضوع رابطه دارن.

مشکلات عادی دستگاه گوارش

گازهای روده، اسهال، نفخ و یبوست از روشن ترین نشونه های نبود تحمل گلوتن در بدنه هم اینکه یبوست در کودکان نشونه شایعی دراثر این آسیب س.

سرگیجه

سرگیجه و احساس نبود تعادل دربدن و مخصوصا در حال حرکت نشونه دیگری از نبود تحمل گلوتنه.

علائم حساسیت به نون نون حساسیت دارین یانه

خستگی طولانی

خستگی طولانی ممکنه در اثر یه مشکل یا کمبود عادی مانند کمبود آب بدن یا حتی یه مریضی جدی مانند ایدز به وجود بیاد به خاطر همین اگه احساس خستگی طولانی می کنین باید با دکتر مشورت کنین.اگه پس از مصرف غذا احساس پریشونی و گیجی، فراموشی و نبود دقیق شدن و فوکوس کردن وخستگی کردین به احتمال زیاد بدن شما نسبت به گلوتن عکس العمل نشون داده.

علائم حساسیت به نون نون حساسیت دارین یانه

فیبرومیالژی

فیبرومیالژی سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمنیه که با منتشر کردن درد درنقاط خاصی از بدن، خستگی و مشکل خواب همراه س. بعضی از افراد گرفتار به فیبرومیالژیا و خستگی طولانی در واقع نبود تحمل به گلوتن دارن اما از این مشکل بدن و دلیل ابتلای خود به این مریضی آگاه نیستن تا بتونن مریضی خود رو درمان کنن.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *