– مارمولک بی دست و پا

این مارمولک نشون داد که واسه پیدا کردن یه موجود جدید نیاز نیس به جنگلای دور دست سفر کرد و در شلوغ ترین نقطه شهری پر جمعیت هم میشه گونه های عجیبی از حیوانات رو پیدا کرد. این مارمولک عجیب در کنار فرودگاه شهر لس آنجلس پیدا شد و محققان نام اونو “مارمولک بی پا” یا “بی دست و پا” گذاشتن. البته تنها راهی که میشه این مارمولکا رو از مار تفکیک داد نگاه به جنس و نوع حرکتشانه. این مارمولکا رفتاری به طور کامل مشابه با هم نوعانشان دارن فرقش اینه که اونا دست و پا ندارن.

– اپالوت

دریا محلیه که محققان هر چقدرهم درون اون جستجو کنن بازم موجودات جدیدی رو کشف می کنن که قبل از این اصلا با اونا رابطه نداشتن. “اپالوت” ماهی خاصیه که یه چند وقت پیش در اندونزی واسه اولین بار دیده شد. این ماهی به طور عجیبی  در کف دریا قدم می زنه و رنگ بدنش که قهوه ای کمرنگ همراه با دایره های مشکی س باعث می شه تا کمتر از راه شکارچیان دیده شه. این ماهی اصلا ترسو نیس و وقتی یه شکارچی خشن رو می بینه بیشتر اعتماد به نفس گرفته و به راهش ادامه میده. محققان هنوز در حال بررسی این ماهی هستن.

– اورفرین

گینه نو نقطه ای از زمینه که حیوانات بسیار زیادی در اون زندگی می کنن از این رو محققان هر سال دست کم یه گونه جدید در میان میلیونا حیوان این نقطه پیدا می کنن. یه چند وقت پیش هم “اورفرین” که یه جور قورباغه بسیار ریزه در این محل پیدا شد. این قورباغها به اندازه ای کوچیک هستن که خیلی راحت می تونن درون یه سکه قرار بگیرن. محققان بزرگترین اونا رو ۲۰ میلیمتر تخمین زده ان که از این جهت کوچیکترین بندپایان دنیا به حساب میان. هنوزم بعضیا فکر می کنن ۱۰۰ گونه نامعلوم در این کشور هست.

– اسفنجای چنگی

در اعماق بسیار پایین اقیانوس و جایی که دیگه به نظر نمی رسه زندگی در اون جریان داشته باشه اسفنجای خاصی زندگی می کنن که تنها چند ماهه آدما اونو کشف کردن. این اسفنجا در عمق ۳۰۰۰ متری هستن و شاید به اونا اسفنج گفته شه اما بسیار با اونا متفاوت هستن. این موجودات شاخکای بسیاری دارن که اونا رو مثل ساز چنگ کرده و البته تموم فعالیتای زندگی اونا مانند غذا خورن یا حرکت و … با به کار گیری این شاخکا انجام می شه.

– عنکبوت ببری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *