chinese-zodiac-sign-snake

مردم چین با آتیش بازی به استقبال “سال مار” رفتن.

به گزارش «تابناک» به نقل از بی بی سی در روزای گذشته نزدیک به ۲۰۰ میلیون نفر در مناطق جور واجور چین مسافرت کرده ان تا واسه شروع سال نو در کنار خونواده هاشون باشن. این جابجایی ها بزرگ ترین جا به جایی مکان همزمان آدم ها در کره زمین خونده شده.

 شهرهای بزرگ چین از حضور کارگران و نیروهای کاری که از شهرهای دیگه به اونجا رفته بودن، خالی شده ان.

در آستانه سال نو، انبوه جمعیت مسافران در ایستگاه های قطار، فرودگاه ها و پایانه های مسافربری شهرهای بزرگ چین به چشم می خورد. خیلی از اونا واسه حضور در کنار خونواده هاشون هزاران کیلومتر مسافرت کرده ان و گاه تا چند روز در سفر بوده ان.

آدمایی که واسه پیدا کردن کار به شهرهای بزرگ چین می روند و مشغول به کار می شن، بیشتر فقط یه بار در سال تعطیل هستن و می تونن به زادگاهشان برگردن. بیشتر اونا در همین زمان، پولی رو که در طول یکسال جمع کرده ان، واسه خونواده هاشون می برند.

همزمان با موعد شروع سال نو، مقامات پکن، پایتخت چین، از مردم خواستن تا با در نظر گرفتن اندازه آلودگی هوا در مقایسه با سال های گذشته آتیش بازی کمتری داشته باشن.

مار در فرهنگ چین با معانی گاه متضادی شناخته می شه و با ارزش هایی مثل خرد، زیبایی و زیرکی همراه س، اما همزمان، نماد غرور و خشم هم خونده می شه.

در هفته های گذشته فروش اجناس قرمز و طلایی رنگ هم بالا رفته. این دو رنگ در چین “نماد خوش شانسی” و علامتی از “آرزوی آینده خوب و نیکبختی” به حساب می روند.

تابناک سال مار مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *