کم کم این روزا صبحا از خونه که بیرون میایم، هوا رو که استشمام می کنیم، ریه هامون پر می شه از بوی بهار. البته اگه هوای تهران آلوده نباشه. گلا یواش یواش جوونه میدن و جهان شروع می کنه به تازه شدن. آدما شور و شوق پیدا می کنن و امید تزریق می شه به جون و روان همه.

در روایات ایرونی اومده که چون سلیمان بن داوود انگشتر خود رو گم کرد سلطنت از دست اون بیرون رفت. اما پس از چهل روز دوباره انگشتر خود رو بازیافت و پادشاهی و فرماندهی به اون برگشت و مرغان به دور اون گرد اومدن و ایرانیان گفتن: نوروز اومد. نوروز هم اینکه نمادیه از پیروزی خوبی بر بدی. رسم و رسومی که پاکی، راستی و خوبی رو محترم دونسته و گسترش می کنه.

منشأ و زمان پیدایش نوروز به درستی معلوم نیس. بعضی از روایتای تاریخی، شروع نوروز رو به بابلیان نسبت میدن. طبق این روایتا، رواج نوروز در ایران به سال ۵۳۸ (قبل از میلاد) یعنی زمان حمله کوروش بزرگ به بابل برمیگرده. هم اینکه تو یه سریای دیگه از روایتا، از زرتشت به عنوان بنیان گذار نوروز نام برده شده.

شاید بشه گفت ماندگارترین رسم ما ایرونیا همین عید نوروزه. مراسمی که حتی سازمان ملل متحد رو هم به نشون دادن عکس العمل مجبور کرد. مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه ای، روز ۲۱ مارس برابر با یه فروردین رو در چارچوب ماده ۴۹ و با عنوان فرهنگ صلح به عنوان روز جهانی نوروز به تصویب رسونده و در تقویم خود جای داده. طی این اقدام که واسه اولین بار در تاریخ این سازمان انجام شد، نوروز ایرونی به عنوان یه مناسبت بین المللی به رسمیت شناخته شده.

واسه ما ایرونیا بهار با عید نوروز فرا می رسه. با حاجی فیروز و آتیش بازی چهارشنبه سوری و سفره هفت سین. با سبزه کاشتن و خریدن ماهی گلی. با آماده کردن سور و سات مهمانیای عید و ماهی و سبزی پلوی اولین روز سال. ایرونیا رسم دارن واسه اینجور ایامی سنگ تموم بذارن. بخاطر این در این ایام شکلای جور واجور میوه و آجیل و شیرینی سرریز می شن به طرف خونه های ایرونی.

واسه عید میشه شیرینیای همیشه گی رو خرید اما معمولا قنادیا واسه عید نوروز شیرینیای بسته بندی مخصوصی دارن. شیرینیایی که بیشتر کوچیک و سبک هستن و جزء شیرینیای خشک به حساب میان. به طور عادی اندازه مصرف مواد خوراکی از راه افراد در دو هفته اول سال بالا میره. شیرینی هم به خودی خود کالری و حجم زیادی داره. پس انتخاب شیرینیای خشک کوچیک و سبک واسه این مراسم، بعید نیس و اتفاقا به نظر می رسه انتخاب عاقلانه ای باشه.

شیرینیای عید ناتلی

این روزا به هر قنادی که سر بزنین، می بینین شیرینیای عید نوروز خود رو به صورت جعبه ای چیده و کار مشتریان خود رو راحت کرده. قنادی ناتلی هم از این قائده مستثنی نیس. ناتلی یکی از قنادیای معروف و قدیمی تهران با تجربه و سابقه ای به اندازه چند دهه طولانیه. ناتلی با در نظر گرفتن اهمیتی که به ذائقه و سلیقه مشتریان خود میده، روزا و ایام خاص سال رو فراموش نمی کنه. پس الان شیرینیای عید نوروز این قنادی در بالاترین سطح توجه قرار دارن و مشتریان زیادی رو به خود جلب می کنن.

شیرینیای عید نوروز قنادی ناتلی در ۲۷ مدل جور واجور عرضه می شن. اسکار، آلمانی بشقابی، بیسکوییت چرخی، پادرازی، پالیز مخلوط، پرنس، پروانه ۴ مدل، جعبه چهارگوش، خونگی سنتی، دادلی، ریونا، شکلات خالص حلقه، شکلات فندق و کشمش، شکلات گردویی، شیرینی توپی ماکات، شیرینی خونگی مینی میکس، شیرینی سوئیسی، شیرینی سوئیسی ریز، شیرینی قیطونی، فلورانتینا، فنجانی عسلی ریز، کراک دارچین، کوکیز گردویی، میرور ساده ناتلی، میروز ستاره ناتلی، نخودچی گل و نوگات مخلوط، این ۲۷ مدل رو تشکیل میدن.

این شیرینیا به صورت بشقابی و جعبه ای آماده شدن. شیرینیای عید نوروز ناتلی در اندازه های کوچیکی جفت و جور شدن و جون میدن واسه صرف کردن با چای یا قهوه داغ. این شیرینیا قابل نگهداری به مدت زمان طولانی تر هستن و رنگ و روی مناسب و ظاهر شکیل اونا هم واسه پذیرایی از مهمون بسیار مناسبه. هم اینکه در عید نوروز که سفرهای کوتاه یا طولانی بسیار بابه، این شیرینیا می تونن همراه مناسب و وفاداری واسه شما در طول جاده باشن. شیرینیایی تازه و خوشمزه که کام رو به اندازه و به قدر کفایت شیرین می کنن.

شما واسه خریداری شیرینیای عید نوروز ناتلی دو راه در پیش روی خود دارین. راه ساده تر اینه که به سایت ناتلی مراجعه کنین و سفارش خود رو به صورت اینترنتی ثبت کنین. اگه در منطقه دلیوری باشین، سفارش شما رایگان به دستتون می رسه. راه دیگه که راه معموله و هیجان بیشتری هم داره، مراجعه به یکی از شعب ناتلیه. شعبه اصلی در خیابون سهروردی شمالی و دیگه شعبه ها در خیابونای پاسداران، نیاوران و تهران پارس.

ناتلی این توانایی رو داره که روزای ابتدایی سال نوی شما رو متفاوت کنه و طعمی خوشمزه به اونا ببخشد.

روش درست کردن تارت تمشکی خوشمزه

روش درست کردن دونات خامه ای خوشمزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *