اگه هم از مهم بودن این جملات باخبرید اما نمی دونین چه بگید و از کجا شروع کنین، بهتره از این پیشنهاد ها کمک بگیرین و با دنیای زنان آشنا تر شید.

 

 

 

آقایون محترم شاید ندونین که یه جمله ساده چقدر می تونه روی زندگی مشترک تون تاثیر بزاره و اعتماد همسرتون به شما و زندگی مشترک تون رو بیشتر کنه. اگه از اون دسته مردهایی هستین که فکر می کنن، جملات اهمیتی نداره و تنها چیزی که مهمه درون شماس، به طور کامل در اشتباهید.

تا وقتی که با این احساسات داخلی تون جمله ای نسازید و همسرتون رو از اونا با خبر نکنین، هیچ اتفاق خوبی در زندگی مشترک تون نمیفته. اگه هم از مهم بودن این جملات باخبرید اما نمی دونین چه بگید و از کجا شروع کنین، بهتره از این پیشنهاد ها کمک بگیرین و با دنیای زنان آشنا تر شید. باید باور کنین که دنیای ذهنی زنان و مردان فرق زیادی داره و اگه می خواین همسرتون رو خوشحال کنین باید به دنیایش وارد شید و اون رو به روش خودش آروم و خوشحال کنین.

۱ –  چقدر زیبایی …

زنا دوست دارن ظاهرشون رو ستایش کنین و بعضی وقتا به اونا بگید که چه چهره زیبایی دارن. حتی اگه همسر شما واقعا به این زیبایی نباشه از این که فکر کنه در نظر شما این طور به نظر می رسه، احساس غرور می کنه.

البته بی گدار به آب نزنین و بدون اون که واسه حرف تون دلیلی داشته باشین اون رو ستایش نکنین. چون درست در وقتی که به همسرتون می گین، چقدر قشنگتر هستی… اون دلیل شما رو خواهد پرسید و میگه از چه نظر؟ پس تلاش کنین واسه این ادعای تون جزئیاتی رو هم مطرح کنین و به این فکر کنین، چه چیز در اون زیباتره و بعد سراغ تعریف کردن برید.

۲ – تو خیلی خاصی …

این که همسر شما بشنوه که اون فردی بی همتاست و هیچ زن دیگری نمی تونسته شما رو به این اندازه خوشبخت کنه، یه حس فوق العاده به اون میده. زنا دوست دارن، بدونن که با همه گزینه های دیگری که شاید همسرشون به اونا واسه ازدواج درنظر داشته فرق می کنن و اونا ویژگیایی دارن که از نظر شوهرشون در هیچ کدوم از زنای دور بر هم وجود نداره. شما باید این خاص بودن رو به اون گوشزد کنین و بگید که کدوم یکی از ویژگیای همسرتون بیشتر از دیگر ویژگیا، شما رو تحت تاثیر قرار داده. این موضوع نه فقط حس خوب مورد توجه قرار گرفتن و تشکر شما رو به اون میده بلکه باعث می شه که اون تمرکز بیشتری روی ویژگیای مثبتش داشته باشه و واسه پررنگ کردن شون تلاش کنه. زنا دوست دارن از شوهرشون بشنون که پر از صفات مثبت هستن و این که همسرشون به دلیل همین صفات به اونا افتخار می کنه.

۳ – با تو بودن بی نظیره …

زنا دوست دارن، همسرشون به رابطه ای که داره افتخار کنه و به دلیل آرامشی که در این رابطه داره هم از اونا تشکر کنه. این تشکر ممکنه به شکلای مختلفی صورت بگیره. مثلا وقتی مردی زودتر از سر کار میاد و به همسرش میگه، دوست داشتم امروز بیشتر کنار تو باشم یا این که دوست دارم وقتم رو بیشتر با تو بگذرونم و باقی مونده کارام رو هم کنار تو انجام دهم می تونه یه حس فوق العاده رو در زنان بسازه. با شنیدن این قدردانیا زن واسه بیشتر درک کردن همسرش تلاش می کنه و واسه این که همسرش در ساعات بیشتری که در خانه س آرامش داشته باشه و این اتفاق رو تکرار کنه، مصمم تر می شه. اونا از این تصور که مردشون دوست داره ساعتی از روز رو تنها کنار اون و فقط واسه به کار گیری وقت ۲ نفره شون مشخص می کنه بیشتر از هر چیزی خوشحال می شن.

۴ – دوستت دارم … 

اگه می خواین همسرتون از این که دوستش دارین مطمئن شه چاره ای جز گفتن این حرف ندارین اما مهم تر از گفتن این حرفا کارکرد شماس. زنا دوست دارن عشق تون رو با کاراتون نشون بدید. دادن یه شاخه گل، یه هدیه بی مناسبت، پیامکای احوالپرسی طول روز و خیلی کارای ساده دیگه می تونه تاثیر خاصی روی رابطه شما بزاره و این زندگی رو در چشم همسرتون افتخار آمیزتر کنه اما ماجرا به همین جا ختم نمی شه، شما باید مراقب تموم حرفایی که میان تون رد و تبدیل میشه باشین و فکر نکنین کلمات تاثیر چندانی ندارن. مهم تر از همه این که باید مراقب قولایی که به همسرتون می دید باشین. گر چه جواب مثبت شما به خواسته های همسرتون می تونه اون رو خوشحال کنه اما عمل نکردن به وعده های کوچیک و بزرگ تون مشکل رو چند برابر می کنه و تاثیری منفی روی نگاه همسرتون به شما و رابطه می ذاره.

۵ – متاسفم …

واسه زنا مهم ترین اتفاقی که می تونه بعد از یه دعوا یا دلخوری پیش بیاد، شنیدن معذرت خواهی مردشونه. اونا دوست دارن تاسف واقعی شما رو ببینن و بعد از این دلخوریا مورد دلجویی قرار گیرند. غرورتون رو کنار بذارین و اگه اشتباه کردین قبل از توضیح دادن دلایل تون از اون عذر خواهی کنین.

این که شما بدون گفتن این که پشیمونید شروع به توضیح دادن و دلیل تراشی کنین می تونه ناراحت کننده ترین عکس العمل بعد از دعوا واسه یه زن باشه. پس اگه نمی خواین شرایط رو از این که هست خراب تر کنین با یه جمله ای که از ته دل می گین همه چیز رو رو به راه کنین؛ بگید: ببخشین و متاسفم!

۶ – همه چیز رو درست می کنم …

حتی اگه یه سوپرمن نباشین باید بتونین به همسرتون اطمینان بدید که همه چیز تحتِ کنترله و تا وقتی که در کنارش هستین نمی ذارین زندگی تون رو چیزی تهدید کنه.

هرچند شما با رفتارای تون باید این اطمینان رو در اون بسازین اما در لحظاتی که اون از ته دل غمگینه و احساس اضطراب می کنه باید این جمله جادویی رو به کار ببرین و به اون آرامش بدید. اگه فکر می کنین جفت و جور کردن امکانات زندگی واسه خوشحال کردن همسرتون کافیه اشتباه می کنین.

ایجاد احساس آرامش و اطمینان و بعضی وقتا بیان کردن این جملات اون رو بسیار آروم تر و اعتمادش به زندگی مشترک تون رو هم بیشتر می کنه.

۷ – بیا صحبت کنیم …

اگه همسرتون مدتیه که ناراحت یا پریشانه اما توضیحی در این مورد به شما نمی ده، باید خودتون پیش قدم شید. شاید اون مشکل بزرگی داره که گفتنش براش سخته و شاید هم منتظر جرقه ای از طرف شماس.

یادتون نره که هیچ ناراحتی الکی نیس و این که شما از کنار این پریشانیا بگذرید و اونا رو جدی نگیرید، می تونه همسرتون رو ناراحت تر از چیزی که هست کنه و حتی بعضی وقتا زندگی مشترک تون رو هم زیر سوال ببره. پس بعد از هر دلخوری که بین تون پیش میاد یا حتی وقتی که می بینین رفتار همسرتون تغییر کرده اما دلیلش رو نمی دونین، به اون پیشنهاد گفت و گو بدید و حتی اگه از این گفت وگو طفره رفت براش توضیح بدید که شنیدن حرفا و احساساتش چقدر واسه شما اهمیت داره و چقدر واسه بهتر کردن زندگی مشترک تون اشتیاق دارین.

آقایون جملات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *