گلزنی در جام جهانی یکی از آرزوهای هر مهاجمیه، معمولا همه تلاش می کنن تا بیشترین گل ممکن رو به ثمر برسانند و کفش طلا رو بدست بیارن اما زدن گلای بیشمار در طول جام جهانی کار هر بازیکنی نیس.

توماس مولر با زدن ۵ گل در سال ۲۰۱۰ بهترین گلزن شد اما بهترین گلزن تاریخ جام جهانی رو می شناسین؟

ژوست فونتِین (Just Fontaine) در جام جهانی ۱۹۵۸ موفق شد ۱۳ گل به ثمر برسونه و رکوردی منحصر به فرد رو از خود بزاره.

در جام جهانی ۱۹۵۸ بازیکنان زیادی بودن که تونستن گلای زیادی به ثمر برسانند. پله مهاجم برزیل و هلموت ران مهاجم آلمان ۶ بار، واوا و پیتر مک پارلند ۵ بار و کورت هارمین، لایوس تیچی، آگنه سیمونسون و زدنک زیکان هر کدوم چهار گل به نام خود ثبت کردن،  اما هیچ کدوم از اونا نتونستن به رکورد  ژوست فونتِین برسن؛ رکوردی که بیشتر از همه جلب توجه می کنه؛ این مهاجم مراکشی الاصل تیم ملی فرانسه در این جام ۱۳ گل در ۶ مسابقه به ثمر رساند و آقای گل شد.

فیلم ۴ گل ژوست فونتِین در دیدار رده بندی جام جهانی ۱۹۵۸ مقابل آلمان رو با صدای عادل فردوسی پور در زیر ببینین

ایشون به عنوان یه بازیکن ذخیره به سوئد رفت اما به دلیل مصدومیت یکی از هم تیمی هاش، شانس حضور در اولین مسابقه فرانسه که برابر پاراگوئه برگزار شد رو پیدا کرد، اونم در حالی که فونتن در شروع این رقابتا تنها یه عدد کفش داشت و واسه بازی کردن کفش استفن بروی دیگه بازیکن ذخیره فرانسه رو قرض گرفت و با اون ۱۳ گل در ۶ دیدار جام جهانی به ثمر رساند و رکوردی موندگار از خود به جا گذاشت، رکوردی که هنوز کسی موفق به شکستن اون نشده.

 

کفش معروف ژوست فونتن در جام جهانی ۱۹۵۸

فونتین سال گذشته درباره رکورد گلزنی خود در جام جهانی گفت: اوایل فکر می کردم رکوردم شکسته شه اما ۵۵ سال گذشته س و هیچکی نتونسته رکورد گلزنی منو در جام جهانی بشکنه و کم کم دارم شک می کنم کسی پیدا شه که بتونه رکورد این تعداد گل رو تو یه دوره جام جهانی بشکنه.

۸ بازیکن پرمشتری جام جهانی +عکس

همه کاپیتانای برنده جام جهانی/عکس

باشگاه خبرنگاران جام جهانی ۲۰۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *