همه خوب با سالار عقیلی آشنایی داریم که با ورودش به این حرفه تکونی به موسیقی سنتی کشور داد. سالار عقیلی کار خود رو در از ۸ سالگی شروع کرده بود. این هنرمند هم در بخش موسیقی و هم در بخش آواز آموزش های کامل دیده و الان در این بخش ها مشغول تدریسه.

پدر این خواننده که وکیل دادگستری بوده، همیشه تلاش می کرده تا سالار رو به پیشرفت درسی و تحصیلی جهت دهد، اما در آخر اون به هنرستان سوره رفت و تصمیم جدی واسه یادگیری آواز گرفت و واسه این یادگیری پیش «صدیق تعریف» رفت و ۵ سال واسه این کار وقت گذاشت.

آلبوم بسیار زیبای سالار عقیلی با نام در وادی عشق

این خواننده که آثار موندگار و خاطره انگیزی چون «ایران»، «وطنم»، «خوشه چین» و چندین و چند قطعه موسیقی دیگه در کارنامه خود داره، با منتشر کردن آلبوم جدید خود وجهه ی دیگری از توانایی ها و هنر آواز خود رو به نمایش گذاشته.

آخرین آلبوم این خواننده به نام وادی عشق در خرداد ماه سال جاری منتشر شد. این آلبوم که به آهنگسازی کیوان کیانیان و صدای سالار عقیلیه، کار ضبط، میکس و مستر اون سه سال پیش انجام شده ولی تازگیا به بازار روونه شده.

آلبوم بسیار زیبای سالار عقیلی با نام در وادی عشق

شعرهای این هشت قطعه از آلبوم در وادی عشق که تشکیل شده از قطعه های «همه هست آرزویم»، «در وادی عشق»، «یاد یار»، «خرابات الست»، «یار من»، «مقام جنگه رو»، «مقام مجنونی سحری» و «مه عیار» است، از اشعار مولوی، باباطاهر، عطار و حافظ و تم این آلبوم براساس ملودی های تنبوره. از بین این هشت قطعه، دو قطعه «یاد یار» و «مقام جنگه رو» موسیقی بدون کلام هستن و در قطعه های «خرابات الست» و «یار من» هم از موسیقی خانقاهی استفاده و بهره ورداری شده.

کیوان کیانیان هم اینکه نوازنده و آهنگساز در این آلبوم، سرپرستی گروه و هم اینکه نوازندگی تنبور رو هم بردوش داره. این آلبوم دومین همکاری سالار عقیلی با این آهنگسازه. علیرضا عقیقی نوازنده سه تار و برگشت، اشکان مرادی نوازنده کمانچه، صفا شالپوش و نوازنده دف، همایون نصیری نوازنده دم دم، بندیر و کوزه هم در این اثر هنرنمایی کرده ان. گروه کر این آلبوم هم تشکیل شده از کیمیا کیانیان، پرهام کاکاوند، سجاد قربونی و مهدی مرادیه.

این آلبوم که به محض انتشار در لنز در دسترس علاقه مندان قرار گرفته در فضایی عرفانی بوجود اومده و موسیقی عرفانی و الهام بخشی رو روونه بازار موسیقی ایران کرده. شما با مراجعه به سامانه لنز می تونید این آلبوم جدید سالار عقیلی رو جفت و جور و گوش کنین.

در آلبوم وادی عشق، کیوان کیانیان، به عنوان نوازنده و آهنگساز این آلبوم عرفانی، یکی از میراث داران نغمه های باستانی مقامات تنبوره. اون تلاش کرده در این همکاری با سالار عقیلی، ترکیبی از موسیقی سنتی و مویه های تنبور رو به تصویر بکشه. این ترکیب که با بهره گرفتن از اشعار عرفانی شاعرانی چون مولانا و حافظ و خوانندگی ذکرگونه سالار عقیلی، به درستی به تصویر کشیده شده و به بار نشسته س.

آلبوم بسیار زیبای سالار عقیلی با نام در وادی عشق

سالار عقیلی هم تموم تلاش خود رو کرده که تا هنر آواز خود رو که تا الان شنیده نشده رو به گوش همه برسونه و توانایی آواز و بیان خود رو نشون بده. این خواننده در آلبوم وادی عشق تحریرها، کشش ها و لحن خوندن خود رو تا جایی که تونسته به موسیقی تنبور نزدیک کرده.

اگه شمام اهل موسیقی سنتی و عرفانی هستین و با آوازهای سنتی روح تون به پرواز در میاد، شنیدن این آلبوم جدید سالار عقیلی رو به شما پیشنهاد می کنیم. بعد از مراجعه به سامانه لنز و ثبت نام در این تلویزیون اینترنتی، در بخش موسیقی این سایت، هم می تونید این آلبوم رو بشنوین و هم آهنگ ها و موسیقی های دیگری که می خواهید رو پیدا کنین و بشنوین.

 

اهنگ جدید

معرفی رسانه بی باک موزیک , بهترین و جدیدترین موزیکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *