بلند کردن ریش در سال های گذشته در میان جوانان همه گیر شده و این روزا می توان خیلی از افراد رو در خیابون دید که خوبی ها بلندی دارن. اما تازگیا خبری منتشر شده که حکایت از آلوده بودن ریش به اندازه ی مدفوع آدم داره، حال گزارشی منتشر شده که پایه و پایه علمی بودن اینجور ادعایی رو زیر سوال می برد.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ این روزا بازار شایعات در بیشتر بخش ها داغ داغه که این موضوع در کشورمون با وجود شبکه های اجتماعی به شکل بی سابقه ای همه گیر شده. نبود مطالعه ی کافی، بکار نبردن دلیل آوردن منطقی و گوش سپردن به اخبار مطرح شده بوسیله منابع نامعتبر، موجب شده تا هر موضوع ساده ای به یه موضوع ی پیچیده تبدیل شه. یکی از مواردی که تازگیا مطرح شده، آلودگی ریش مردونه. اما این موضوع چقدر صحت داره؟ براساس گزارش منتشر شده، این موضوع برگرفته از یه برنامه ی تلویزیونی با نام KOAT در نیو مکزویکوی آمریکا هستش که از نظر علمی هم هیچ اعتباری نداره.

براساس اطلاعات ارائه شده بوسیله خوب اِورشد از گاردین، موضوع آلودگی خوبی ها مردان از نظر علمی سندیت نداره. این خبرنگار واسه اثبات ادعای خود، نمونه هایی از ریش چندین فرد رو در اختیار آزمایشگاه میکروب شناسی قرار داده تا این ادعا رو بررسی کنه. جون کالوبیک که یه میکروب شناسه، با آزمایش نمونه های مورد نظر، یه جور باکتری رو پیدا کرده که بیشتر در روده ی آدم یافت می شه. ایشون به این موضوع اشاره کرده که این باکتری ها بیشتر در مدفوع حیوان و آدم یافت می شن، اما وجود اینجور باکتری در مدفوع به نشونه ی این نیس که این باکتری مدفوعه.

باکتری انتریک (Entric) از خونواده ی باکتری های انتروباکتریاسیاه که جزو باکتری های بی خطر به حساب می رود. البته تعدادی از باکتری های این گروه می تونن مریضی هایی رو هم در آدم بسازن. اما نباید در مورد این باکتری ها خیلی نگران بود، چراکه به گفته ی دکتر فیلیپ ام تیرنو، میکروب شناس دانشگاه نیویورک، دور و بر ما پر از باکتری ها هستش. همه ی لوازمی که هر روز از اون ها استفاده می کنیم شامل این باکتری ها هستن. مثلا گوشی هوشمند، کیبورد و لوازم شخصی هم از این باکتری در امان نیستن، پس نباید زیاد در مورد اون نگران بود و ریش رو در حد مدفوع آلوده بیان کرد.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

خبرهای داغ روز زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *