سال ۲۰۱۴ سال سلفی بود و سال ۲۰۱۵ سال گرفتن سلفیای هنری است که حالا به مرحله خطرناکی رسیده و مردم واسه گرفتن یه عکس تقریباً خودشون رو به کشتن میدن.

«باشگاه خبرنگاران» با این مقدمه، نوشت: افزایش تعداد قربانیان عکس سلفی که مردم با وب کم یا گوشیای موبایل از خود می گیرن، منتهی به نصب علائم اخطار دهنده در مکانای خطرناک شد. در روسیه در سال جاری چندین نفر بخاطر گرفتن یه سلفی جون خود رو از دست دادن.

در خرداد، جوونی که از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود، میخواس در حالی که از پل مسکو آویزون شده از خودش عکس بگیره که سقوط کرد و جون داد. یه پسر ۱۷ ساله هم در شهر وولوگدا وقتی میخواس بالای پشت بام واسه اینستاگرامش عکس بگیره، قبل از این که سقوط کنه در حالی که روی پشت بام ژست گرفته بود، از خودش چندین عکس گرفت اما تلاش کرده بود عکسای بیشتر و بهتری بگیره. در آمریکا هم تازگیا مردی که میخواس با هدف قرار دادن گردنش با تفنگ در مقابل دوربین، سلفی بگیره، به خودش شلیک کرد و مرد.

تعداد کسائی که امسال به خاطر گرفتن سلفی کشته شدن از تعداد اونایی که بر اثر حمله کوسه کشته شدن بیشتره. دست کم ۱۲ نفر تا الان موقع عکاسی از خودشون مرده ان در حالی که کشته های به وجود اومده از طریق حمله کوسه در همین مدت فقط ۸ نفر بوده واسه پیشگیری از این حوادث وزارت کشور روسیه پس از وقوع چندین مرگ و میر، کارزاری رو واسه اخطار در مورد خطر مرگ به وجود اومده از طریق سلفی گرفتن به راه انداخته. دولت فرانسه هم تو یه حرکت مشابه، پوستری منتشر کرده که از شهروندان می خواد در نقاطی مثل جلوی قطار، اتومبیل یا … از خودشون سلفی نگیرند.

براساس یافته های مطالعه ای که در دانشگاه اوهایوی آمریکا منتشر شد، کسائی که سلفیای خیلی از خود در شبکه های اجتماعی منتشر می کنن درجه غرور و مشکلات روانی شون بالا هستش.

۱۰ مکان محبوب جهان واسه گرفتن عکس سلفی

درباره گرفتن عکس سلفی برهنه در باشگاه

باشگاه خبرنگاران سلفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *