آمار جالبی از قاچاق آدم در جهان

تجارت قاچاق آدم بسیار سوداوره و واسه قاچاقچیان آدم سی و دو میلیارد دلار در سال سود داره.

واحد مرکزی خبر:دفتر مقابله با جرائم و قاچاق مواد مخدر سازمان ملل اعلام کرده هر سال حدود هشتصد هزار نفر از وطن خود به کشورای دیگه قاچاق می شن.

 

به نقل از شبکه خبری سی ان ان ، تجارت قاچاق آدم بسیار سوداوره و واسه قاچاقچیان آدم سی و دو میلیارد دلار در سال سود داره.

 

این شبکه در این مورد به موضوع قاچاق افریقاییا به فلسطین اشغالی پرداخت و اعلام کرد مردم فقیر و نا امید معمولا به دنبال یه زندگی بهتر و اینده ای نورانی تن به مهاجرت میدن اما در خیلی از موارد این مهاجرت به فاجعه ختم می شه.

 

خبرنگار سی ان ان در گزارش خود به توضیح حال بعضی زنان افریقایی که در راه مهاجرت از کشور خود به اسرائیل بوسیله قاچاقچیان آدم مورد تجاوز قرار گرفتن پرداخت. یکی از این قربانیان گفت “ما هفده نفر بودیم که به مقصد (شبه جزیره) سینا در حرکت بودیم و من تنها دختر این جمع بودم. سفر ما از سودان به سینا چهل روز زمان برد. تجاوز به من روز چهلم که ما به سینا رسیدیم اتفاق افتاد. اونا به زور چاقو و اسلحه منو گوش به زنگ و حرف گوش کن خود کردن.”

 

خبرنگار سی ان ان گفت اینا خواسته ان هویتشون معلوم نشه. ما این دختر بیست و دو ساله رو حنا نامیدیم. قنات، یکی دیگه از قربانیان تجاوز قاچاقچیان آدم یه دختر بیست و پنج ساله س که مثل حنا اهل اریتره س. اونا جداگونه در جستجوی زندگی بهتر راهی اسرائیل شدن.

 

قنات گفت ” من فکر می کردم شرایط در اسرائیل با افریقا خیلی متفاوت هستش. من از کسائی که قبل ازم به اسرائیل امده بودن اطلاعاتی کسب کرده بودم و فکر می کردم سبک زندگی اینجا در مقایسه با اریتره خیلی بهتره.”

 

خبرنگار سی ان ان اضافه کرد اما چیزی که اونا نمی دونستن این بود که مردی که واسه اوردن اونا به اسرائیل از هر کدوم دو هزار و پانصد دلار گرفته بود بطور مرتب اونا رو کتک میزنه ، مورد تجاوز قرار میده و گرسنه نگه داره.

 

وقتی ما چند ماه قبل با این دختران تو یه اردوگاه موقت پناهجویان گفتگو کردیم هر دو بی پول و باردار بودن. اینا حکایتایی نیس که فقط واسه تعداد کمی اتفاق افتاده باشه. فقط در سال ۲۰۱۰ بیشتر از چارده هزار مهاجر افریقایی از مرز جنوبی اسرائیل با مصر به اسرائیل امدند که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۰۹ افزایش ۱۷۰ درصدی رو نشون میده. سازمانای کمک به مهاجران می گن با این افزایش ، باید منتظر افزایش حکایات دست اول درباره شکنجه ، تجاوز و برده داری مهاجران افریقایی در شبه جزیره سینا باشیم.

 

ویلیام تال ، از کمیساریای عالی اوارگان سازمان ملل گفت “اسرائیل اینک به یکی از مقصدهای اصلی گروه های مهاجر افریقایی تبدیل شده. اسرائیل حدود سی و پنج هزار پناهجوی افریقای رو پذیرفته س.”

 

منبع:iribnews.ir

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *