آمار متفاوت ۲ سازمان از ازدواج و طلاق

این تفاوتا وقتی مهم میشه که بدونیم این آمارها بناست مبنای برنامه ریزیای مسئولان واسه تعیین راهکارها و سیاستای افزایش ازدواج و کاهش طلاق قرار گیرد.

 

 

 

روز گذشته رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حالی از افزایش ۲ درصدی ازدواج و ۷ درصدی طلاق در سال ۹۰ خبر داد که چهارم اردیبهشت یه مسئول در سازمان ثبت احوال کشور از افزایش ۴.۱ درصدی طلاق در همین مدت خبر داده بود و هم اینکه بررسی آمار سایت این سازمان نشون دهنده کاهش حدود ۲ درصدی آمار ازدواج در سال ۹۰ نسبت به سال ۸۹ بود.

آمارهای ۲ مسئول در سازمانای ثبت اسناد و ثبت احوال نشون دهنده فرق و اختلاف آماری در ۲ بخش ازدواج و طلاقه که آمار ازدواج براساس گفته یه مسئول در سال ۹۰ نسبت به سال ۸۹، ۲ درصد افزایش و براساس آمار سازمان دیگه حدود ۲ درصد کاهش داشته و آمار افزایش طلاق در این مدت هم از طرف یه سازمان ۷درصد و از طرف سازمان دیگه ۴.۱ درصد اعلام شده!

نکته قابل تامل این که چیجوری آمار ۲ واقعه مهم یعنی ازدواج و طلاق از طرف ۲ سازمان این قدر فرق داره. این تفاوتا وقتی مهم میشه که بدونیم این آمارها بناست مبنای برنامه ریزیای مسئولان واسه تعیین راهکارها و سیاستای افزایش ازدواج و کاهش طلاق قرار گیرد و هرگونه تناقص و اشتباه در آمار تاثیرش رو در سیاست گذاریا می ذاره و اجرای سیاست گذاریا رو با مشکل مواجه می کنه. نکته ای که دست کم باید از طرف مسئولان دو سازمان ثبت احوال و ثبت اسناد به اون توجه شه.