michael-boatwright

یادگیری زبانای خارجه نیاز به استعداد، وقت و هزینه داره و هر کسی نمی تونه خیلی سریع یه زبون خارجی که هیچی از اون نمی دونه رو یاد بگیره اما یه مشکل نادر می تونه همه این احتمالات رو عوض کنه.

“مایکل بوت رایت” یه مرد آمریکاییه که یه چند وقت پیش به دلیل یه مشکل نادر یهو به کما رفت ولی وقتی که از کما خارج شد تبدیل به یه مرد سوئدی گشته بود که هیچی در مورد گذشته اش به خاطر نمی اورد.

پزشکان پس از معاینه این مرد فهمیدن که دچار مشکل TGA که شوک مغزی نادر و بسیار خاصیست گشته. این شوک معمولا باعث به کما رفتن افراد و به وجود اومدن فراموشی در خاطرات جدید می شه اما در مورد مایکل این موضوع کمی پیچیده تره و باعث شد تا زبونس کلا عوض شه.

این مرد ۶۱ ساله این روزا فقط به زبون سوئدی مسلطه و یه کلمه هم انگلیسی نمیفهمد هم اینکه اون همه خاطراتش رو از دست داده. پزشکان احتمال میده قبل از وقوع شوک این مرد در حال تماشای یه برنامه با زبون سوئدی بوده.

اون این روزا در شرایط خاصی قرار گرفته و روزانه پزشکان زیادی آزمایشاتی روی اون انجام میدن و خونواده این مرد هم در تلاشند تا شاید بتونن حافظه از دست رفته اون رو برگردونن. شوک TGA مشکلی بسیار نادره که فقط واسه افراد ۵۶ تا ۷۵ سال اتفاق می افته و تا حالا این اولین باره که منتهی به تغییر زبون یه فرد شده.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *