۱-می تونین تخم مرغها رو در آب لبو یا آب سبزیجات مثل اسفناج یا جعفری و یا پوست پیاز و آب انار و زرشک بجوشونین تا اونا رو به رنگهای بنفش، سبز و صورتی درآرین.

۲- با به کار گیری اسپریای رنگی طلایی یا نقره ای اونا رو یکدست رنگ کنین.

 

۳-درون قهوه یا نسکافه جوشونده و به رنگ قهوه ای درآرین که می تونین همینطور ساده داخل جا تخم مرغی گذاشته و یا دور اون رو با ربان تزیین کنین

 

۴- تخم مرغها و چند تخم بلدر چین رو با به کار گیری کاغذای زرورقی رنگی که خیلی راحت دور اونا پیچیده می شه تزیین کنین و کنار هم در سبد بذارین.

۵-دو طرف تخم مرغ رو با سوزن و با احتیاط سوراخ کرده تا بتونین تخم مرغها رو خالی کنین بعد روی اونا رو به هر شکلی که می خواین نقاشی کرده و با به کار گیری نخهای رنگی یا روبانهای رنگی که از اونا رد می کنین به درختچهای زینتی کوچیکی که می تونین بر سر سفره هفت سین عید نوروز بذارین آویزون کنین.

 

نکته : نقاشی روی تخم مرغها رو هم می تونین با مداد شمعی، آب رنگ، گواش و مداد رنگی انجام بدین و هم دور تخم مرغها رو قبل از جوشوندن پار چهای رنگی که رنگ میده پیچیده، با نخ دور تا دور اونا رو محکم کنین و داخل ظرف آب جوش بجوشونین تا به شکلهای جالبی اونا رنگ آمیزی شن.

 

۷- می تونین از تخم بلدر چینهای کوچیک رنگ شده هم در کنار تخم مرغها استفاده کنین.۸-تخم مرغها رو همینطور ساده یا رنگ شده داخل سلفونهای کوچیک گذاشته و با روبانهای رنگی بالای اون رو پاپیون کنین.

۸-تخم مرغها رو همینطور ساده یا رنگ شده داخل سلفونهای کوچیک گذاشته و با روبانهای رنگی بالای اون رو پاپیون کنین.

 

۹-از گله های پارچه ای کوچیک آماده به همراه نوارهای رنگی جهت تزیین تخم مرغها استفاده کنین.

 

۱۰-از تخم مرغ شانسیا یی که از شکلات و سکه پر کردین واسه هدیه دادن به بچه ها هم می تونین بر سر سفره هفت سین عید نوروز بذارین.

 

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *