به گزارش آلامتو و به نقل از درنگ؛ مایکروویو به غیر از گرم کردن غذا کارایی دیگری هم داره که در این مطلب به اون‎ها اشاره می‎کنیم.

اگه فکر می‏ کنین مایکروویو جز گرم کردن خوراکی‎ها کارایی دیگری نداره اشتباه می‎کنین. در زیر به ۱۰ روش واسه استفاده متفاوت از اون اشاره می‎کنیم.

سیر

حبه‎های سیر رو به مدت ۱۵ ثانیه در مایکروویو بذارین و می بینین که پوسته اون به طور جادویی جدا می شه. گرما باعث می‎شه پوست سیر خیلی راحت از حبه اون جدا شه.

نون

اگه نانتون در کیسه یا ظرفی بوده که درش باز مونده مطمئنا خشک شده. اونو در دستمال کاغذی مرطوب بذارین و به مدت ۲۰ ثانیه در مایکروویو بذارین، نانتون مثل دقیقه اول می‎شه که تازه طبخ شده.

آب میوه

قبل از این که آب میوه‎هایی مانند لیمو و پرتقال رو بگیرین اونو قبل از برش به مدت ۱۰ ثانیه در مایکروویو بذارین. این کار باعث می‏ شه فیبر داخل میوه از بین بره و آبگیری اون بسیار راحت ‎تر شه.

آجیل

شکلای جور واجور آجیل رو میشه در مایکروویو خوشمزه‎تر کرد. به این شکل که اونو در ظرفی مطمئن بریزین، مقدار خیلی خیلی کم به اون‎ها روغن زده و تلاش کنین با تکون دادن کاری کنین که همه آجیلا چرب شن. بعد به مدت یه دقیقه در مایکروویو بذارین، اونو بیرون آورده و تکون بدین، دوباره در مایکروویو بذارین، ۵ بار این کار رو تکرار کنین، یعنی ۵ دقیقه.

عسل

بعضی وقتا عسل وقتی یه مدت می مونه سخت می‎شه. اگه این طوره اونو به مدت بین ۳۰ تا ۴۰ ثانیه درون مایکروویو بذارین تا مثل روز اول شه، فقط حواستون باشه ظرفش پلاستیکی نباشه.

پیاز

واسه این که پیاز رو بدون گریه کردن خرد کنین، اونو بشورید، سر و ته پیاز رو ببرین و به مدت ۳۰ ثانیه در مایکروویو بذارین.

بیکن

یه بشقاب رو به شکل وارونه در مایکروویو بذارین، برش‎های بیکن رو روی اون قرار داده و هر برش رو یه دقیقه گرما بدین. وقتی روغن اون گرفته شه، بیکن آماده س تا بعد از طبخ تردتر و خوشمزه‎تر شه.

کاپوچینو

لازم نیس دستگاه کاپوچینوساز بخرین. شیر رو تو یه بطری بریزین، نصف بطری خالی باشه، بعد در اونو بسته و به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه خوب تکون بدین تا روی اون کف کنه. کف رو جدا کرده و در مایکروویو به مدت ۳۰ ثانیه گرما بدین. این کار باعث می‎شه کف پف کنه. حالا می‎‏تونید اونو روی هر نوع شیر با هر طعمی که می‎خواهید بریزین.

حبوبات

لازم نیس حبوبات رو از یه روز قبل در آب بخوابونین. ظرفی وردارین، در ازای هر یک فنجون حبوبات سه فنجون آب روی اون بریزین و ظرف رو با گرما بالا تا زمان جوشیدن آب در مایکروویو بذارین. بعد اونو بیرون آورده و بذارین یه ساعت در آب بمونه. بعد حبوبات رو با آب سرد شستشو بدین … حبوبات آماده هستن.

کره

مقداری کره روی نون بذارین، اونو به مدت ۳۰ ثانیه داخل مایکروویو گرما بدین، نون رو بیرون آورده و کره نرم شده رو روی نون پخش کنین و دوباره به مدت ۳۰ ثانیه داخل مایکروویو بذارین. بعد از اون از نون با طعم کره لذت ببرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *