آموزش فرستادن  اس ام اس با تلفن ثابت

فرستادن پیام کوتاه از تلفن ثابت به تلفن ثابت و موبایل به راه های جور واجور ممکن شده طوری که مشترکان تلفن ثابت به زودی می تونن علاوه بر فرستادن اس ام اس با گوشی مخصوص پیام کوتاه و یا دانلود نرم افزار اس ام اس، بدون گوشی تلفن خاص اس ام اس رو به شماره همراه و ثابت ارسال کنن…

محمد خجسته نیا مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جزئیات سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت و روش های فرستادن اس ام اس از این شبکه گفت: سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت ارسال پیامای کوتاه متنی رو در شبکه های تلفن ثابت و هم اینکه امکان رد و بدل کردن با شبکه موبایل رو شدنی می کنه.

ایشون با بیان اینکه این سرویس باعث می شه تا بشه خدمات جور واجور دیگری رو هم از راه دستگاه های تلفن ثابت عرضه کرد ادامه داد: این توانایی از راه گوشیایی شدنیه که توانایی فرستادن اس ام اس رو دارن. در این روش همه مشترکان تلفن ثابت تهران می تونن با جفت و جور این گوشیا از این سرویس بهره مند شن که در این نیاز به ثبت نام و پرداخت وجه اولیه نیس.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران اضافه کرد: هم اینکه مشترکان تلفن ثابت می تونن از راه مراجعه به سایت شرکت مخابرات استان تهران به نشانی WWW.tct.ir با دانلود نرم افزار فرستادن اس ام اس تلفن ثابت (پیاثا) از راه مودم و بدون نیاز به اینترنت و فقط با رایانه شخصی به تلفن ثابت یا همراه طرف مقابل خود اس ام اس ارسال کنن.

ایشون گفت: تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیست هم مشترکان می تونن بدون نیاز به گوشی تلفن خاص از راه اینترنت و دسترسی به بخش خدمات الکترونیک سایت مخابرات استان تهران پیامکهای خود رو ارسال و دریافت کنن.

روش فرستادن پیام از شبکه تلفن ثابت

خجسته نیا با تاکید بر اینکه روش فرستادن اس ام اس در شبکه تلفن ثابت مثل فرستادن پیام بوسیله گوشیای موبایل در شبکه سیاره به مهر گفت: واسه به کار گیری این سرویس مشترک باید تنها یه بار پس از جفت و جور گوشی شماره مرکز SMS مخابرات رو در دستگاه تلفن خود ذخیره کنه. به این صورت که مشترک وارد منوی دستگاه تلفن خود شده و شماره ۹۷۱۷۰۰۰ رو در قسمت SMS CENTER وارد می کنه .از این زمان به بعد ایشون قادر هستش پیامای خود رو بفرسته.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران در توضیح فرستادن اس ام اس از راه تلفن ثابت گفت: واسه فرستادن اس ام اس مشترک باید دکمه WRITE گوشی تلفن خود رو فشار دهد و پیام رو بوسیله دکمه های موجود تایپ کرده و دکمه OK رو فشار دهد. پس از اون باید شماره تلفن مقصد یا گیرنده رو وارد کنه که اینطوری پیام مشترک فرستاده میشه و پیغام موفق هم روی گوشی نشون داده می شه.

ایشون تاکید کرد در صورت دریافت پیام بوسیله گیرنده پس از چند ثانیه گوشی مشترک با پخش آلارم و اعلام روی صفحه نمایش تحویل موفق پیام (DELIVERY ) رو اعلام می کنه.

تعرفه فرستادن اس ام اس از راه تلفن ثابت

خجسته نیا در مورد تعرفه های به کار گیری سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت هم به مهر گفت: فرستادن اس ام اس از تلفن ثابت به ثابت شهری برابر یه پالس صحبت هستش. هم اینکه فرستادن پیام کوتاه از تلفن ثابت به ثابت بین شهری دو پالس صحبت محاسبه می شه و اگر مشترک از گوشی موبایل به تلفن ثابت SMS بفرسته با حروف فارسی برابر دو پالس و با حروف انگلیسی برابر ۵ پالس صحبت محاسبه می شه.

ایشون با بیان اینکه هزینه هر پالس صحبت ۷/۴۴ ریاله، اضافه کرد: فرستادن پیام کوتاه از تلفن ثابت به همراه برابر دو پالس صحبت حساب می شه و تعرفه فرستادن پیام کوتاه بین الملل هم ۵ پالس مکالمه س.

ارسال صورتحساب تلفن ثابت با SMS

به گزارش مهر، شرکت مخابرات استان تهران هم اعلام کرده واسه اون دسته از مشترکانش که اس ام اس تلفن ثابت خود رو فعال و راه اندازی کردن هزینه کارکردشان از آذرماه جاری به شکل اس ام اس فرستاده میشه.

در این اطلاعیه تاکید شده که مشترکان واسه راه اندازی اس ام اس تلفن ثابت نیاز به ثبت نام و پرداخت وجه اولیه ندارن و فقط با خرید گوشیایی که توانایی فرستادن اس ام اس رو داره می تونن این سرویس رو در اختیار بگیرن.

فرستادن پیام کوتاه از راه تلفن ثابت در بیشتر استانای کشور ممکن شده و مشترکان تنها باید گوشیهای مجهز به این فناوری رو جفت و جور کنن. هم اینکه تعرفه فرستادن پیام کوتاه از راه تلفن ثابت هم در تموم استانها یه جوره.

 

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *