لوازم جانبی اس ام اس در شبکه تلفن ثابت، گوشی تلفن نیس، بلکه محصولی مانند نمایشگرهای شماره داره که واسه فرستادن پیام کوتاه از تلفن ثابت مشترکان می تونن اون رو به گوشی تلفن ثابت خود وصل و ازش استفاده کنن.

آموزش فرستادن  پیام کوتاه از راه  تلفن ثابت

سرویس فرستادن اس ام اس در شبکه تلفن ثابت از راه گوشی هایی امکان پذیره که استاندارد و دارای توانایی ارسال یا دریافت اس ام اس باشن.

واسه به کار گیری این خدمت به ثبت نام و پرداخت وجه اولیه نیاز نیس و همه مشترکان تلفن ثابت می تونن با جفت و جور گوشی با شرایط گفته شده، از این سرویس بهره مند شن.

تعرفه فرستادن اس ام اس شبکه تلفن ثابت به ثابت (شهری) یه پالس، تلفن ثابت به ثابت (بین شهری) دو پالس، گوشی موبایل به ثابت (شهری و بین شهری) طبق تعرفه گوشی موبایل به زبون فارسی دو پالس و به زبون انگلیسی پنج پالس، تلفن ثابت به همراه (شهری و بین شهری) دو پالس و تلفن ثابت به بقیه کشورها (بین الملل) پنج پالسه.

سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت، فرستادن پیام های کوتاه متنی رو در شبکه های تلفن ثابت و هم اینجور امکان رد و بدل کردن با شبکه موبایل رو ممکن می سازه، این سرویس باعث می شه تا بشه خدمات جور واجور دیگری رو هم از راه دستگاه های تلفن ثابت عرضه کرد.

این توانایی از راه گوشی هایی امکان پذیره که توانایی فرستادن اس ام اس رو دارن. در این روش همه مشترکان تلفن ثابت تهران می تونن با جفت و جور این گوشی ها از این سرویس بهره مند شن که در این نیاز به ثبت نام و پرداخت وجه اولیه نیس.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در این باره گفت: به دنبال عرضه لوازم جانبی این سرویس در بازار هستیم تا مردم راحت تر بتونن از این سرویس بدون نیاز به تغییر در گوشی های تلفن ثابت خود استفاده کنن.

به گفته صابر فیضی این کالا که به عنوان رابط میان تلفن ثابت مشترک با سیستم پیام کوتاه عمل می کنه، در داخل ایران هم خیلی راحت تولید می شه و درصورت پخش این محصول در بازار، امکان فرستادن پیام کوتاه از تلفن ثابت به ثابت و موبایل و برعکس جفت و جور می شه.

واسه فرستادن پیام از شبکه تلفن ثابت، اول باید به منوی دستگاه تلفن خود وارد شده و شماره ۹۷۱۷۰۰۰ رو در قسمت SMS Center در هر دو قسمت Deliver و Submit وارد کنین.

پس از اون پیام های خود رو با انجام مراحل زیر بفرستین:

۱- دکمه نوشتن (Write) رو فشار بدید.

۲- پیام خود رو بوسیله دکمه های موجود تایپ کرده و دکمه OK رو فشار بدید.

۳- شماره تلفن مقصد (گیرنده) رو وارد کرده و دکمه OK رو فشار بدید.

پیام شما فرستاده میشه و پیغام موفق (Successful) برروی گوشی شما نشون داده می شه؛ درصورت دریافت پیام بوسیله گیرنده، گوشی شما با پخش آلارم و اعلام برروی صفحه نمایش، تحویل موفق پیام (delivery) رو به شما اعلام می کنه.

درصورت دریافت پیام بوسیله گوشی شما، دکمه “خوندن” پیام (read) رو فشار بدید و اینجوری آخرین پیام دریافتی شما برروی گوشی نشون داده می شه.

مدیر عامل مخابرات استان تهران هم در این باره گفت: سرویس های عمومی مثل تعرفه پالس تلفن ثابت یا همراه مشمول کنترل شدید دستگاه های نظارتی هستن.

محمد روح اللهی با بیان اینکه فرستادن اس ام اس از تلفن ثابت برقرار شده اعلام کرد: با یه شرکت هم تو تهران در این مورد قرار داد بسته ایم که بازاریابی و گسترش سرویس رو انجام می دهد.

ایشون اضافه کرد: سرویس فرستادن اس ام اس از تلفن ثابت به ترمینال نیاز داره که از شما سفارش گرفته و از گیت ثابت به ثابت و یا به سمت گیت های موبایل ارسال می کنه؛ ما الان با همراه اول قرار داد داریم و بین همراه اول و ثابت امکان مبادله اس ام اس هست.

 

 

منبع : ISNA.IR

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *