آموزش حمله در بازی Clash of Clans

امروز به بررسی ۲۰ نکته مهم و به درد بخور درباره یکی از مهم ترین ارکان بازی کلش آو کلنز یعنی حمله و تهاجم به دشمن می پردازیم. با فهمیدن به این نکات و البته به کار گیری بعضی از اون ها می تونید حملات موفق و بسیار مفیدی داشته باشین.

حمله یکی از مهم ترین ارکان بازیه که اگه بتونین در اون ماهر شید و البته اون رو به صورت اصولی انجام بدین می تونید خیلی سریع در بازی پیشرفت کنین و مورد احترام هم تیمی های خود قرار بگیرین. با یاد گرفتن این نکات و ترفند ها می تونید به بازیکنی خطرناک تر و زهردار تبدیل شید و خیلی راحت منابع دشمنان رو دزدی کنین.

آموزش حمله در کلش آو کلنز

۱. بیشترین مقدار منابعی که می تونید در طول یه حمله در بخش چندنفره بازی دزدی کنین بدین ترتیبه:

  • ۵۰ درصد از منابع موجود در جمع کننده های طلا و اکسیر
  • ۷۵ درصد از اکسیر مشکی ذخیره شده در جمع کننده اکسیر مشکی
  • ۴ تا ۶ درصد (بسته به سطح تاون هال حریف) از اکسیر مشکی ذخیره شده در انبار اکسیر مشکی (بیشترین حد بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ اکسیر مشکی)
  • ۱۰ تا ۲۰ درصد (بسته به سطح تاون هال حریف) از اکسیر و طلا ذخیره شده در انبارهای اکسیر و طلا (بیشترین حد بین ۲۰۰هزار تا ۴۰۰هزار طلا یا اکسیر)
  • ۱۰۰ درصد چیزایی که در تاون هال ذخیره شده

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیس که اگه سطح تاون هال حریف کمتر از شما باشه، اندازه منابع قابل دزدی کاهش می یابد.

۲. در طول یه حمله اگه هنوز نیرویی رو وارد زمین دشمن نکرده باشین می تونید بدون از دست دادن کاپ، جنگ رو پایان بدید. در این هنگام روی دکمه پایین و سمت چپ عبارت «End Battle» درج شده. اگه حتی یه نیرو هم به روستای دشمن بفرستید عبارت درج شده روی این دکمه به «Surrender» تغییر می یابد و در صورت پایان دادن جنگ قبل از موعد، از تعداد کاپ هاتون کم می شه.

۳. با تخریب ۵۰ درصد از سازه های دشمن یا تاون هال اون می تونید یه ستاره به دست بیارین. در این هنگام شما پیروز جنگ هستین و می تونید با یه ستاره جنگ رو پایان بدید. البته می تونید واسه کسب دو ستاره دیگه جنگ رو تا انتها ادامه بدید. ستاره دوم وقتی کسب می شه که دیگه ماموریت اصلی یعنی نابودی تاون هال یا ۵۰ درصد تخریب روستای دشمن رو انجام بدین. با تخریب ۱۰۰ درصدی روستای دشمن هم ستاره سوم به شما اهدا می شه. ( همین موضوع باعث می شه کسب بیشتر از یه ستاره بدون نابود کردن تاون هال غیرممکن شه)

۴. سربازخانه ها حتی وقتی شما در حال حمله به یکی از روستاهای بخش چند نفره هستین هم به آموزش نیروها ادامه میدن. پس یکی از نکاتی که می تونه سرعت شما رو زیاد کنه اینه که قبل از این که وارد جستجو واسه حریف مورد نظر شید، سربازخانه های خود رو مشغول به آموزش نیرو کنین. در این صورت می تونید زمان بین دو حمله خود رو تا حد زیادی کم کنین.

clash-of-clans-bomb

۵. اگه شما نیرویی رو وارد جنگ با دشمن کنین، این نیرو باید جانشین شه، حتی اگه تا آخر جنگ زنده بمونه. این موضوع باعث می شه تا با بیشترین دقت از نیروهاتون استفاده کرده و اون ها رو به صورت یه جا وارد جنگ نکنین. البته این موضوع در قبال هیروهای بازی صدق نمی کنه.

۶. یکی از نکاتی که شاید تا حالا به اون توجه نکرده اید اینه که می تونید با بررسی کردن ایکس بو دشمن، از چگونگی حمله اون و هم اینکه پر یا خالی بودن خشاب اون باخبر شید. اگه نوک پیکان ایکس بو رو به آسمون باشه یعنی علاوه بر نیروهای زمینی به نیروهای هوایی هم حمله می کنه، وگرنه این سازه دفاعی فقط به نیروهای زمینی حمله می کنه. هم اینکه با دقت کردن می تونید از از دست دادن یا وجود اکسیر در خشاب اون باخبر شید.

۷. هم اینکه با دقت به اینفرنو تاور دشمن هم می تونید از کارایی یا نبود کارایی اون باخبر شید. اگه آتیش درون اون وجود نداشته باشه، این سازه دفاعی نمی تونه به شما حمله کنه.

۸. حمله به آدمایی با تاون هال بالاتر شک نداشته باشین شما رو در برابر غنیمت های بیشتری قرار می دهد اما باید انتقام رو هم در نظر داشته باشین چون این بازیکنان می تونن روستایتان رو با خاک برابر کنن و از شما انتقام بگیرن.

۹. از جادوی رعد و برق می تونید استفاده بسیار مفیدی داشته باشین. از این جادو می تونید واسه نابودی یا ضعیف کردن سازه های دفاعی یا نابود کردن نیروهای قلعه کلن وقتی در بیرون قلعه هستن استفاده کنین.

۱۰. اگه دربه در به دنبال اکسیر مشکی هستین و از دست دادن تروفی هم براتون مهم نیس، می تونید از جادوی رعد و برق واسه دزدیدن اکسیر مشکی بدون خون و خونریزی استفاده کنین!

clash-of-clans-goblin

۱۱. می تونید از گابلین ها واسه پیدا کردن با بی اثر کردن هیدن تسلاها، اسپرینک ترپ ها یا بمب ها در حمله خود استفاده کنین. گابلین ها سریع ترین نیروی بازی هستن و دلیل این که باید از گابلین ها به عنوان خط شکن! استفاده کنین اینه که اون ها با هزینه کم و سرعت بالایی آموزش می بینن.

۱۲. شما می تونید با به کار گیری جادو فریز روی سازه های دفاعی قوی مانند اینفرنو تاور، این سازه رو از دسترس خارج کنین تا حتی بتونین با به کار گیری نیروهای ضعیف خود اون رو نابود یا از اون عبور کنین.

۱۳. حواستون به کاربران به اصطلاح کشاورز! بازی باشه که تاون هال خود رو بیرون از دیوارهاشان قرار میدن چون با حمله به اون ها اجازه انتقام به شما رو پیدا می کنن و وقتی ذخایر منابع شما پر شد از شما انتقام می گیرند. مخصوصا حواستون به کشاورزانی که سربازخانه سطح بالا دارن باشه چون اون ها می تونن با نیروهایی قوی از شما انتقام بگیرن و منابعتان رو به دزدی ببرن.

۱۴. از جادو سلامتی درست روی سر نیروی مورد نظرتون استفاده نکنین. اول راه حرکت نیروهاتون رو تعیین کرده و بعد از جادو استفاده کنین تا بتونین آخر استفاده رو از جادو بکنین. این نکته واسه جادوی خشم و جادوی پرش هم صدق می کنه.

۱۵. وقتی توانایی به کار گیری هیلر ندارین (اگه سربازخانه تون در حال پیشرفت هستش یا هنوز این نیرو رو آزاد نکرده اید) می تونید از دو جادو سلامتی به جای هیلر استفاده کنین. مثلا وقتی سلامتی جاینت هاتون رو به اتمام بود از اولین جادو سلامتی استفاده کنین و از دومین جادو چند دقیقه بعد و وقتی دوباره سلامتی نیروهاتون رو به اتمام بود استفاده کنین.

۱۶. می تونید از جادوی رعد و برق واسه نابودی یه سازه دفاعی مشخص هم استفاده کنین. به طور مثال اگه برنامه حمله شما براساس نیروهای ردیف اول (بربر، آرچر و گابلین) است، می تونید از دو جادوی رعد و برق واسه نابود کردن پاشنه آشیل نیروهای ردیف اول یعنی مورتار استفاده کنین. هم اینکه اگه قصد حمله با نیروهای هوایی مانند دراگون یا بالون رو دارین و دسترسی به ضدهوایی ها کار آسونی نیس، می تونید بسته به سطح جادوی رعد و برق و ضدهوایی از دو یا سه جادو استفاده کنین.

hidden-tesla

۱۷. هیچ وقت نقاط خالی روستای دشمن رو دست کم نگیرید چون ممکنه از هیدن تسلاها یا تله های مخفی شده در این نقطه خالی ضربه سختی بخورین.

۱۸. شما می تونید با استفاده از جادو پرش از سد دیواره های مزاحم عبور کنین. البته در صورتی از جادو پرش استفاده کنین که نتونین دیواره ها رو از بین ببرین. هاگ رایدرها و نیروهای هوایی مشکلی با دیواره ها ندارن پس می تونید از این نیروها به عنوان راه حل دوم واسه عبور از دیواره ها بهره ببرین. اگه هنوزم با دیواره ها مشکل دارین، دیگه وقت به کار گیری وال بریکرهاه.

۱۹. اگه به دنبال بالابردن تعداد تروفی های خود هستین همیشه هدف خود رو روی نابودی دست کم ۵۰ درصدی روستای دشمن تنظیم کنین. واسه این کار ممکنه اصلا احتیاجی به حمله به دل دشمن نداشته باشین و با نابود کردن سازه هایی که بی دفاع بیرون از دیواره ها قرار گرفته ان بتونین ستاره به دست بیارین.

۲۰. نیروهای قلعه کلن تنها وقتی از قلعه بیرون می آیند که متوجه نیروی دشمن در محدوده حفاظتی خود شن. این نیروها خیلی راحت می تونن حمله شما رو با شکست مواجه کنن پس اون ها رو با به کار گیری جاینت، وال بریکر، هاگ رایدر یا بربر از قلعه بیرون کشیده و به کوشه نقشه ببرین. حالا می تونید با خیال راحت اون ها رو سربه نیس کرده و حمله خود رو ادامه بدید.

زومجی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *