خط چشم

یکی از مهمترین بخشای آرایش حرفه ای چشم بخش خط چشم است که باید با دقت زیادی انجام شه.

من هم خط چشم رو مثل خیلی از شما دوست دارم. عاشق دقت و ظرافت استفاده شده در کشیدن خط چشم گربه ای با به کار گیری خط چشم مایع هستم. عاشق چشمون شهلا و خماری که یه خط چشم می تونه بسازه. خط چشم پشت پلک ها و طرحی که ایجاد می کنه رو دوست دارم.

اگه نگاهی به کمد لوازم آرایشم بندازید ۱۹ خط چشم متفاوت پیدا می کنین، از مشکی و قهوه ای گرفته تا سفید و طوسی. حتی خط چشم هایی دارم که زیاد هم استفاده نمی شه (صورتی جیغ! قرمز! فیروزه ای! نقره ای براق!) و در جعبه ی بزرگی در کشو نگه داری می کنم.

اما واسه کسی که در کار آرایش مبتدیه یا تازه شروع کرده، یادگیری کشیدن خط چشم ممکنه نا امید کننده به نظر برسه. فقط پلک بالای خود رو خط چشم می کشید؟ یا پلک پایین رو هم می کشید؟ خط چشم نامرئی چیه و چیجوری کشیده می شه؟ وقتی می خواهید خط چشم گربه ای بکشین از نوارچسب یا خط کش هم استفاده می کنین یا با دست خالی، خط چشم می کشید؟ از خط چشم مایع استفاده می کنین یا کرمی؟ پودری یا مدادی؟ از چه قلم مویی استفاده می کنین؟ درست خط چشم کشیده اید؟ خط چشمتون قشنگتر به نظر می رسد؟ چیجوری همه ی این ها رو بفهمیم؟

بسیار . یه نفس عمیق بکشین!

اگه تازه شروع به کشیدن خط چشم کرده اید، فقط به یه محصول نیاز دارین. و اون یه خط چشم مدادی نرم و ضد آبه که کار با اونم بسیار ساده س!. اگه به دنبال خط چشمی هستین که خیلی راحت با اون، کشیدن خط چشم های محو و قشنگتر رو بیاموزید، سرمه مدادی Charlotte Tillbury انتخاب مناسبیه.

تا قبل اینکه در کشیدن خط چشم ماهر نشدید، به سراغ اجناس ساده تر برید. یه خط چشم مدادی نرم و مشکی خوش رنگ به چند روش قابل استفاده س. اینجا به سه روش محبوب و پرطرفدار اشاره می کنیم.

خط چشم نامرئی بین مژه ها (tightlining)

این نوع خط چشم، وقتی ایجاد می شه که شما به آرومی خطی بین مژه های خود ایجاد کرده تا اونا پرتر نشون داده شن. در این حالت به نظر می رسد که شما زیاد خط چشم نزده اید و اینطور برداشت می شه که به صورت طبیعی مژه های مشکی و پری دارین.

مداد خود رو تیز کرده و به دقت خطی بین مژه های پلک بالایی بکشین. تلاش کنین هر فاصله یا فضای خالی که می ببینن رو پر کنین. (لطفا مراقب چشماتون باشین و به چشم ها فشار نیارین). اینکار ممکنه چند دقیقه ای طول بکشه و ممکنه شما با خودتون بگید: «ارزشش رو داره؟»

اما اعتماد داشته باشین. هرچه بیشتر تمرین کنین، اینکار رو سریع تر انجام میدید. و مژه هاتون مثل بچه گربه های کارتون ها، پر و مشکی به نظر می رسه.

خط چشم نامرئی داخل چشم (waterline)

این نوع خط چشم، به کشیدن خط روی لبه ی پلک ها گفته می شه. Waterline به فاصله ی بین چشم و مژه ها می می گن. این نوع خط چشم هم مانند قبلی، مژه هاتون رو پرتر و باشکوه تر نشون میده؛ انگار که با ردیفی از مژه های اضافه به دنیا اومدید!

با این نوع خط چشم، و زدن کمی ریمل و خطی روی پلک بالایی، چشمون عمیق تر و نافذتری دارید. بی اینکه بقیه دقیقا چرایش رو بدونن! اما ما می دانیم: کشیدن خط چشم میان پلک ها! این تکنیکی بود که زمان زیادی برد تا حاضر به انجامش شوم. من نمی تونستم حاضر به به کار گیری مواد آرایشی در این نقطه از چشم ام شوم؛ اما حالا تموم مدت این کار رو انجام می دهم.

با انگشت اشاره به آرومی پلک بالایی خود رو به سمت ابروها بالا بکشین. حالا می تونید خط صورتی رنگ صافی رو در قسمت پایینی پلک خود (درست پایین مژه ها) ببینین. این همون جاییه که باید مداد رو بکشیم. مداد رو به آرومی در این ناحیه بکشین.

نگاه کنین که مداد چقدر این قسمت رو رنگی می کنه و بعد دوباره مداد رو در فضاهای خالی باقی مونده بکشین. اگه مایل باشین می تونید قبل از زدن ریمل، خط پلک پایینی خود رو هم مانند پلک بالا مداد بزنین. بفرمایید! چشمون رویایی با چند حرکت ساده ی مداد.

لبه ی خارجی پلک خود رو به آرومی بکشین. این کار به خاطر اینه که کشیدن مداد روی پوست شل کار سختیه و خط بی نقصی که می خواهیم رو به ما نمی دهد. ما به دنبال یه خط صاف هستیم بدون شکستگی.

بسیار . با مداد تراشیده و نوک تیز خود (خیلی با اهمیته که مدادهایتان رو تراشیده نگه دارین) از گوشه ی داخلی چشم شروع کرده و یه خط صاف، قشنگتر و تاجایی که می تونید نزدیک به خط مژه ها بکشین و تا جایی که مژه ها تموم می شن، ادامه بدید.

حالا واسه کشیدن خط چشم گربه ای معروف با خط چشم مدادی، جایی رو که می خواهید خط چشم تا اونجا امتداد یابد رو با یه نقطه علامت بزنین. (اگه اولین باره که خط چشم گربه ای می کشید زیاد جوگیر نشید و نقطه رو فقط کمی بالاتر از چشم بزنین.) حالا خط چشمی رو که کشیده بودین به نقطه ی علامت گذاری شده وصل کنین و کمی اون رو در آخر تیز کنین.

یادتون باشه: یادگیری خط چشم گربه ای کمی زمان می برد. از به همراه داشتن گوش پاک کن مرطوب و پاک کننده ی آرایشی واسه اصلاح خطاهای احتمالی هم اصلا خجالت نکشید.

بهترین محافظ اشعه UV در رژیم غذایی چیه؟

راهنمای انتخاب برس مناسب موی شما

آرایش صورت آرایش چشم سرخاب سفیداب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *