عشق love

حقیقت امر انه که ازدواج چیزی نیس که بخواین به خاطر انگیزه های آنی وارد اون گردید ممکنه شما دیوونه وار همدیگه ار دوست داشته باشین اما اگه همسرتون خواهان بچه باشه اما شما نه ازدواج شما شک نداشته باشین زیاد دووم نمیاره…

۱. مطمئن گردید که فرد مناسبی رو بگزیده اید:

روشنه نه اما حقیقت امر اون هستش که ازدواج چیزی نیس که بخواین به خاطر انگیزه های انی وارد اون گردید ممکنه شما دیوونه وار هدیگر ار دوست داشته باشین اما اگه همسرتون خواهان بچه باشه اما شما نه ازدواج شما شک نداشته باشین زیاد دووم نمیاره و یا انکه ارزشهای شما با ارزشهای همسرتون فرق داشته باشه اگه در مورد فردی که می خواین با ایشون ازدواج کنین دودلی دارین بهتره بیشتر درباره اون فکر کنین.

۲. مطمئن شید هر دوی شما امادگی دارین:

قبل از اینکه پیشنهاد ازدواج بدید درباره اون که در زندگی به دنبال چه اهدافی می باشین حتی اهداف ۵۰ سال آینده خود با همدیگه صحبت کنین هر چی بیشتر با همدیگه در مورد اون چه واسه شما مهمه گفتگو کنین بیشتر متوجه اون می گردید که با همدیگه تفاهم دارین یا خیر. هم اینکه باید از دید مالی آمادگی داشته باشین اگه شما قادر نیستین که مخارج خود رو تامین کنین بهتره نامزدی خود رو به تاخیر بندازید.

۳. از پدر و مادر ایشون اجازه بگیرین:

شما اول باید بدونین که اگه قبل از ازدواج با پدر و مادر ایشون مشورت کرده و اجازه بخواین اونا رو خشنود می سازه یا خیر.این نکته شاید عجیب به نظر آید اما شما که نمی خواین پدر زن و مادر همسر آینده خود رو برنجانید؟ این عمل واسه اینکه دلشون رو بدست بیارین بسیار موثر هستش.

۴. بطریقی پیشنهاد بدین که مورد پسند ایشون باشه:

به پیشنهاد ازدواج مثل یه هدیه به بانوی زندگی خود نگاه کنین ان رو بطریقی طراحی کنین که باب میل و سلیقه ایشون بوده و برابر با شخصیتش باشه ایا ایشون رومانتیکه و یا اهل تفریح و شوخ طبعی؟ ایا میل داره بطور پنهونی از ایشون خواستگاری کنین و یا روی دیوار در خواست خود رو بنویسین؟

۵. درباره هدیه دادن به ایشون تصمیم بگیرین:

واسه دخترا و زنان هیچی مبهوت کننده تر از یه هدیه غیر منتظره و غافلگیر کننده حلقه برلیان نیست. اما اگه توان مالی شما اجازه این کار رو به شما نمی ده. واسه یه حلقه رو بخرین از نوع سلیقه ایشون اطلاع یابید این کار رو می توایند تا سوال کردن از دوستان و یا خونواده ایشون و یا مشاهده نوع جواهر آلاتی که ایشون استفاده می کنه انجام بدین اما خیلی از دختران تمایل دارن هنگام انتخاب حلقه خودشون حضور داشته باشن بهر حال باید به خواسته های ایشون احترام بذارین.

۶. مطمئن گردید جواب ایشون مثبته:

وقتی که پیشنهاد ازدواج می دید باید مطمئن شید که جواب ایشون بله هستش شما می بایستا از قبل در مورد ازدواج به اندازه کافی صحبت کرده و به طور کامل از اون چه طرف مقابل از یه شریک زندگی دراز مدت توقع داره اگاهی پیدا کرده باشین درسته که می خواین پیشنهاد ازدواج شما واسه اون سورپریز باشه اما نباید بی مقدمه دست به این کار بزنین.

۷. افراد زیادی رو از قصد و تصمیم خود آگاه نسازید:

شما ممکنه وسوسه شید که قصد خود رو با دوستان و خونواده خود در میان بذارین اما عاقلانه تر اون هستش که این خبر رو فقط با یکی دو تا از دوستان و یا نزدیکان صمیمی خود در میان گذاشته و به اونا اطمینان داشته باشین که رازدار و محرم اسرار شما هستن.

۸. پیشنهاد خود رو از حفظ نکنین:

جدا از اینکه کجا و چیجوری پیشنهاد ازدواج می دید باید اون پیشنهاد با آخر صداقت و بیان عشق حقیقی شما نسبت به ایشون همراه باشه از قبل در مورد حرفه هایی که می خواین به اون بزنین یادداشت وردارین اما دقیقا اونا رو از بر نکنین در اون لحظه به ایشون بگید که به چه دلیل ایشون یه فرد استثنایی بوده و به چه دلیل شما خواهان اون می باشین که باقی عمر خود رو با ایشون سپری کنین باید جملات شما از دلتون براید اون می خواد با یه مرد ازدواج کنه و نه یه ربات!

۹. جا و زمان مناسب رو پیدا کنین:

مکانی که پیشنهاد ازدواج می دید می تونه یه رستوران پارک سینما و یا لب دریا باشه اما بهتره مکانی انتخاب کنین که واسه هر دوی شما خاطره انگیز بوده و شما رو به یاد خاطرات گذشته بندازه عامل زمان هم خیلی با اهمیته اگه ایشون سرایط سختی رو می گذرونه اگه خسته و یا گرفتار نگرانی های شخصی و شغلی خوده و یا اینکه از دست کسی عصبانیه زمان مناسبی واسه این کار نیست.

۱۰. اون رو دستپاچه نکنین:

شما ممکنه بخواین پیشنهاد خود رو واسه جهانیان فریاد بزنین و یا دست کم واسه همسایگان مجاور خود اما مراقب باشین اشتیاق بی اندازه شما کار دستتون نده اگه ایشون شخصی درونگرا بوده و از اون که مرکز توجه بقیه واقع شه بدش میاد بهتره این کار رو بطور خصوصی با ایشون در میان بذارین.

۱۱. انتظار همه نوع پیشامدی رو داشته باشین:

صرفنظر از همه نقشه ها و طرح ریزیا امکان داره امور دقیقا ان طوری که شما و یا ایشون تصور می کردین پیش نره خود رو واسه واکنشای احتمالی آماده کنین اون ممکنه دستپاچه شده و یا هیجان زده شه و یا اون که به طور کامل آروم و بی خیال نسبت به موضوع بمونه ایشون ممکنه بگه بله. خیر و یا شاید. شما ممکنه تصور کنین ایشون رو به طور کامل می شناسین اما از پیش داوری و اینکه جواب ایشون چکونه هستش دوری کنین چون ممکنه نا امید گردید.

۱۲. اگه جواب ایشون منفی بود نا امید نشید:

همیشه احتمال اون که ایشون نه بگه هست اما دلسرد نشید با اون صحبت کنین و دلیل نبود آمادگی ایشون رو جویا گردید ایشون ممکنه فقط به زمان بیشتری نیاز داشته باشه و یا اون که اصلا ایشون دختر مناسبی واسه شما نبوده باشه. اگه این طور باشه بهتره همین حالا پی به اون ببرین تا انکه پس از ازدواج.

۱۳. خیلی زود و یا خیلی دیر پیشنهاد ندین:

زمان معینی واسه پیشنهاد ازدواج وجود نداره اما بهتره پس از تنها گذشت ۲ هفته از آشنایی خود با ایشون پیشنهاد ازدواج ندین زمان پیشنهاد ازدواج هنگامیه که شما واسه یه مدت کافی به همدیگه معتقد شده باشین هم اینکه زیاد وقت رو تلف نکنین پردل و جربزه باشین و حرف دلتون رو بزنین .

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

خواستگاری روانشناسی عشق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *