اینجا روش ای واسه ماساژ یا رفلکسولوژی پا رو به شما آموزش می بدیم که در ۵ دقیقه درد کمرتون رو درمان می کنه.

می تونه مشکلات زیادی رو بوجود آورد و افراد رو از انجام دادن فعالیت ها و کارای روزانه بازدارد. خیلی از افراد هنگام روبرو شدن با درد کمر معمولا شروع به ماساژ دادن کمر خود می کنن و نمی دانند که با این کار ممکنه به کمر و ستون فقرات خود آسیب برسانند.

رفلکسولوژی پا روش درمانی معروفیه که می تونه کوفتگی، گرفتگی و دردهای کمر رو درمان کنه. این روش شامل ماساژ دادن نقاطی از پا می شه. اون دسته از دردهای کمر که نامشخص بوده و بر اثر آسیب دیدگی بوجود نیامده ان، معمولا دائمی نبوده و به صورت بی نظم و پراکنده تکرار می شن.

واسه این نوع دردهای کمر ماساژ دادن پا بهترین روش حساب می شه. علاوه بر اینکه ماساژ پا درد کمر رو از بین می برد می تونه کارکرد قسمت های دیگه بدن رو بهتر کنه.

واسه اینکه به درستی از راه رفلکسولوژی پا استفاده کنین و از راه اون درد کمر خود رو آرامش بدید، این جور عمل کنین:

اول ۴ زانو بشینین و یکی از پاهای خود رو در دست بگیرین و بیشتر روی پاشنه تا انگشت شست پا تمرکز کنین چون بیشتر نقاط انعکاسی ستون فقرات شما در این ناحیه س. با کمک دست پاتون رو بگیرین و با به کار گیری شصت دستتون به اون قسمت فشار بیارین. با انگشت راه نوک شصت پا تا پاشنه تون رو دنبال کنین.

مطلب دیگر :
افزایش 40 میلیون تومانی هر مترمربع آپارتمان­ در جردن

آدمایی که از کمردرد رنج می برند با فشار دادن این نواحی می تونن نقاط دردناک و ورم کرده رو کشف کرده و با به کار گیری اون ها ماساژ دادن رو ادامه و دردهای کمر خود رو آرامش بدید. بهتره عمل ماساژ رو به آرومی انجام بدین.

ماساژ پا واسه کمردرد

علاوه بر این، شما می تونید روی عصب سیاتیک خود کار کنین. درخشش این عصب ها درست پشت استخون مچ تا چند سانتی متر بالاتره. وقتی که به این عصب ها فشار میاد، درد بیشتر می شه. با ماساژ آروم این نقاط سیستم گردش خون بهتر شده و درد سیاتیک کاهش می یابد.

روشی موثر واسه خلاص شدن از کمردرد

چیجوری درد لگن رو درمان کنیم؟

آموزش ماساژ بازنشر باشگاه خبرنگاران کمردرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *