قبل از شروع بحث در مورد موشن گرافیک اجازه بدین، یه تعریف ساده و کامل از موشن گرافیک به شما ارائه دهم.

موشن گرافیک چیه؟

موشن گرافیک (motion graphic) همونطور که از اسمش پیداست، از  دو کلمه موشن (به معنی حرکت) و  گرافیک ساخته شده. بنابرین موشن گرافیک رو می توان یه سری از طرحای گرافیکی دونست که بر خلاف تصاویر گرافیکی بوسیله فوت وفن هایی متحرکند. بیشترین استفاده موشن گرافیک در بحث تبلیغات است. چراکه امکانات بسیار گسترده تری نسبت به یه تصویر تک فریم داره.

موشن گرافیک معمولا به دو صورت کار می شه. یا همراه یه راوی(Narrator) همراه س که در این حالت نیاز به صداگذاری و ضبط صدا داره. در این حالت اطلاعات هم از راه تصویر و هم از راه راوی به مخاطب می رسد، به خاطر این مخاطب با اون رابطه زیادی برقرار می کنه و بازدهی تبلیغات رو بالا می برد.

حالت دوم به کار گیری افکت صدا یا موسیقی روی موشن گرافیکه که در این حالت اطلاعات لازم از راه نوشته و تصویر به مخاطب می رسد که در این حالت هم اگه از گرافیک جذاب و رنگ های قشنگتر استفاده شه، تاثیر زیادی در جلب توجه مخاطب داره.

پویا اندیش

چند مورد از مهم ترین کاربرده های موشن گرافیک رو می توان در موارد زیر دونست:

  • معرفی اجناس و خدمات جور واجور
  • معرفی و توضیح ایونت ها و کمپین های تبلیغاتی
  • آموزش های ساده در مورد خدمات و اجناس جور واجور
  • معرفی نکات کاربردی در مورد مسائل جور واجور
  • به کار گیری پتانسیل های جور واجور موشن گرافیک واسه طنز و سرگرمی
  • و موارد مشابه بسیار زیاد دیگه

از موشن گرافیک می توان کسب درآمد کرد؟

در جواب این سوال باید بگم که ۱۰۰۰%. همونطور که در بالا اشاره کردم، مهم ترین کاربرد موشن گرافیک در بحث تبلیغاته و اینروزها تموم کسب وکارها از خردترین اونا گرفته تا کار و کاسبی های بزرگ به تبلیغات نیاز دارن و موشن گرافیک یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها واسه تبلیغاته و در شکل های جور واجور اقسام شبکه های مجازی قابل اجراست. هم اینکه موشن گرافیک در پیش کاربران هم بسیار محبوبه و بسیار بیشتر از یه تصویر ساده یا نوشته به اشتراک گذاشته می شه. بنابرین مدیران کسب و کارا به موشن گرافیک علاقۀ فوق العاده ای دارن. اما حالا پرسشی که مطرح می شه اینه که آموزش موشن گرافیک از کجا شروع می شه؟

آموزش ساخت موشن گرافیک رو از کجا شروع کنیم؟

واسه ساخت موشن گرافیک نرم افزارهای زیادی هست، مهم ترین این نرم افزارها ادوبی افتر افکته. البته در کنار این شما نیاز به علم های پایه ای از فتوشاپ و پریمیر هم دارین. اما لازم نیس تموم این نرم افزارها رو به طور کامل یاد بگیرین. مهم ترین نکته در آموزش موشن گرافیک تمرینف تمرین و تمرینه.

آموزشگاه تصویر گران پویا اندیش یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه های آموزش موشن گرافیکه. اگه حتی مبتدا هستین و هیچ دانشی از جهان گرافیک ندارین، هم اصلا لازم نیس نگران باشین. دوره های آموزش ساخت موشن گرافیک تصویرگران پویا اندیش نیاز به هیچ پیش احتیاجی نداره و همه چیز از اول به شما آموزش داده می شه.

نکتۀ بسیار مهمی که در مورد این آموزشگاه هست، اینه که آموزش های ساخت موشن گرافیک اینجا بر پایۀ تعریف پروژه واسه هنرجویان و تحویل اوناس.دقیقا مانند بازار کار.

این به این معنیه که در دوره های تصویرگران پویا اندیش شما فقط فوت وفن نمی آموزید و فوت وفن ها رو تمرین کنین، بلکه بک پروژه واسه شما تعریف می شه و شما تحت نظارت استاد صفر تا صد پروژه رو پیش می برید. این به شما کمک می کنه که با مراحل پیشبرد یه پروژه به طور کامل آشنا شید، جنبه های جور واجور اونو سبک سنگین کنین، با رقابت های اون آشنا شید و مهم تر از همه چیز بعدا که وارد بازارکار شدید، راحت تر بتونین واسه کارفرما برآورد هزینه و زمان بکنین.

هم اینکه علاوه بر این شما در انتهای کلاس یه پکیج کامل شامل پلاگین های کاربردی، ساند افکت های لازم و اسکریپت های کم پیدا درسافت می کنین.

راستی در بخش مقالات آموزشی سایت تصویرگران پویا اندیش می تونید در مورد شکل های جور واجور اقسام نرم افزارها، موارد کاربرده های اونا، عکاسی و کلی مطالب به درد بخور دیگه بخونین.

 و در آخر

اگه به هنر علاقه مندید و رابطه خوبی هم با کامپیوترتان برقرار می کنین، شک نکنین که موشن گرافیک یکی از ایده آل ترین شاخه ها واسه شماس. کاری که در عین خلاق بودن و لذت داشتن، درآمد بسیار خوبی هم واسه شما داره و از طرف دیگه آیندۀ شغلی بسیار روشنی هم داره؛ چراکه ویدیو مارکتینگ روز به روز در حال گسترش یافتنه.

پیشنهاد هایی واسه طراحی سایت و پیشرفت دهندگان اون

راحت ترین راه ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *