آموزش سرکرده خطرناک داعش توسط آمریکایی‌ها !

داعش

یکی از سرکردگان روشن گروه تروریستی داعش، قبلا بوسیله آمریکایی ها واسه جنگ با روسیه آموزش دیده بود.

رسانه های عربی تازگیا ماجرای زندگی یکی از سرکردگان داعش رو منتشر کردن که قبلا از نیروهای ارتش چچن بود.

“تیمور پاترشولی” کشاورز هفتاد ساله ایه که تازگیا معلوم کرده چیجوری فرزندش “ترخان” معروف به “عمر چچنی” به یکی از مهمترین و خشن ترین سرکردگان داعش تبدیل شده.

عمر چچنی قبل از اون که به این نام معروف شه، در ۲۷ سالگی در صفوف ارتش گرجستان جنگیده بود. ایشون بوسیله نیروهای آمریکایی آموزش دیده بود و پس از جنگ گرستان و روسیه در سال ۲۰۰۸ به درجه گروهبانی رسید. اما به دلیل دچار شدن به سل بازخرید شد.

پدر این تروریست چچنی میگه: ترخان پس از اینکه درمان شد، دوباره واسه پیوستن به ارتش آماده بود و به اون وعده دادن که دوباره اون رو به کار گیری می کنن ولی هیچ وقت به این وعده خود عمل نکردن. چند ماه بعد ترخان به اتهام فروش اسلحه به شورشیان چچنی دستگیر و به تحمل ۳ سال زندان محکوم شد.

ترخان پس از آزادی به همراه چند تن دیگه از همقطارانش در زادگاهش در منطقه پانکیس به صفوف داعش در سوریه و عراق ملحق شد.

پدر عمر چچنی گفت: فرزندم فقط دو بار از سوریه با ما تماس گرفت و ازم پرسید که دعا می کنم و من هم به اون گفتم که حتما اینجور کاری می کنم .. به اون گفتم که من به درگاه قدیس جورجیوس دعا می کنم، و اون هم تلفن رو قطع کرد.

“شوتا اوتیاشولی” از مسؤولان ارشد قبلی در وزارت خارجه گرجستان میگه: حدود ۷۰ نفر از اهالی منطقه پانکیس در صفوف داعش می جنگن.

ایشون با این حال تأکید کرد که در پانکیس هیچ کسی افراطی نیس، ولی شاید بعضی جوانان این منطقه به ترخان که حالا در دنیا معروف شده افتخار می کنن؛ اگه اون بازیکن فوتبال بود، شاید همه اونا حالا به این ورزش علاقمند بودن.

العالم داعش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *