معمولاً صورت خود رو با چه فاصله وقتی میشویید؟ دفعات زیاد شستن صورت میتونه به پوست صورتمون آسیب برسونه؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ شستن صورت کار ساده ایست، اما شستشوی خیلی زیاد و یا خیلی کم، میتونه صورت شما رو بیشتر از اندازه خشک کنه، ملتهب کنه و یا باعث شه تا جوش بزنه. این مهمه که نوع پوست خود رو بدونین تا صورت خود رو واسه حفظ بهترین ظاهر ممکن براساس نوع پوست خود بشورید.

پوست معمولی

پوستای معمولی باید دو بار در روز شسته شن. صورت خود رو یه بار در صبح، واسه حذف هر گونه آلودگی و یا چربی که هنگام خواب روی پوستتون ایجاد شده با آب سرد و یه پاک کننده ملایم بشورید. صورتتون رو خشک کرده بعد از کرمای مرطوب کننده استفاده کرده یا آرایش کنین. در عصر، صورت خود رو با یه پاک کننده ملایم بشورید و بدنبال اون اگه آرایش سنگین می کنین، اسکراب صورت استفاده کنین. هم اینکه اگه آرایش چشم دراز مدت میکنین، حتماً از پاک کننده های آرایش چشم که اختصاصا واسه پاک کردن ریمل و خط چشمای کلفت طراحی شدن استفاده کنین.

پوست چرب

پوستای چرب به مراقبت کمی بیشتر احتیاج دارن، چون که چربی و آلودگی در منافذ پوست سریع تر درست می شن و باعث می شن پوست شما چرب جلوه کنه. پوست خود رو دست کم دو بار در روز با مواد شستشوی صورتی که اختصاصا واسه پوستای چرب طراحی شدن بشورید. اگه آرایش می کنین و یا از کرمای مرطوب کننده استفده میکنین، از اجناس بدون روغن استفاده کنین تا از ایجاد چربی اضافی روی پوستتون جلوگیری کنین.

صورت خود رو در صبح، بعد از ظهر هر وقتی که ممکن شد و دوباره قبل از خواب بشورید. در شستشوی شب خود، از مواد شستشوی صورت و بدنبال اون از تونری که واسه پاک کردن چربیای اضافه طراحی شده استفاده کنین. می تونین واسه جذب چربیای اضافه از تونر در طول روز هم استفاده کنین.

پوست خشک

پوستای خشک هم نیازمند مراقبت خاص هستن، با شستشوی زیاد، زیادتر از اندازه خشک می شن که باعث می شه پوستتون ترک خورده و یا پوست بندازه. در صبح، صورت خود رو فقط با آب سرد بشورید و از هیچ گونه ماده تمیز کننده استفاده نکنین. مرطوب کننده ای مخصوص پوست خشک انتخاب کنین و مستقیماً روی پوست خود بمالید.

دوبارهً پوست خود رو در شب بشورید، اما این بار از یه پاک کننده ملایم و اگه آرایش میکنین از یه پاک کننده آرایش استفاده کنین. واسه پاک کردن سلولای مرده پوستتون هم با یه اسکراب صورت از پوست صورت خود لایه برداری کنین و پس از اون واسه تازه سازی پوستتون از کرم مرطوب کننده استفاده کنین.

پوستای با جوش

این خیلی مهمه که از پوست جوش ای مراقبت کنین. اول نوع پوستتون رو بین دسته هایی که در بالا گفته شد مشخص کنین و همون روال شست و شو رو انجام بدین. وقتی که صورت خود رو میشویید، حتماً از یه لیف حموم نرم استفاده کنین، چون که شستشو سخت باعث می شه تا جوش بیشتر تحریک شده و ملتهب شه.

در حالی که بعضی از پاک کننده های صورت به طور خاص واسه پوستای گرفتار به جوش طراحی شدن، اگه مشکلتون موند یه کرم ضد جوش که هدفش نابود کردن جوش س استفاده کنین تا در طول شب روی پوستتون بمونه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *