makeup

کار خیلی سخت و پیچیده ای نیس که به بهترین شکل ممکن خود رو آرایش کنین و نیاز به پول زیادی هم نداره. فقط کافیه به تعدادی رموز زیبایی توجه کنین؛ نکاتی پایه و لازم که به شما کمک می کنه تا بدون صرف هزینه و زمان زیاد، قشنگ تر از همیشه ظاهر بشوید.

ممکنه شما بتونین بهترین سایه چشم رو بخرین، گرانترین و بهترین کرم پودر یا یه کرم برنزه عالی جفت و جور کنین. اما اگه وسیله مناسبی واسه به کار گیری اون رو نداشته باشین، ارزش و فایده محصول آرایشی مهم شما از بین می رود.

از برس و قلم موهای آرایشی مناسب و خوب استفاده کنین. این کار رمز موفقیت در به کاربردن اجناس آرایشی به همون شکل و صورت موردنظره و باعث می شه شما همون ظاهری رو داشته باشین که می خواهید. واسه یه گریمور حرفه ای وسیله آرایش، برس ها و قلم موها به همون اندازه اجناس آرایشی اهمیت داره.

برس ها و قلم موها باید نرم و لطیف باشه و هنگام قرار گرفتن روی پوست این نرمی و لطافت حس بشه، البته جنس اونا باید طوری باشه که محصول آرایشی بتونه خوب روی سطح پوست حرکت کنه. اگه یه قلم مو رو در سایه یا رژگونه بمالید و رنگ اون قبل از زدن به روی صورت از قلم مو جدا بشه، اون قلم موی خوبی نیس.

به کار گیری وسیله آرایشی مناسب به شکل باورنکردنی آرایش رو ساده می کنه و باعث می شه که آرایش و گریمی مانند افراد حرفه ای داشته باشین.

در ادامه یه آرایش رو که در ۱۰ مرحله بوسیله یکی از استادان زیبایی دانشگاه زیبایی در لندن ارائه شده رو براتون توضیح میدیم. شما در این ۱۰ مرحله یه خودآرایی مناسب و خوب رو آموزش می بینید. پس با ما باشین…

قدم اول، کرم پودر مناسب:

در اول صورتتون رو تمیز کنین و اگه خیلی خشکه با کمی کرم مرطوب کننده پوستتون رو ملایم کنین.

هدف از به کار گیری کرم پودر یا همون زیرسازی آرایش اینه که پوست شما حالت یکنواخت و آماده واسه آرایش رو پیدا کنه و هم اینکه کرم پودر می تونه رنگ دلخواهتون رو هم به پوستتون بده.

مطلب دیگر :
آغاز ساخت بزرگترین پل خورشیدی جهان

بهتره که تا اونجا که می تونین هنگام انتخاب کرم پودر خود، واسه روز نزدیکترین رنگ به رنگ پوست خودتون رو انتخاب کنین و واسه شب رنگی دو درجه تیره تر از پوستتون رو به کار ببرین. واسه اینکار رنگ اون رو روی استخون فک خود امتحان کنین.

اگه مناسب بود روی صورتتون چند نقطه بذارین و بعد با اسفنج آرایشی کمی مرطوب به آهستگی روی پوستتون به طور یکنواخت پخش کنین.

قدم دوم، روشنیای صورت و ایجاد برجستگی:

معمولا خانوما دوست دارن گونه های برجسته و بینی کوچیکی داشته باشن . واسه این کار کرم پودر یا فونی که از کرم پودر اولیه چند درجه روشن تره باید داشته باشین و زیر چشم بالای گونه و زیر بینی همونطور که در تصویر مشخص شده رو روشن تر کنین. این کار رو حتما با اسفنج تمیز انجام بدین و تلاش کنین محو باشه. لازمه چندین بار این کار رو تمرین کنین.

قدم سوم، پودر فیکس یا ثابت کننده:

در این مرحله شما نیاز به پودر فیکس یا ثابت کننده آرایش دارین که در همه مارکا می تونین پیدا کنین. البته از پودر بچه هم می تونین استفاده کنین اما بهتره از نوع آرایشی واسه خودتون جفت و جور کنین.

زدن پودر فیکس به این صورته که در کف دستتون کمی پودر بریزین و بعد قلم بزرگ نرم رو داخل این پودر بچرخونین و بعد از چند بار تکون دادن که پودر اضافی گرفته شد به ملایمت روی صورتتون بمالید. این کار رنگ پوستتون رو یکنواخت می کنه و موقع زدن سایه چشم باعث می شه اگه پودر سایه ریخت خیلی راحت پاک شه.

قدم چهارم، تشیدید روشنیا

اگه دوست دارین چشمون درخشانی داشته باشین کمی پودر اضافی زیر چشما و دور صورت بزنین.

قدم ینجم، سایه چشم

با در نظر گرفتن رنگ لباستون و وقتی که می خواین آرایش داشته باشین سایه مورد نظرتون رو انتخاب کنین. اگه در روز آرایش می کنین از رنگای مات و در شب از سایه های براق می تونین انتخاب کنین. سایه رو با برس سایه بزنین و تلاش کنین خوب و تمیز این کار رو انجام بدین . با رنگا بازی کنین و در آخر با برس تمیز محو کنین.

مطلب دیگر :
آغاز دور جدید پیش فروش سکه؛ بزودی

قدم ششم، فر مژه:

اگه دوست دارین مژهای بلندی داشته باشین از فر مژه می تونین استفاده کنین. البته می تونین اگه فر مژه ندارین بعد از زدن ریمل ۳۰ ثانیه با دست مژه هاتون رو به بالا ببرین و به این صورت هم مژها فر می خورن. اما فر مژه رو باید قبل از زدن ریمل به کار ببرین تا مژه هاتون نشکند و خراب نشه.

قدم هفتم، زدن ریمل:

تلاش کنین یه ریمل عالی واسه خودتون داشته باشین . ریمیلی که برس خوبی داشته باشه به شما کمک می کنه مژه هاتون رو بهتر آرایش کنین. ریمیل رو به صورت زیگزاگ بزنین و حواستون باشه بر اثر زیادی مواد ریمل مژه هاتون به هم نچسبد. بهتره قبل از زدن ریمل اضافی مواد رو بگیرین.

بیشتر بخونین : آموزش ریمل

قدم هشتم، زردن رژ گونه:

رژ گونه واسه برجسته تر کردن گونه ها و سرحالی پوستتون بسیار مناسبه.با قلم موی بزرگ و نرم رژگونه بزنین. واسه روز رنگای روشن و مات و واسه شب از نوع براق هم می تونین استفاده کنین.

قدم نهم، پودر فیکس و آرایش لب:

در این مرحله نوبت به رنگ لب رسیده. خیلی از خانوما رنگای مات رو دوست دارن و بهتره واسه روز از رنگای مات استفاده کنین. اول یه بار رژ دلخواه رو بزنین و با دستمال کاغذی کمی پاک کنین و باز دوباره رژ لب رو تکرار کنین. در آخر به روشی که در قدم سوم توضیح دادیم به تموم صورت پودر فیکس بزنین. این کار آرایش شما رو اثبات و از تعرق زیاد جلوگیری می کنه.

قدم دهم: رژ لب نورانی یا تیره واسه آرایش شب

معمولا واسه آرایش شب رنگ لبا می تونه تیره و یا براق باشه و البته بعضی خانوما هم دوست دارن لب هاشون رو بیشتر در آرایش نشون بدن. واسه این کار رژ لب دلخواهتون رو با خط لبی کمی تیره تر می تونین به کار ببریدو البته یادتون باشه خط لب زیاد مد نیس و نباید در آرایش خیلی به چشم بیاد.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

آرایش صورت بازنشر سایت آرایشگری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *