fingers

امروزه ماساژ واسه دردهای زیادی درمان شده و کاربرده های بسیاری در سلامت آدم داره و همین امر موجب شده تا توجه بیشتری به موضوع ماساژ جلب شه.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ رفلکسولوژی (درخشش شناسی) و طب فشاری بهترین راا واسه نابود کردن فوری دردهاییه که نمی تونین واسه اونا منتظر ویزیت دکتر بمونین. این روش رو با ماساژ کف دست یا پا اشتباه نگیرید.

طب فشاری و رفلکسولوژی

طب فشاری مثل طب سوزنی می مونه. فرقش اینه که هیچ عامل ترسی در اون وجود نداره. یعنی به جای سوزن با به کار گیری انگشتان درست در همون مناطق فشار ملایمی ایجاد می کنین. رفلکسولوژی در واقع یه جور ماساژ درمانی در قسمتای خاصی از دستا و پاها به خاطر پیدا کردن جریان انرژی، درمان درد و سلامت مطلوبه. در دستا و پاهای ما آدما قسمتایی هست به نام رفلکس که هر کدوم از اونا با بخشای مختلفی از بدن در رابطه هستن. در واقع این انسداد انرژیه که مانع سلامت شده و در بدن ایجاد درد می کنه. در طول زندگی روزانه بدن تعادل خود رو از دست داده و ممکنه پیامای عصبی در قسمتای جور واجور بدن بسته شن. رفلکسولوژی این انسدادها رو رفع کرده و سلامتی رو به بدن برمی گردونه.

اینجا چند تمرین رفلکسولوژی قرار داده ام که می تونین خیلی راحت در خونه امتحان کنین.

سردرد و میگرن

نقطه شروع انگشتا می تونه به آرامش و درمان سردرد کمک کنه. بیشتر روی انگشت اشاره و بافت بین انگشت اشاره و انگشت شست تمرکز کنین.

فشار سینوسا

دست رو در مقابل خود بذارین. انگشت شست رو روی ناخن و انگشت اشاره رو در جهت مخالف یعنی پشت ناخن بذارین. بعد سر انگشت رو فشار داده و ۱ تا ۳ دقیقه نگه دارین. و بعد آروم ماساژ بدید. واسه تموم انگشتا این کار رو تکرار کنین.

گردن درد

قسمت میانی انگشتا رو از اولین بند تا آخرین بند ماساژ بدید. این کار رو واسه همه انگشتا تکرار کنین. به دستا نگاه کنین و تصور کنین سر انگشتا “سر” شما هستن. همینطور که از سر انگشتا به پایین ماساژ می دید گویی گردن و شونه ها رو ماساژ دادین.

دل درد

انگشت شست رو ماساژ داده و گرم کنین. هم اینکه می تونین وسط کف دست رو هم ماساژ بدید.

سرماخوردگی و گلو درد

واسه سرماخوردگی هم انگشت شست رو ماساژ بدید. بیشترین فشار رو در قسمت گوشتی انگشت شست وارد کنین. هم اینکه قسمت سر انگشت رو به سمت ناخنا فشار بدید.

خستگی

تموم دست رو به آرومی ماساژ بدید. انگشت میانی رو در همون قسمتی که در تصویر نشون داده شده و کنار ناخن رو که به سمت انگشت اشاره س رو فشار مستقیم وارد کنین.

دردهای قاعدگی و دردهای شکم

تموم دست رو به آرومی ماساژ بدید. انگشت اشاره رو در همون قسمتی که در تصویر نشون داده شده و کنار ناخن که به سمت انگشت شسته رو فشار مستقیم وارد کنین. یکی دیگه از قسمتا که باید فشار مستقیم به اون وارد شه کنار ناخن انگشت کوچیک همون طرفی که به سمت بیرون از انگشتای دسته.

ماساژ واسه آرامش اعصاب و کاهش استرس

ماساژ کف پا چه فوایدی داره؟

آموزش ماساژ بدونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *