آموزش ماساژ ژاپنی صورت مخصوص بانوان

آموزش ماساژ تو یه مقاله شاید کار ساده ای نباشه اما اگه اصول اولیه رو طبق آموزش انجام بدین مطمئن باشین یافته های عجیبی در ماساژ به دست میارید. در این مقاله با ما همراه شید تا ماساژ صورت واسه زیبایی رو یاد بگیرین.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت فیتامین؛ زنان ژاپنی به داشتن پوست قشنگتر معروفند. دلیل داشتن اینجور پوستی اینه که اونا روزانه از پوست خود مراقبتای خاص ای می کنن. خیلی از زنان ژاپنی علاوه بر اصول پایه مثل پاکسازی پوست و به کار گیری مرطوب کننده ها، در خونه پوست خود رو ماساژ میدن. ممکنه ماساژ صورت یه کار پر هزینه و لوکس به نظر برسه که فقط باید در سالنای زیبایی و آرایشگاها انجام شه. اما تکنیکای ماساژی هم وجود دارن که خودتون خیلی راحت می تونین در خونه ازش استفاده کنین.

ثابت شده که مراقبت و ماساژ پوست می تونه بر ترکیب و بافت اون اثر بزاره و از خشن شدن پوست جلوگیری کنه. البته ماساژ صورت در صورتی اثرات مثبت داره که به روش درست انجام شه. عواقب خوب وقتی به دست میاد که اندازه فشاری که با انگشتان بر عضلات صورت وارد می شه به اندازه معینی باشه. اینجا روش ماساژ ژاپنی در خونه رو به شما می آموزیم.

اثرات ماساژ

ماساژ دادن پوست دلیل تحریک رگهای خونی شده و گردش خون رو بهتر می کنه. وقتی خون رسانی به پوست خوب انجام بشه پوست سالم و قشنگتر می شه.

در زیر پوست سر و صورت حدودا سی عضله به هم وصل شدن. بیشتر این عضلات واسه غذا خوردن و حالات جور واجور چهره استفاده می شن. عضلات بدن در برابر حرکات همیشگی و انقباض و باز شدن هستن که باعث می شه انرژی مصرف کرده و مواد زاید تولید کنن. با ماساژ دادن جریان خون در پوست زیاد می شه و به استواری و نرمی پوست اضافه میشه.

تکنیکای پایه ماساژ صورت

۱.جهت حرکات ماساژ

ماساژ صورت باید در جهتی انجام شه که با عضلات صورت هماهنگی و هارمونی داشته باشه،. اگه حرکات ماساژ در جهت درست انجام شه فایده اش بیشتره.

۲.اندازه فشار در ماساژ

در ماساژ صورت باید به اندازه ای فشار داد که احساس ناراحتی نکنیم. در هر قسمت از صورت متناسب با عضلات همون قسمت فشار وارد کنین. مثلا پوست نازک و حساس دور چشم به فشار کمتری نسبت به بقیه قسمتا داره اما فک و چانه به فشار بیشتری نیاز داره..

۳.سرعت ماساژ دادن

واسه اینکه جریان خون در پوست بهتر شه باید سرعت ماساژ با صربان قلب هماهنگ باشه.

چه وقتایی نباید صورت رو ماساژ داد

در موارد زیر از ماساژ دادن صورت دوری کنین:

  • وقتی از نظر جسمی خسته اید
  • وقتی پوست شما در برابر اشعه یو ایشون قرار گرفته
  • در قسمتایی از صورت که جوش و جوش داره
  • وقتی تب دارین
  • وقتی دچار کهیر شدین
  • وقتی پوست شما خراشیده یا زخم شده

چیجوری ماساژ بدیم

۱.از کرم مخصوص ماساژ استفاده کنین

کرم یا روغن ماساژ حرکات ماساژ رو آسون کردن می کنه و اندازه اصطکاک رو کم می کنه

۲.برنامه ریزی ماساژ

احتیاجی نیس صورت خود رو هر روز ماساژ بدید. تعداد دفعات ماساژ در طول هفته به نوع پوست شما بستگی داره. از دو بار در هفته شروع کنین. اگه پوست شما در ار ماساژ خشک یا کشیده شد، دفعات ماساژ رو کم کنین.

ماساژ پایه به صورت قدم به قدم

این حرکت اولیه در ماساژ بسیار ساده س! و راحت میشه در ان مهارت یافت. با حرکات |آروم از پیشونی شروع کنین و تا پایین گردن بیایید. بعد از اینکه مرحله اول کامل شد به سراغ مناطقی برید که به طور بالقوه نگرانی در مورد اونا بیشتره.

آماده سازی:

بعد از پاکسازی پوست، همه قطرات آبی که روی پوست صورت باقی مونده با هوله به آرومی خشک کنین. کمی کرم ماساژ وردارین و اونو بین دو کف دست خود کمی گرم کنین و بعد روی پوست صورت خود بمالید.

مراحل ماساژ

واسه اینکه کرم رو به صورت خود بمالید دو کف دست رو روی صورت بذارین

1

به حالت مارپیچی ماساژ بدید و از مرکز صورت به سمت بیرون برید. حرکات ماساژ رو با ضربان قلب خود هماهنگ کنین.

2

واسه ماساژ دادن پلک بالا، انگشتا رو از لبه بینی به سمت بالا ببرین. واسه ماساژ دادن پلک پایین انگشتا رو به حالت قوسی شکل به سمت گوشه چشما حرکت بدید. هنگام ماساژ دادن این مناطق حساس خیلی مراقب باشین و زیاد فشار ندین.

3

انگشتا رو به آرومی از کنار بینی پایین آورده و ماساژ بدید. دور و بر دهن و بالا و پایین لبا رو به نوبت ماساژ بدید و انگشتا رو از مرکز به سمت خارج ببرین. هنگام ماساژ دادن گوشه های لب پایین، اون رو به سمت بالا ماساژ بدید.

4

گونه ها رو به حالت چرخشی ماساژ بدید و از فک تا گونه ادامه بدید. این قسمت رو هم زیاد فشار ندین.

5

هر دو دست رو روی صورت گذاشته و اونو به سمت خارج و گوشا ماساژ بدید. وقتی به گوشا می رسید کمی با انگشتا فشار وارد کنین.

6

از زیر گردن تا روی سینه ماساژ بدید. و بعد از ماساژ کرم رو با دستمال یا آب ولرم پاک کنین و بشورید.

7

ماساژ واسه آرامش اعصاب و کاهش استرس

ماساژ کف پا چه فوایدی داره؟

آموزش ماساژ زنان زیبایی صورت فیتامین ماساژ صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *