Cover-Up-Blemishes

پاک کردن کامل جای زخم در صورت شاید به چند سال زمان نیاز داشته باشه که ممکنه بعد از گذشت چندین سال بازم اثری از زخم قابل رویت باشه اما اگه می خواید یه جای زخم رو با آرایش مخفی کنین می تونین از پیشنهادای آرایشی این مقاله استفاده کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ بعضی وقتا یه جای زخم خواه روی صورتتون باشه یا روی بدنتون، می تونه باعث شه احساس خجالت کنین. اما این بدون معنا نیس که شما نمی تونین واسه یه اتفاق خاص، پوستی بدون عیب و مشکل واسه خودتون بسازین. شما می تونین به آسونی با آرایش یه جای زخم رو مخفی کنین. تموم چیزی که نیاز دارین، اجناس درست و تکنیکای مناسبه.

اول با پرایمر شروع کنین

جای زخما، بیشتر بافت متفاوتی نسبت به بقیه قسمتهای پوستتون دارن که باعث می شه به طور کامل مشخص و توی چشم باشن. فونداسیون و کانسیلر می تونن قرمزی و بقیه تجمع رنگدانهای مربوط به جای زخم رو بپوشونن اما نمی تونن هیچ کاری واسه مخفی کردن بافت ناهموار بکنن. واسه کمک به صاف کردن یه جای زخم، کارتون رو با یه پرایمر فونداسیون شروع کنین. از یه فرمول براساس سیلیکون که می تونه جای زخم رو پر کنه، استفاده کنین تا بافت پوستتون صاف تر بنظر برسه. موثرترین روش اینه که مقدار کمی از پرایمر رو با نوک انگشتتون، به آرومی روی جای زخم بزنین.

اصلاح رنگ

قبل از به کار گیری فونداسیون و کانسیلر، با یه اصلاح کننده رنگ شروع کنین. این اجناس از نظر بافت و غلظت، مثل کانسیلرها هستن اما رنگهایی مانند سبز، زرد و بنفش کمرنگ دارن. این رنگها براساس چرخه رنگ، به خنثی کردن تغییر رنگهای پوست کمک می کنن. اگه جای زخم شما قرمزه، از یه اصلاح کننده سبز رنگ استفاده کنین، چون سبز و قرمز در چرخه رنگ در مقابل همدیگه قرار دارن. واسه جای زخمی که ته رنگهای بنفش یا آبی داره، از یه اصلاح کننده زرد استفاده کنین. اگه جای زخم شما یه کبودی زرد رنگه، از یه اصلاح کننده بنفش استفاده کنین. فقط کافیه با انگشتتون، اصلاح کننده رو روی جای زخم بزنین تا بخوبی در پوست نفوذ کنه.

ترکیب کنین

اصلاح کننده رنگ رو با کانسیلر مناسب بپوشونین. یه فرمول غلیظ و کرمی معمولا در مخفی کردن جای زخم و صاف کردن بافت، عالی عمل می کنه. واسه اینکه مطمئن شید کانسیلر شما صرفنظر از اینکه هوا چقدر گرم و رطوبتیه، سرجایش می مونه، یه فرمول مقاوم در برابر آب رو انتخاب کنین. با به کار گیری انگشت، کانسیلر رو با دقت در محل مورد نظر بزنین. اگه با یه جای زخم بسیار کوچیک طرف هستین، واسه دقت بیشتر از یه قلم مو استفاده کنین.

اونو فیکس کنین

واسه فیکس کردن کانسیلر در سر جاش، از یه پودر شفاف استفاده کنین. این پودر، سبک وزنه و هیچ رنگ اضافه ای به این محل اضافه نمی کنه. یه پودر شل رو انتخاب کنین یا واسه پوشش بهتر، از پودر فشرده استفاده کنین. از یه قلم موی نرم استفاده کنین و به آرومی پودر رو روی جای زخم بزنین تا اصلاح کننده و کانسیلری که قبلا به پوستتون زده این رو خراب نکنین.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

آرایش صورت بازنشر زیبایی صورت مجله تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *