وسعت این ملک تقریبا اندازه کشور انگلستانه و حدود ۳۲۵ میلیون دلار قیمت داره. اگه پولش رو دارین می تونید اون رو بخرین اما انتظار نداشته باشین در اونجا همسایه ای وجود داشته باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از فرادید، این ملک یکی از بزرگترین دارایی های شخصی دنیا است که بزرگترین مزرعه مخصوص پرورش گاو دنیا هم در اون قرار داره. این ملک شخصی واسه پنج نسل در اختیار یه خونواده استرالیایی بوده و حالا آماده به فروش گذاشته شده.

این ملک از ۱۰ زمین دورافتاده تشکیل شده که ۱۰۰ سال پیش بوسیله چوپان مشهور استرالیایی «سر سیدنی کیدمن» به یه ملک شخصی تبدیل شد. تا الان ۳۰ نفر واسه خرید این ملک پیشنهاد داده ان که قراره تا چند ماه آینده به یکی از اون ها فروخته شه.

وسعت این ملک شخصی ۱۰۱.۴۱۱ کیلومتر مربع با به عبارت بهتر ۱۱ میلیون هکتار که با وسعت ایالات ایندیانا آمریکا برابر می کنه. این ملک هم اینکه سه چهارم مساحت کلی انگلستانه. سر سیدنی کیدمن این ملک رو واسه خونواده خود باقی گذاشت و در مورد اون گفته می شه: «بزرگترین ملک خصوصی روی زمین که واسه دولت یا سلطنت هم نیس همین ملکه.» البته ساکنین این ملک خصوصی تنها ۱۵۰ نفر هستن که اون ها هم کارکنان اون مزرعه مخصوص پرورش گاو هستن. نام این مزرعه هم «اونا کریک» است که با مساحت ۲۴۰۰۰ کیلومتر مربعی خود حدودا یه چهارم امپراتوری کیدمن رو اشغال کرده.

هر بار که یکی از مشتریان می خواهد این ملک شخصی رو بازدید کنه سوار یه هواپیمای کوچیک شده و بازدیدش تقریبا یه هفته به طول می انجامد. از گفته ها اینجور برمی آید که تقریبا نصف مشتریان استرالیایی هستن. جالبه بدونین قیمت گاو در جهان بالا رفته و هرکی که صاحب این ملک شه می تونه درآمد خوبی از اون به جیب بزنه.

جالبه بدونین که سر سیدنی کیدمن در سن ۱۳ سالگی در حالی که فقط پنج شیلینگ در جیبش داشت با یه اسب که یه چشمش هم کور بود از خونه فرار کرد و در طول ۶۰ سال آینده خود تونست صاحب بزرگترین ملک خصوصی جهان شه.

Sir-Sidney-Kidman-puts-Anna-Creek,-worlds-largest-property-2

بزرگترین ملک شخصی دنیا

Sir-Sidney-Kidman-puts-Anna-Creek,-worlds-largest-property-4 Sir-Sidney-Kidman-puts-Anna-Creek,-worlds-largest-property

مزرعه اونا کریک

Sir-Sidney-Kidman-puts-Anna-Creek,-worlds-largest-property-7

بزرگترین مزرعه و ملک شخصی دنیا

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

فرادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *