به چه دلیل تور آنتالیا این قدر محبوبه ؟ به آنتالیا که سفر کنی، مقصدی رو می بینی که کمتر در جایی از جهان سراغ خواهی گرفت. مخصوصا به دلیل نزدیکی به سرزمین عزیزمون ایران، این مناظر عجیب همراه با قیمتای بسیار مناسب کارگزاران سفر یه گزینه دست اوله. رنگ سرمه ای آبای عمیق دریای مدیترانه، آفتاب فراوون و چشم انداز جنگلی و صخره ای آنتالیا با مردمانی خونگرم شما رو به تشویق خالق هستی وادار می کنه!

آنتالیا در جنوب دریای مدیترانه و در بلندیای شبه جزیره آنتولی موقعیت خاص گردشگری تفریحی بسیار خاص ای داره و از پرظرفیت ترین مقاصد تفریحی واسه هموطنان و خونواده ها هستش.

اما این نکته رو در نظر داشته باشین و اون برنامه ریزی سفر به آنتالیا هستش که چه واسه کار و یا تفریح باشه. انتخاب نوع هتل خیلی با اهمیته و باید با دقت انجام شه. چون هزاران هتل، بله تاکید می کنیم هزاران هتل واسه هرنوع احتیاجی در این شهر تفریحی در دسترس هستن! از هتل آپارتمانها و پانسیونا گرفته تا هتلای باشکوه ۴ و ۵ ستاره و اقامت گاه های ساحلی! طوری که بیشتر تورهای آنتالیا تموم خدمات اغذیه و اشربه یا اصطلاحا All inclusive هستن.

نکته مهم دیگه سفر به آنتالیا اینه که در این هتلا همه نیازای شما تامین می شه و احساس نمی کنی که نیاز داری تا از محل اقامت خود خارج شی. عموما واسه کودکان هم امکانات بازی و تفریح مهیاست و اگه با خونواده به این سفر بروی در آرامش کامل و خیالی راحت فرزندان رو در محوطهای مخصوص رها می کنی! با خیال راحت میتونی به مراکز خرید و سالنای آرایشی و زیبایی بروی و بچه ها در محوطهای استاندارد و ایمن مشغول بازیای خودشون باشن.

هتلای آنتالیا عموما در مناطق گردشگری کِمِر، بِلِک، لارا، آلانیا و حومه گذاشته شدن. مخصوصا منطقه لارا که هتلای زیاد ۵ ستاره در اون هستش و به فرودگاه هم نزدیکه.

اگه در جست و جوی سفر ارزون قیمت واسه آنتالیا هستی هتلای کوچیک تر و تمیز فت و فراوون پیدا میشه. از سایت هتل با ما واسه گرفتن پایین ترین قیمت و رزرو هتل در آنتالیا استفاده کنین. تموم هتلای ۳ ستاره هم اتاقای بزرگ دارن که قیمتای متوسط عرضه می کنن. هتلای ۴ ستاره آنتالیا هم بسیار باشکوه هستن که طیف قیمتی این هتلا در برابر خدمات بسیار متنوعی که ارائه میدن بسیار چشمگیره.

اما آنتالیا واسه مسافران بسیار باشکوه و خدمات خاص و فراموش نشدنی هم گزینه هایی در چنته داره که این گزینه ها رو معمولا هتلای ۵ ستاره عرضه می کنن.

در این سفر، هتلا غذاها و نوشیدنیای طبیعی و بسیار مطبوعی پیش رویت می ذارن و میتونی سفره ترکی رو با بهترین کیفیت و همراه با غذاهای جور واجور دریایی هم تجربه کنی. کبابهای ترکی معمولا در ناهار صرف می شه و مانند استیک به قطعات کوچیک تر تقسیم می شه که نمونه اون رو در ایران هم زیاد دیده ای. این نوع کباب در واقع غذای سریعه که در بشقاب و یا داخل نونای باریکی برات عرضه می شه. شاید بد نباشه بدونی که گسترش امپراتوری عثمانی در چشم انداز تاریخی خود به کیفیت غذاهای ترکی و سبک تغذیه خاص ای عمق بخشیده.

این غذاها در واقع از ارزش غذاهای مدیترانه و عربی هم تا حدود زیادی تاثیر پذیرفته س. سبک تغذیه یوروک Yoruk بخش مهمی از فرهنگ مردمون آنتالیاست که برگرفته از چگونگی پرورش دام اوناس. گندم، غلات و سبزیجات تازه در سواحل و پسکرانهای آنتالیا خوب عمل میاد و همه غذاهای بین الملل در هتلا و رستورانای این شهر هست. به آنتالیا که سفر کردی تجربه چند غذای دلنشین از جمله sac kavurma، کباب تندیر و حلوا Hibes رو فراموش نکن. همین طور سوپی با نام Kulakli که شامل تیکه هایی از مرغ و گوشته.

صبحونه مقوی ترکیه که دیگه حرفی واسه گفتن باقی نمی ذاره! مخلوطی از پنیر، عسل، مرباست و آنتالیا به جفت و جور نوع خاصی از مربا می شناسنش. زیتونای سبز و مشکی، ماهی سالامی، تخم مرغ و البته نون خوش بوی این شهر شما رو حسابی پرانرژی می کنه.

در کنار این اغذیه خوش مزه، آب میوه های طبیعی و میوه های فصلی که ویتامینای لازم رو به بدنتون میرسونه . شام ترکیه با ساندویچایی شروع می شه مانند دلمه، ازمی Ezme، هوموس و …که حتما باید اونا رو امتحان کنین. واسه دسر هم ما به شما کرم کارامل یخی آنتالیا رو که با عنوان Burned Ice-Ceam معروفه پیشنهاد می کنیم.

اما مهمترین نوشیدنی ترکیه چایه. مخصوصا در گرمای شدید آنتالیا که حسابی حال آدم رو جا می آورد. بعد از غذا، هم قهوه ترکی می چسبد. مواد اولیه این قهوه از یمن و برزیل میاد و به سبک ترکی واسه شما عرضه می شه.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *