آنتالیا

آنتالیا یکی از شهرهای مهم تاریخی و گردشگری ترکیه س که در جنوب شرقی کشور ترکیه واقع شده.

آنتالیا از نظر زیرساختای گردشگری و تفریحی بسیار مناسب بوده و وجود حجم زیاد گردشگر قیمت تور آنتالیا رو کاهش داده و شرکت های جور واجور مسافرتی و گردشگری از سراسر دنیا مبادرت به برگزاری تور آنتالیا و تور لحظه آخری آنتالیا در طول سال می کنن.

در کشور ما هم تور آنتالیا یکی از محبوب ترین تورهای مسافرتی و گردشگری حساب می شه که به صورت سالیانه بوسیله آژانس مسافرتی سلام پرواز برگزار می شه. قیمت تور آنتالیا بستگی به عوامل مختلفی مانند رزرو هتل  آنتالیا، نوع پرواز شرکت هواپیمایی سان اکسپرس یا اطلس جت و و خدماتی که در طول مدت مسافرت تور آنتالیا به شما ارائه می شه، داره و شما می تونید با در نظر گرفتن قیمت تور آنتالیا و اندازه بودجه مورد نظر بهترین و مناسب ترین تور رو انتخاب کنین.

آنتالیا دارای آب و هوای مدیترانه ایه و در بیشتر روزای سال هوای آفتابی داره و در تعطیلات نوروز و تابستون تورهای خاصی با عنوان تور نوروزی آنتالیا و تور آنتالیا تابستون ۹۷ اجرا می شه که شرکت های جور واجور تخفیف های متنوعی واسه مسافران در نظر می گیرند و تور آنتالیا قیمت مناسبی در این زمان داره.

آدمایی که مبادرت به رزرو تور آنتالیا می کنن معمولاً آنتالیا رو فقط به چشم یه شهر تفریحی مشاهده می کنن و اطلاعی از نقاط دیدنی جور واجور این شهر مانند نقاط تاریخی فراوون اون ندارن. در ادامه بعضی از نقاط مهم دیدنی و جور واجور شهر آنتالیا رو به شما دوستان معرفی می کنیم تا اگه قیمت تور آنتالیا مناسب بود و مبادرت به رزرو تور آنتالیا کردین بتونین خوب و با اطلاعات کافی در این شهر به گردش بپردازید.

سواحل آنتالیا

همون طور که اطلاع دارین آنتالیا در کنار دریای مدیترانه واقع شده و یکی از جاذبه های مهم این شهر سواحل اون هستش که در طول مسافرت و تور آنتالیا باید آخر لذت رو از این سواحل ببرین. مشهورترین سواحل آنتالیا کنیالتی و لاراه.

ساحل لارا بسیار تمیز و جذابه و امکانات مختلفی مانند اسکوترسواری واسه تفریح در این ساحل تدارک دیده شده و شما می تونید از اونا استفاده کنین. ساحل کنیالتی یکی دیگه از سواحل بسیار مناسب آنتالیا هستش که یه پارک آبی بسیار قشنگتر و جذاب داره که اگه با خونواده مبادرت به رزرو تور لحظه آخری آنتالیا کرده و راهی این شهر شدید حتماً از این ساحل قشنگتر دیدن کنین. در این ساحل شما می تونین از تماشای دلفین ها هم لذت ببرین.

شهر کاله ایچی

شهر کاله ایچی یکی از قدیمی ترین شهرهای آنتالیا هستش و انگار بافت قدیمی و تاریخی این شهر حساب می شه و شما می تونید بناهایی که در زمان عثمانی ساخته شده رو از نزدیک ببینین. خیابون های شهر قدیمی کاله ایچی به صورت سنگ فرش بوده و هتل، رستوران، گالری هنری و سوغاتی فروشی های زیادی هست که شما می تونید در طول مسافرت تور آنتالیا از اونا لذت ببرین.

تور آنتالیا

اسکله قدیمی آنتالیا

یکی دیگه از نقاط قشنگتر و دیدنی آنتالیا که حتماً باید ببینین اسکله قدیمی این شهره که حدود ۱۸ قرن مرکز تجاری و خرید و فروش آنتالیا بوده. امروزه این اسکله تبدیل به یکی از زیباترین نقاط دیدنی آنتالیا شده و فروشگاه و مراکز تفریحی زیادی در این مکان ایجاد شده که می تونه اوقات خوشی رو واسه شما جفت و جور کنه.

موزه شهر آنتالیا

یکی از دیدنیای مهم هر شهر موزه س و آنتالیا هم از این قانون مستثنا نبوده و شما می تونین در مدت زمان حضور با تور آنتالیا در این شهر از موزه اون دیدن کنین. این موزه خوب تاریخ ترکیه و شهر آنتالیا رو در برمی گیرد و شما می تونید با گذشته این شهر تاریخی آشنا شید. یادتون باشه در بازه های جور واجور سال قیمت تور آنتالیا تغییر می کنه و شما می تونین در موارد زیادی با مناسب ترین قیمت تور آنتالیا رزرو کنین و راهی این شهر قشنگتر شید.

دروازه هادریان

حتماً نام هادریان رو در سریال مردان آنجلس شنیدین و این پادشاه در گذشته امپراطور قسمت بسیار بزرگی بوده. در گذشته به دلیل بازدید هادریان از شهر آنتالیا یه دروازه بزرگ و قشنگتر ساخته شده که امروزه تبدیل به یکی از بناهای مهم تاریخی آنتالیا شده و اگه شما با تور لحظه آخری آنتالیا راهی این شهر قشنگتر شدید می تونین از این مکان تاریخی و قشنگتر دیدن کنین.

شهر تاریخی پرگه

در قسمت شرقی شهر آنتالیا و در فاصله حدود ۱۷ کیلومتری یکی از قدیمی ترین شهرهای تاریخی واقع شده که واسه زمان روم و پادشاهی یونانه. این آثار باقی مونده شهر فیلادلفیا بوده و می توان از اون به عظمت و شکوه دوران گذشته روم فهمید. با مشاهده این آثار میشه با فرهنگ و تمدن روم باستان آشنا شد.

پارک یاووز اوزکان

اگه قیمت تور آنتالیا ارزون بود و تونستید تور لحظه آخری مناسب پیدا کنین و یا با تور آنتالیا تابستون ۹۷ راهی این شهر قشنگتر شید یادتون باشه که حتماً از پارک زیبای یاووز اوزکان دیدن کنین. این پارک در قسمت مرکزی شهر آنتالیا و در کنار چندین پارک دیگه واقع شده.

در این پارک شکل های جور واجور درخت و گیاهان قشنگتر خودنمایی می کنن و اگه با تور آنتالیا در تابستون  به این شهر می روید فوارهای آب محیط پارک رو بسیار خنک می کنه. در نزدیکی پارک و در کنار اقیانوس آبشار و رستورانای زیادی واقع شده که شما می تونین شکل های جور واجور غذاهای محلی و بین المللی بخورین و اوقات خوشی رو در این منطقه سپری کنین.

چشمه کارستی

در بالا بیشتر قسمت های تاریخی شهر آنتالیا رو واسه شما معرفی کردیم که در طول سفر و تور آنتالیا می تونید از اونا بازدید کنین ولی یادتون باشه که آنتالیا دارای مناظر طبیعی بسیار خوشگلیه و اگه قیمت تور آنتالیا مناسب بود بعد از رزرو تور لحظه آخری آنتالیا شما می تونید از این مناظر قشنگتر دیدن کنین.

در این شهر و دور و بر اون چشمه و آبشارهای زیادی هست که یکی از اونا چشمه کارستیه. این چشمه به دلیل خارج شدن آب از مخازن بزرگ و وارد شدن به مخازن کوچیک تر شده که باعث سرازیر شدن آب از این مخازن کوچیک می شه.

آهک موجود در آب این چشمه موجب به وجود اومدن پلکان آهکی دور و بر اون شده که زیبایی خاصی به این چشمه بخشیده. اگه با تور آنتالیا در تعطیلات راهی این شهر قشنگتر میشین چشمه کارستی می تونه گزینه بسیار مناسبی واسه بازدید شما باشه.

قشنگتر ترین جاذبه آنتالیا کجاس؟

سفر به کوش آداسی و آنتالیا و جزایر پوکت با تورهای عید امسال

تور ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *