به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ آنتالیا بزرگ ترین شهر در سواحل مدیترانه ای ترکیه و مرکز اصلی Turkish Riveria (سواحل قشنگتر و خوش آب و هوای جنوب غربی ترکیه) هستش. این شهر در سال ۱۵۰ قبل از میلاد با نام آتالیا پا در میدون تاریخ گذاشت و اسم اون برگرفته از آتالوس دوم، اولین حکمران این منطقه س. ابن بوطوطه در سفرنامه خود به جاذبه ها و زیباییای این منطقه اشاره کرده. آنتالیا در اوایل قرن سیزدهم، به عنوان بندرگاه اصلی منطقه در دوران سلجوقی، جانشین فاسلیس (که بقایای زیبای اون در جنوب شهر در بین کمر و الیمپوس واقعه)، شد. اما به دلیل باریک بودن زمینای ساحلی و از دست دادن مسیرهای ارتباطی به کوهستانا همیشه در حد یه شهر ساحلی موند.

آنتالیا در قلب زیباترین سواحل مدیترانه، کوه های سرسبز و آثار تاریخی و باستانی قرار داشت. سرمایه گذاریای گردشگری از سال ۱۹۷۰ در این منطقه شروع و باعث شد، سرنوشت این شهر به طور کاملً عوض شه. درسال ۲۰۱۴ بیشتر از ۱۲ میلیون گردشگر از این تفریحگاه ساحلی دیدن کردن. به دلیل محبوبیت سواحل آنتالیا، هر ساله گردشگران ایرونی زیادی واسه گذروندن اوقات فراغت خود خصوصاً در فصل بهار و تابستون مبادرت به خرید تور آنتالیا می کنن.

کلا گردشگرانی که وارد آنتالیا می شن مستقیماً از فرودگاه به ریزورتای All-Inclusive که هم جهت با صدها کیلومتر ساحل قشنگتر ساخته شدن، می رن و در کل زمان سفر خود، در اونجا می مونه و فقط ممکنه از چند جاذبه پر طرفدار در نزدیک هتل خصوصاً منطقه تاریخی کالچی بازدید کنن.

هتلای آنتالیا خدمات تفریحی متنوعی مثل پارک آبی به مسافران ارائه میدن. بیشتر گردشگران جداگونه هستن که تلاش می کنن از جاذبه های تاریخی و فرهنگی که در گوشه کنار آنتالیا قرار داره، بازدید کنن.

آنتالیا دروازه ای میان زیبایی حیات وحش ساحل لیشان و جلگهای آروم پامفیلیای باستانیه. مناظر این منطقه همیشه به این شکل نبوده ان. در دوران بیزانسی زمین لرزه ای خط ساحلی رو به سمت کوه رانده و بنادر شهرهای باستانی با گل و لای بسته شدن و چیزی که بر جای مونده جلگه ای ساحلی و وسیع با زمینای بسیار واسه کشاورزی و ساخت و ساز بوده و از نظر گردشگری دارای سواحلی ماسه ای و بلنده که واسه گردش در مناظر قشنگتر ایده آل هستن.

محمد امین یورداکول، شاعر ترک، آنتالیا رو دختری قشنگتر توصیف کرده که تصویر زیبای خود رو در آینه شفاف مدیترانه تماشا می کنه. آنتالیا صدها سال بازدید کنندگانی مثل ابن بطوطه و فریا استارک رو جذب خود کرده. بنا به افسانه ها شاه آتالوس پرگامو در قرن ۲ قبل از میلاد این مکان رو واسه اقامت خود انتخاب کرد، چون از نظر اون بهشت زمینه. این روزا آنتالیا چهارمین شهر بزرگ ترکیه با جمعیتی حدود ۲ میلیون نفره که همیشه این اندازه زیاد می شه.

اما خلیج وسیع اون با کوه های تاروس پشت زمینه که در زمستون پوشیده از برف می شن و بندر کوچیک نعل اسبی اون که شهر قدیمی کاله چی، دور و بر اون قرار گرفته، زیبایی محسور کننده ای داره. هم اینکه در این شهر یه سری از بهترین هتلا، رستورانا، کلوپا و مراکز خرید جای گرفتن. منطقه ساحلی شهر تا غرب در ناحیه Konyaalti امروزی کشیده شده و پر از هتل و رستوران، پارکای ساحلی و امکانات تفریحیه.

قشنگتر ترین جاذبه آنتالیا کجاس؟

سفر به کوش آداسی و آنتالیا و جزایر پوکت با تورهای عید امسال

الی گشت تور ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *