مراقب از پوست تاریخ انقضا نداره و یه مسئولیت ۲۴ ساعته س، بهترین راه حل واسه مراقبت از پوست در مقابل آفتاب به کار گیری کرمای ضدآفتاب است و ما در این مقاله می خوایم نکاتی کاربردی درباره ضدآفتابا رو واسه شما عزیزان بازگو کنیم:

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ در بین لوازم آرایشی، ضدآفتاب از اهمیت بالایی برخورداره به خصوص در زمستون. اگه فکر می کنین که می تونین زیر شال گردن یا کلاه، پوستتون رو از آفتاب محفوظ نگه دارین سخت از مرحله پرتین. بهانهایی که واسه مصرف نکردن ضدآفتاب میارید اینه: من که همیشه خونه هستم، حالا برف می باره و احتیاجی به ضدآفتاب نیس، روغن صورت من به اندازه کافی آنتی اکسیدان داره که بتونه پوستم رو از آفتاب مواظبت کنه. به نظر شما این دلایل و برهانا درست هستن؟

یکی از این به هانه ها که تازگیا باب شده و خیلیا به خاطر اون به صورتشون ضد آفتاب نمی زنن همین کافی بودن روغن صورته. پس در مورد این موضوع با یکی از کارشناسان پوست صحبت کردم و جواب اون منفی بود. روغنای صورت نمی تونه جایگزینی واسه ضدآفتاب باشه. درسته که آنتی اکسیدانای موجود در این روغنا در جلوگیری از آسیبای UV تاثیردارن اما پیشگیری از مضرات آفتاب فقط با به کار گیری کرمای ضدآفتاب درسته.

sunscreen

به چه دلیل روغنای صورت واسه مواظبت از آفتاب کافی نیستن؟

آنتی اکسیدانا مکانیسمای محافظتی واسه گیاهان هستن که واسه پوست هم اثرات عجیبی دارن. اونا آسیبای رادیکالای آزاد رو کاهش میدن، تولید کلاژن رو بهتر می کنن و التهابات پوستی رو آرامش میدن. از طرف دیگه ضد آفتابا در ۲ نوع هستن. بسته کننده های فیزیکی که بسته کننده پوست از نور خورشید هستن و مانع جذب اشعه UV می شن در حالیکه بسته کننده های شیمیایی اشعه ماوراء بنفش رو جذب می کنن.

درسته که روغن طبیعی از پوست در مقابل آفتاب مواظبت می کنه اما این کافی نیس. خیلی از روغنا هستن که مقدار SPF اونا از ۱ تا ۸ه. SPF روغن تخم هویج و تمشک بین ۲۵ الی ۴۰ه اما بازم به اندازه کرم ضدآفتاب پوست رو از اشعه های خورشید مواظبت نمی کنن. ضدآفتابایی که دی اکسید تیتانیوم و اکسید زینک دارن استفاده کنین.

اما اگه بهتر می دونین که فقط از روغنای صورت استفاده کنین میتونم خبر خوبی بدهم و اون اینه که اگه این روغنا رو با یه ضدآفتاب معدنی ترکیب کنین فرمول بسیار قوی در حفاظت پوست از آفتاب تشکیل میدن. باید مراقب باشین که روغن مرکباتی چون گریپ فروت، لیمو شیرین، لیمو ترش و پرتقال رو زیاد مصرف نکنین چون اینا پوست رو بسیار حساس می کنن و باعث سوختگی بیشتر پوست می شن. در به کار گیری ضد آفتاب باید هر ۳ الی ۴ ساعت اون رو تمدید کنین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

بدونیم زیبایی پوست سلامت پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *