افت اندازه قند خون در افراد دیابتی می تونه باعث ایجاد حالت غم و ناراحتی در اونا شه.

یه مشکل در سوخت و ساز بدنه که در اون یا هورمون انسولین به اندازه کافی در بدن وجود نداره و یا انسولین موجود قادر نیس تا وظیفه خود رو به درستی انجام بده و در نتیجه به دلیل وجود مقاومت در برابر اون، قند خون بالا می رود. انسولین هورمونیه که بوسیله سلولهای “بتا” واقع در پانکراس ترشح می شه و وظیفه اصلی اون کاهش قند خونه. پانکراس هم یکی از غدد دستگاه گوارش است که در پشت معده قرار داره. بالا بودن قند خون در دراز مدت باعث بروز عوارضی در سیستم قلب و عروق، کلیه ها، چشم و سلسله اعصاب می شه.

پیشگیری از دیابت diabetes

در افراد دیابتی همونطور که اندازه قند خون بالا می تونه مضر باشه، افت یهویی و تکراری قند خون هم می تونه آثار نامطلوبی به همراه داشته باشه.

تحقیقات محققان آلمانی در یکی از مراکز دیابت این کشور نشون داد که کمبود منبع انرژی در مغز یعنی گلوکز، می تونه باعث ایجاد مشکلات حرکتی، بینایی، فکری و هم اینکه تغییرات خلق و خو و روحیه افراد شه. براساس این مطالعه پایین بودن زیادتر از اندازه اندازه قند خون در افراد گرفتار به دیابت می تونه علاوه بر خیلی از مشکلات خطرناک، موجب تغییرات خلق و خو و افسردگی در این بیماران شه.

کارشناسان پیشنهاد می کنن که بیماران دیابتی همیشه سطح قند خون خود رو کنترل کرده و با به کار گیری رژیم غذایی مناسب و مصرف دارو یا انسولین تجویز شده بوسیله دکتر از نوسانات شدید گلوکز خون پیشگیری کرده و شرایط پایداری رو واسه مغز جفت و جور کنن.

واسه درمان دیابت چه بخوریم؟

چه غذاهایی واسه دیابتیا مضره؟

بازنشر دیابت سیمرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *