اگه به دنبال یه عایق صوتی مناسب واسه محیط مورد نظرتون می گردید و در حال جمع آوری اطلاعات در این مورد هستین در ادامه همراه ما باشین.

به چه دلیل عایق صوتی AGP آکوستیک ؟

اگه همسایگان پر سر و صدایی دارین و یا اگه می خواین یه استودیوی موسیقی و یا یه سینمای خونگی بسازین، بیشترً لازمه از عایق صوتی آکوستیک واسه خونه تون  استفاده کنین. خونها و آپارتمانای قدیمی تر با دیواره های بسیار کلفت، نسبت به خونهای مدرن تر ساخته شده با دیواره های چاله و سنگ تراشی سبک تر، کمتر سر و صدا رو منتقل می کنن. تجربه نشون داده که آلودگی صوتی در ساختمانای مدرن به مراتب بالاتر از یه مشکله و در شهرای شلوغ هم مشکل بزرگتریه.

سر و صدای همسایه ها، صداهای بلند، تلویزیونا، ترددها و ترافیک، بعضی از آلاینده های عادی صوتی هستن که ما در زندگی روزمره در برابر اون هستیم که می تونن باعث ایجاد استرس و مریضی شن.

خیلی از مردم فکر می کنن که برطرف کردن این مشکلات صوتی خیلی سخت و گرانه و به خاطر همین خیلی راحت با اون کنار میان ولی ما می تونیم راه حلایی پیشنهاد بدیم که حتماً هزینه بر نیس. شمام حالا می تونین به کمک کارگران محلی، خیلی راحت خونه تون رو به صورت اقتصادی عایق صوتی کنین و یا اگه می خواین خودتون انجامش بدین و خودتون شخصا عایق رو نصب کنین. الان به راهنمای ساده ما در مورد چگونگی عایق کردن خونه نگاهی بندازین.

عایق صوتی کردن خونه لازمه؟

همونطور که قبلا گفته شد، آلودگی صوتی زیاد مشکلیه که میتونه منتهی به مریضی شه و دولت هم امروزه اونو شناخته س. الان در کشورای خارجی قانون محلی واسه همه ساختمانای جدید واسه استفاده چند منظوره طراحی شده تا آلودگی صوتی رو در این مناطق کم کنه. این مقررات واسه بهبود و عایق صدای تموم دیواره ها و کفای جداسازی شده و هم اینکه واسه کاهش صدای مشخص شده (اکو) در تموم مناطق مشترک معرفی شدن. این مقرراتدر مورد خوابگاها، هتلا و خونهای مسکونی مثل بیمارستانا و مدارس هم اعمال می شه.

عایق صدا خوبه؟

بهترین راه کاهش صدا اینه که اونو بسته و یا جذب کنین. جدا از اینکه کی عایق آکوستیک رو نصب می کنه، دو روش هست که قابل استفاده س: یا به طور جداگونه یا به صورت ترکیبی. واسه کاهش سر و صدا از راه دیوار یا کف باید یه بسته کننده صدا با تراکم بالا استفاده شه. در هر نوع بسته کننده صدا اگه جرم بیشتری وجود داشته باشه، اون بسته کننده در بستن صداهای بیشتری موثره. این در ترکیب با یه جذب کننده صدا می تونه سطح خوبی از کاهش صدا رو ارائه دهد و اصل به کار گیری بیشتر دیواره ها، کف و سقف صدا هستش.

صفحات آکوستیک با تراکم بالا، یه بسته کننده ارزون قیمته که خیلی راحت در دسترسه و وقتی که در طبقات استفاده می شه سطح خوبی از کاهش صدا رو ارائه میده. چگالی و ضخامت صحیحی از پشم معدنی آکوستیک، یه جذب کننده صدای بسیار کارآمده و می تونه در دیواره های گل میخ و بین تیرهای چوبی کف و سقف استفاده شه. وقتی که این ترکیبا با چند لایه از صفحات آکوستیک پوشیده می شه، می تونه سطح بسیار خوبی از کنترل صدا رو به دست آورد. با این حال، مهمه که تموم عایق صدا آکوستیک رو به درستی نصب کنین و همیشه بهتره قبل از شروع نصب عایق صدا آکوستیک، با مشاوره رایگان تماس بگیرین. این موضوع می تونه نه فقط در هزینه شما صرفه جویی کنه، بلکه ممکنه باعث جلوگیری از عایق گذاری اشتباه یا نصب نادرست اون شه.

اشتباه عادی بیشتر مردم، به کار گیری پلی استایرن یا شکلای جور واجور مشابهی از این عایقای صداست که فکر می کنن اینا عایقای صدای خوبی هستن در حالی که نیستن. این مواد عایق گرمایی هستن و ارزش آکوستیک اونا یا خیلی کم و یا صفره. اگه به دنبال عایق صدای آکوستیک ساختمانی هستین، الان وقتیه که ما می تونیم به شما کمک کنیم و آگاهیای درست و مشخصی به شما بدیم.

واسه سر و صدای خارجی جدا از ساخت خونه شما، پنجره ها و دربا در مقایسه با سقفا صدای بیشتری رو نفوذ میدن. عایق بندی مناسب سقف با جذب بعضی از سر و صداهایی که از سقف میاد به این ناحیه کمک می کنه.

و حالا واسه پنجره ها و دربا. اینا بیشترین ورودی صدا رو دارن. پنجره های تک شیشه ای به خودی خود یه بسته کننده صدا هستن، اما کمتر به عنوان عایق صدا آکوستیک پیشنهاد می شن. اما اگه کلفت تر باشن، ارزش عایقی دارن. لعاب سه گانه خیلی خوبه و اگه اینا با ضخامتای جور واجور شیشه ای به صورت بی نظم جای گذاری شده باشن، بیشتر سر و صداهای خارجی رو می بندن. با تموم لعابا، مهم اینه که اطمینان انجام بشه که همه شیشه ها مهر و موم شدن و هیچ شکافی وجود نداره که باعث نشت صدا شه. دربا کمی متفاوت هستن، چون این شدنی نیس که زخامت اون دو یا سه برابر زیاد شه مگه اینکه در مکانای تجاری باشه. چیزی که لازمه یه درپوش واقعا سنگین مهر و موم شده تا از مهر و موم هوای محکم بسته شده اطمینان انجام بشه. ما فقط می تونیم واسه این منظور کیتای صوتی درب آکوستیک عرضه کنیم.

واسه کمک به درک سطوح سر و صدایی که معمولا از خارج شنیده می شه و مقادیر مربوط به دسی بل اونا، ما یه نمودار ساده در زیر قرار دادیم.

سر و صدای خارجی اندازه گیری شده طبق دسی بل (dB)
شکلای جور واجور صدا بلندی صدا (دسی بل)
خش خش برگا

آروم صحبت کردن

سر و صدای شهر در شب

سر و صدای محل کار

صدای معمولی رادیو

رانندگی ماشین در خیابون

پخش استریو با صدای بلند

در فاصله ۳ متری از دریل خیابون

بلند شدن هواپیمای جت

جیغ زدن کودک

سر و صدای زیاد که باعث آسیب شنوایی می شه

۰-۵ دسی بل

۳۰ دسی بل

۴۵ دسی بل

۵۰ دسی بل

۶۰ دسی بل

۷۰ دسی بل

۸۰ دسی بل

۹۰ دسی بل

۱۰۰ دسی بل

۱۱۵ دسی بل

۱۲۰ دسی بل

تموم مواد مورد استفاده واسه عایق کردن صدای یه اتاق دارای اثرات متفاوتی در بستن یا جذب سر و صدا هستن. با در نظر گرفتن رتبه بندی STC (کلاس انتقال صدا)، هرچه این رتبه بندیا بهتر باشن، عایق گذاریا موثرتر هستن. بیشتر مواد طبیعی موجود در خونه دارای امتیاز STCه حتی اگه اونو واسه هدف خاص کنترل صدا مانند پنجره ها، دیواره های سنگ تراشی و فرش طراحی نکرده باشن. عایقای آکوستیک که به طور خاص واسه کنترل سر و صدا طراحی شدن دارای رتبه بندی STC  اندازه گیری شده و هم اینکه ویژگیای اضافی اوناس که به طور موثر اونا رو در برابر آلودگی صوتی عایق بندی می کنه.

این اطلاعات به شما کمک می کنن تا دانشی درباره عایق صوتی / عایق صدا و چیجوری عایق کردن یه محیط داشته باشین.

اما واسه مشاهده مشخصات فنی عایقای صوتی آکوستیک شرکت آروم گستر پارس (عایق صوتی AGP) به لینک زیر برید.

عایق صوتی

هم اینکه واسه استعلام قیمت و مشورت درباره انتخاب مناسب ترین عایق صوتی آکوستیک متناسب با نیازتون، تیم پشتیبانی شرکت آروم گستر پارس به نشانی وب www.aram-gostar.com  ۲۴ ساعته آماده سرویس دهی پشتیبانی رایگان به شما دوست عزیزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *