با داشتن اطلاعات بیشتر در مورد شکل های جور واجور پوست و مو و اجناس جور واجور جهت نگهداری اونا در فروشگاه ها ، شک نداشته باشینّ می تونین تصمیمات بهتری واسه مراقبت از موی خود خصوصاّ در ماه های گرم تابستون در پیش بگیرین.

دکتر سوزان ایوانس متخصص مشهور پوست و مو با طرح سؤالاتی دور و بر موضوعات رفتار با پوست و مو و ارائه نظریاتی در باره اون چند پیشنهاد به درد بخور واسه مراقبت بهتر از شکل های جور واجور پوست و مو ارائه داده،که در زیر به اونا اشاره میکنیم:

موارد زیر چند پیشنهاد اساسیه که من به بیمارانم میدم تا بتونن موهاشون رو در فصل تابستون براق و قشنگتر نگه دارن.

۱- اجازه بدین چربی طبیعی موهاتون مدت بیشتری در اونا بمونه ، پس بهتره فقط دو بار در هفته اونا رو با شامپو بشورید، چون مواد پاک کننده موجود در شامپو می تونه رطوبت طبیعی موهاتون رو از بین برده و موجب خشک و شکننده شدن اونا بشه. هم اینکه فقط از یه نوع حالت دهنده استفاده کنین.

۲- بهتره موهاتون رو با آب سرد بشورید و با هوله و در هوای طبیعی خشک کنین. اگه واسه خشک کردن موهاتون همیشه از یه منبع گرمایی ( مثل سشوار ) استفاده کنین به مرور حالت ظاهری موهاتون آسیب می بینه.

۳- پوست سرتون رو یادتون نره.

واسه نواحی بدون پوشش پوست سرتون از کرم ضد آفتابی که SPF اون ۳۰ یا بیشتر باشداستفاده کنین. وقتی در برابر مستقیم تابش نور خورشید قرار دارین حتماّ از یه کلاه لبه دار استفاده کنین. وقتی که در فضای باز ورزش می کنین بهتره موهاتون رو ببافید و ببندین تا دست کم اشعه خورشید رو به خود بگیره. در شب موهاتون رو با یه روسری ابریشمی بپوشونین تا رطوبت بیشتری رو در خود نگه داره.

۴- در گرمای شدید تابستون هدف اینست که پیازهای موی شما خوب تغذیه شه، پس بهتره موهاتون رو قبل از شستشو با یه قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بادام ماساژ بدید.

۵- از مواد شیمیایی غلیظ و ناملایم دوری کنین.

اگه می خواین در فصل تابستون موهاتون سبک و روشن باشه از کالاهایی که شامل ” پروکسید ” هستن دوری کنین. بهتره از رنگای طبیعی استفاده کنین مواد شیمیایی ناملایم و گرم همیشه به موهاتون آسیب می زنه. اگه می خواین از مواد شیمیایی استفاده کنین حتماّ قبل از شستشو به اون نرم کننده و هنگام خشک کردن حالت دهنده بزنین.دست کم هفته ای یه بار موهاتون رو عمیقاّ ورز و ماساژ بدین.

به نقل از: سیمرغ

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو

پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *