ورزش فوتبال کلا به دو بخش تقسیم می شه: دفاع و حمله. این ادعا در بازی PES 2019 هم صدق می کنه و واسه رسیدن به نتیجه مورد نظر نه فقط باید عملکردتون در کسب گل بی اشکال باشه، بلکه باید تلاش کنین تا در حفظ نتیجه هم کارکرد مشابهی داشته باشین. به خصوص اگه بخواین در مد آنلاین بازی، یعنی MyClub به رقابت بپردازید.

با در نظر گرفتن تغییراتی که در گیم پلی بازی PES 2019 نسبت به نسخه های قبلی سری به وجود اومده، در این مقاله به نکاتی می پردازیم که دونستن اونا به دفاع از دروازه و حفظ نتیجه کمک زیادی می کنه.

موقع دفاع نظم تیمی رو حفظ کنین

یکی از مهم ترین نکته ها موقع مواجه با حمله کنندگان تیم حریف و دفاع از دروازه حفظ نظم و انسجام خط دفاعیه. بعضی عادت دارن تا موقع دفاع بازیکن رو از پست خود خارج کنن که یه اشتباه بزرگه، چون با خارج کردن بازیکن از پست اصلی واسه اعمال فشار بیشتر، فضای بسیار زیادی واسه بازیکنان تیم حریف ایجاد می شه که میشه از اون واسه نفوذ استفاده کرد.

اگه از اون دسته کاربرانی هستین که به اعمال فشار روی بازیکنان تو یه سوم تیم حریف یا یه سوم میانی باور دارین، پیشنهاد می کنیم تا دفعات کمتری بازیکنان رو از پست اصلی شون خارج کنین. در این صورت، کاربر مقابل در فضا سازی و نفوذ با مشکل مواجه شده و در نتیجه شانس شما واسه باز پس گیری دوباره توپ و میدون زیاد می شه.

تنظیمات کنترل رو تغییر بدین

واسه هممون شرایطی پیش اومده که در اون مجبور شدیم تا تا بازیکن تحتِ کنترل مون رو تغییر بدیم. در بازی PES 2019 واسه انجام این کار میشه دکمه L1/LB رو فشار داد یا جوی استیک سمت راست رو به سمت بازیکن مورد نظر کشید. اگه با انجام اینکار در بین مسابقه مشکل دارین، یه راه حل واسه شما هست.

با رفتن به بخش Personal Data Settings گزینه ای رو پیدا می کنین که به شما در تغییر بازیکن تحتِ کنترل کمک می کنه. با تنظیم این گزینه می تونین مشخص کنین که هوش مصنوعی در چه شرایطی بازیکن تحتِ کنترل شما رو تغییر داده و کار رو واسه شما آسون تر کنه. هم اینکه در این بخش گزینه های بسیار دیگری هم وجود دارن که به شما در کنترل بازیکنان کمک می کنن.

تمرینات آموزشی رو کلکشو بکنین

اگه از کاربران جدید سری بازیای Pro Evolution Soccer هستین، قبل از هر چیز تمرکز اصلی خود رو روی انجام تمرینات آموزشی بذارین. در منوی اصلی بازی PES 2019 می تونین بخش Skills Training رو ببینین که نکات مربوط به فوت وفنای جور واجور دفاع رو در ۴ سطح به شما آموزش میده.

با تکمیل آموزشای این بخش نه فقط مهارت خود رو در دفاع افزایش می دین، بلکه تعداد زیادی مای کلاب پوینت دریافت می کنین که میشه از اونا در امضای قرارداد با بازیکنان جدید استفاده کرد.

با احتمال خیلی کم از تکل استفاده کنین

به کار گیری تکل از پهلو یا Slide Tackle عواقب بسیاری دارین که به کار گیری اونو غیر منطقی می کنه. در نتیجه، بهتره تا واسه باز پس گیری توپ دکمه پاس رو دوبار فشار بدین تا بازیکن شما از تکلای وایس تاده یا Standing Tackle استفاده کنه که انجام اونا خطر پایین تری داره.

این بدون معنا نیس که به کار گیری تکل از پهلو رو واسه همیشه کنار گذاشته و هیچ وقت از اون استفاده نکنین. اتفاقاً بعضی وقتا با شرایطی روبرو میشین که بهترین انتخاب تون تکل از پهلوه. مثلا، شرایطی رو تصور کنین که مدافع شما فاصله تقریباً زیادی با مهاجم در حالِ شوت داره و بهترین تصمیم شما می تونه تکل از پهلو واسه جلو گیری از شوت یا تغییر راه توپ باشه.

از شخصی سازی دستور العملای دفاعی غافل نشید

راه های بسیاری واسه شخصی سازی کارکرد دفاعی تیم شما در بازی PES 2019 هست. اولین و کلی ترین راه، تغییر روش هدف دارای دفاعیه که می تونین واسه انجام اون از راه بخش Defensive Instructions در منوی Tactics دست به کار شین.

در همین بخش با گزینه های دیگری مواجه میشین که آزادی عمل بیشتری به شما در شخصی سازی دفاع تیم تون میده. مثلا، با تغییر در گزینه Defensive Line می تونین فاصله میان خط دفاعی و دروازه خودی رو مشخص کنین. با به کار گیری دیگر گزینه ها هم می تونین بازیکن خطرناک تیم حریف رو علامت گذاری کنین یا به بازیکنان تون دستور بدین که در زمان دفاع در محوطه جریمه خود تجمع کرده و انگار یه دیوار دفاعی بسازن.

حواستون به ضربات کاشته تیم حریف باشه

بهترین و موثر ترین روش واسه دفاع از دروازه موقع ضربات کاشته، به کار گیری مدافعان واسه یارگیری بازیکنان سرزن تیم حریفه. اگه تشخیص محل ارسال توپ واسه شما سخته، پیشنهاد می کنیم کنترل یکی از بازیکنان خارج از منطقه خطر رو بدست بگیرین تا اینجوری پس از فرستان توپ، بازی به صورت خودکار کنترل بهترین بازیکن رو واسه دفع توپ به شما بده.

در اواخر بازی به تعویض مدافعان فکر کنین

اگه ایستادگی (Stamina) بازیکنان تیم شما کم شده باشه، این احتمال هست که در هر بار جنگ تن به تن شکست خورده یا موقع تعقیب یه بازیکن سرعتی با مشکل مواجه شن. پس، حتما به مقدار انرژی بازیکنان، به خصوص مدافعان تون توجه کنین و در صورت نیاز اونا رو با بازیکنان تازه نفس جانشین کنین.

واسه اولین بار در سری، بازی Pes 2019 از ویژگی تعویضای سری (Quick Substitutions) استفاده میکرد که قبل از این در سری فیفا دیده بودیم. به واسطه این توانایی می تونین بدون متوقف کردن روند بازی و رفتن به منو، بازیکنان رو تعویض کنین.

حمله کنندگان تیم حریف رو تحت فشار بذارین

با نگه داشتن دکمه مربع یا X در بازی PES 2019، یکی از بازیکنان تیم خود رو مجبور می کنین تا واسه گرفتن توپ به سمت بازیکن حریف بره. اگه هم همین دکمه رو دو بار پشت سر هم فشار بدین، تعداد بازیکنان بیشتری واسه تحت فشار قرار دادن بازیکن صاحب توپ به سمت اون روونه می شن.

همون طور که قبل از این به گفته شد، تحت فشار قرار دادن بازیکن تیم حریف فضای بیشتری رو در اختیار تیم مقابل قرار میده، چون بازیکن مجبور می شه تا واسه گرفتن توپ پست اصلی خود رو رها کنه. هیچ نکته ای وجود نداره که به واسطه دونستن اون بتونین زمان مناسب واسه به کار گیری این توانایی رو تشخیص بدین و بهترین معلم شما در این مورد، تجربه س!

در آخر، می تونین با مراجعه به اینجا به همه مقالات آموزشی دور و بر بازی PES 2019 دسترسی پیدا کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *