شرکت لکسوس از چند هفته پیش با منتشر کردن تیزرهایی از معرفی یه مینی ون خبر داده بود. حال با شروع به کار نمایشگاه خودروی شانگهای این اتفاق اتفاق افتاده و اولین مینی ون با برند لکسوس متولد شده. اما لکسوس LM از بعضی جهات می تونه باعث آسیب زدن به برند لکسوس معنا شه.

مینی ون لوکس ژاپنیا LM نام داشته و در پیشرفت اون از پلتفرم تویوتا Alphard استفاده شده. مثل دیگر اعضای خونواده، جلوپنجره بزرگ دوکی شکل به روشنی نشون میده که با محصولی از شرکت لکسوس روبرو هستیم. ابعاد این جلوپنجره به اندازه ای بزرگه که LM می تونه خیلی راحت فیس لیفت ب ام و سری ۷ رو شرمسار کنه!

تویوتا Alphard

 

به خاطر هر چی خاص تر کردن LM و جدا کردن اون از بقیه مینی ونا، طراحان لکسوس به استفاده گسترده از کروم در جای جای بدنه روی آورده ان. این موضوع دلیل شده تا بر خلاف بعضی شباهتا، LM جلوه ای پر زرق و برق تر از همزاد خود یعنی تویوتا Alphard داشته باشه.

مثل دیگه خودروهای لوکس، در کابین لکسوس LM هم از موادی با کیفیت بالا استفاده شده؛ این مینی ون با ترکیبی که لکسوس از اون با عبارت opulent four-seat configuration (چینش اشرافی چهار صندلی) یاد می کنه، قابل انتخابه.

در نسخه مجهز به ترکیب فوق، دو صندلی تخت شو با سیستم سرد و گرم شونده هست. این صندلیا به دلیل به کار گیری فومایی با غلظت کم اورتان، فوق العاده نرم بوده و سرنشینان احساس نشستن روی مبلای راحتی رو با اونا تجربه می کنن.

علاقه مندان LM می تونن مینی ون لوکس خود رو با هفت صندلی هم سفارش بدن. به گفته لکسوس این نسخه سازگاری بیشتر و بهتری با کاربرده های تجاری داره، هر چند خونواده های پر جمعیت هم اونو مناسب خود می بیننن.

با در نظر گرفتن سیستم تعلیق پیشرفته که از نسل جدید سدان ES به امانت گرفته شده، مینی ون LM خوب ناهمواریای راه رو جذب کرده و از انتقال ضربات به سرنشینان داخل خودرو جلوگیری می کنه.

اولین مینی ون مزین به نشون لکسوس دارای امکانات مناسبیه که از جمله اونا میشه به نمایشگر بزرگ ۲۶ اینچی، پارتیشنای شیشه ای، ساعت آنالوگ، مکان مخصوص قرار دادن چتر (مثل اجناس رولزرویس و تازگیا اشکودا) و دو یخچال کوچیک واسه خنک نگه داشتن نوشیدنیا اشاره کرد.

مینی ون لوکس چشم بادامیا در دو نسخه LM 350 و LM 300h به فروش می رسه. نیروبخش LM 350 یه موتور ۳٫۵ لیتری و نیروبخش LM 300h یه پیشرانه هیبریدیه، قلب اصلی این پیشرانه هیبریدی رو موتور بنزینی ۲٫۵ لیتری چهار سیلندر تشکیل داده و نیروی اون بسته به انتخاب مشتری به چرخای جلو یا همه چرخا منتقل می شه.

براساس برنامه ریزیا لکسوس LM از اواخر امسال به بازار چین و چند کشور آسیایی دیگه تزریق می شه. نکته عجیب اینکه این مینی ون فقط در دو رنگ سفید و مشکی به فروش می رسه. درباره قیمت این خودرو حرفی به میان نیامده، اما نباید انتظار رقم پایینی رو داشته باشیم. این در حالیه که رقبای اصیل لکسوس، به خصوص آلمانیا تا الان جربزه اضافه کردن یه مینی ون لوکس رو به سبد اجناس خود رو نداشتن و به نظر نمی رسه که برنامه ای هم با این هدف داشته باشن، چون که اینجور کاری در صورت موفقیت می تونه بر بازار خودروهای سدان لوکس این شرکتا سایه بیافکند و در صورت شکست هم آسیب زیادی به جایگاه برندای لوکس تو ذهن مشتریان وارد می کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *