چند دقیقه قبل و در جریان روز دوم کنفرانس بیلد ۲۰۱۷، مایکروسافت از بروزرسانی Falls Creators پرده برداشت و همونطور که از نام اون پیداست، پاییز امسال ارائه می شه. این شرکت از چند توانایی مهم و اساسی سیستم عامل که طی بروزرسانی بزرگی بعدی دچار تغییر می شن هم رونمایی کرد که همه به صورت رایگان ارائه می شن.

به گفته مایکروسافت، Falls Creators Update قراره «اواخر امسال» عرضه شه که تحلیل خیلی از صاحب نظران، ارائه در ماه سپتامبر (شهریور-مهر) است اما مایکروسافت علاقه ای نداره حالا قولی اضافه بده. کاربران اینسایدر ویندوز و پیشرفت دهندگان اما زودتر از زمان موعود می تونن با این بروزرسانی سر و کله بزنن و از قابلیتای جدید استفاده کنن.

شاید این بروزرسانی در شهریور-مهر سال جاری عرضه می شه.

ویندوز ۱۰ به جای اینکه یه محصول باشه، یه سرویسه و به همین منظور مایکروسافت متعهده که این سرویس رو همیشه به روز نگه داره. نه فقط برطرف کردن نواقص قبلی، بلکه هدف اضافه کردن قابلیتای جدید به مرور زمونه. این یعنی ویندوز ۱۰ پایه و مبنای بسیار متفاوتی نسبت به ویندوزهای قبلی داشته.

مایکروسافت تا الان آپدیتای متنوعی واسه ویندوز ۱۰ منتشر کرده و بروزرسانی Falls Creators رو انگار میشه چهارمین بروزرسانی بزرگ و مهم ویندوز ۱۰ دونست.

تری میرسون، مدیر گروه ویندوز و دیوایسای مایکروسافت در جریان معرفی این بروزرسانی، یه اپلیکیشن جدید به نمایش گذاشت که با به کار گیری .NET ساخته شده و از گراف مایکروسافت استفاده می کنه تا تصاویر و ویدیوهای شما رو تبدیل به یه داستان کنه.

این اپلیکیشن تصاویر، ویدیوها، حتی مدیاهای به اشتراک گذاشته شده به وسیله دوستان و آشنایان رو دریافت می کنه و در کنار اون از یه موسیقی مناسب و پس زمینه ای قشنگتر استفاده می کنه تا روایتی سینمایی به شما ارائه دهد. شمام اینکه می تونین وسایل سه بعدی هم به تصاویر و ویدیوهای خود اضافه کنین.

ویندوز ۱۰ حالا بیشتر از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان داره.

اواخر امسال، بروزرسانی ویندوز با ۴ ویژگی جدید در اختیار بیشتر از ۵۰۰ میلیون کاربری قرار گرفت که تا الان ویندوز ۱۰ رو نصب کردن. اولی Timeline اسمشه که به شما اجازه میده در زمان به گذشته برگردین و ببینین در چه تاریخی، چه کاری انجام دادین؛ یه ارائه کامل از تموم کارایی که در بازه وقتی خاصی رو انجام دادین.

بعدی Pick Up Where You Left Off اسمشه که به وسیله کورتانا مدیریت می شه. اگه با به کار گیری مایکروسافت حساب خود لاگ-این کرده باشین، دیگه فرقی نداره که روی اندروید، iOS یا دیوایسای ویندوزی هستین. مثلا، مشغول نوشتن یه متن هستین و کامپیوتر رو خاموش می کنین و از خونه بیرون می زنید. موبایلتان رو که روشن می کنین کورتانا می پرسد میخوای ادامه متن رو روی موبایل بنویسی و شما می گین «بله» و در راه مشغول کار می شه.

اواخر امسال، بروزرسانی ویندوز با ۴ ویژگی جدید در اختیار کاربران قرار میگیره.

توانایی دیگه Clipboard اسمشه که اجازه میده بین تموم دستگاه های وصل اندروید، iOS و ویندوز، هر اون چیزی که کپی کردین رو پیست کنین. مثلا، روی موبایل یه متن قشنگتر خوندین ولی می خواین روی کامپیوتر داشته باشین. اونو کپی می کنین، پشت کامپیوتر می رید اونو با فشردن دکمه های Ctrl و V، پیست می کنین. به همین سادگی.

در آخر هم OneDrive Files On-Demand رو داریم که به شما اجازه میده از راه کلود، به همه فایل هاتون دسترسی داشته باشین، بدون اینکه لازم باشه اونا رو دانلود کنین و فضای دستگاهتان اشغال شه. همه فایلاتون از راه File Explorer قابل مشاهده و دسترسی آنی هستن.

در آخر، بروزرسانی Falls Creators شامل المانایی از سیستم طراحی روان مایکروسافت (MFDS) هم میشه که مدرن ترین زبون طراحی شرکته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *